Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Štěpán Zajac

PhDr. Štěpán Zajac

překladatel a průvodce pro španělský a portugalský jazyk

PhDr. Štěpán Zajac

Profesionální oboustranné překlady jazyků španělština a portugalština. Odborné texty i krásná literatura. Průvodcovská činnost pro cestovní ruch v ČR i zahraničí. Jazykové vzdělání v oboru románská filologie a odborné zkoušky (certifikované Ministerstvem pro místní rozvoj) na průvodcovskou činnost. Studijní pobyty v zahraničí a 20 let praxe a aktivního používání jazyka během diplomatické služby ve španělsky a portugalsky hovořících zemích. V roce 2016 nominován na cenu Magnesia Litera v kategorii překladových knih. Za tentýž titul (J. Carrasco: Na útěku, Praha 2015, nakladatelství Akropolis) obdržel Tvůrčí odměnu Obce překladatelů.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; po domluvě celý svět

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

PhDr. Štěpán Zajac
Všešímy 22
Mnichovice (Středočeský kraj)
251 64
Mobil:773 857 973
Email:stepanzajac60@gmail.com
Účet:749643083 / 0800 (Česká spořitelna)
:48131725

Doporučení z první ruky

Mgr. Anna Tkáčová
Jako redaktorka knih přeložených ze španělštiny velmi oceňuji spolupráci s překladatelem Štěpánem Zajacem. Ne proto, že jde o mého bratra, ale proto, že jeho překlady jsou k redakci vždy dokonale připravené, sporné termíny či odborná terminologie předem ověřená, texty vždy odevzdává včas, takže jako redaktorka mám na redakci čas a nepracuji ve stresu. Redigovala jsem překlady několika překladatelů a provádím jazykové korektury pro mnohá nakladatelství, tak mohu porovnávat a vím, že texty včas a dobře připravené pro další redakční či korektorskou práci nejsou běžné.
překladatelka ze španělštiny, hispanistka, redaktorka, průvodkyně a novinářka

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS