Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > PhDr. Štěpán Zajac > Doporučení

Doporučení z první ruky

PhDr. Štěpán Zajac — překladatel a průvodce pro španělský a portugalský jazyk

Zobrazuji obě 2 doporučení prezentace PhDr. Štěpán Zajac:
Štěpán Zajac pro naše nakladatelství přeložil již dva umělecky náročné tituly a spolupráce s ním byla nejlepší možná. Těším se na další! Spolu se sestrou Annou Tkáčovou tvoří skvělý tandem: sestra, rovněž hispanistka, sleduje redakčně texty s originálem v ruce. Štěpán Zajac se angažovaně projevil i jako skvělý hostitel, když se ujal prezentace knihy při návštěvě španělského autora v ČR. A tak je mi s podivem jediná věc, jak to, že český stát může postrádat profesionály, jako je on. Na druhou stranu je to přínos pro nás – dříve by asi sotva kdy našel čas a soustředění na překladatelskou práci.

Filip Tomáš

nakladatelství Akropolis
www.akropolis.info ~ filiptomas@akropolis.info
Mgr. Anna Tkáčová
Jako redaktorka knih přeložených ze španělštiny velmi oceňuji spolupráci s překladatelem Štěpánem Zajacem. Ne proto, že jde o mého bratra, ale proto, že jeho překlady jsou k redakci vždy dokonale připravené, sporné termíny či odborná terminologie předem ověřená, texty vždy odevzdává včas, takže jako redaktorka mám na redakci čas a nepracuji ve stresu. Redigovala jsem překlady několika překladatelů a provádím jazykové korektury pro mnohá nakladatelství, tak mohu porovnávat a vím, že texty včas a dobře připravené pro další redakční či korektorskou práci nejsou běžné.

Mgr. Anna Tkáčová

překladatelka ze španělštiny, hispanistka, redaktorka, průvodkyně a novinářka
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS