Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Světla Hanáková

Ing. Světla Hanáková

konzultantka, lektorka a mentorka pro projektové a procesní řízení

Ing. Světla Hanáková

Pomohu rozhýbat vaše projekty, zjednodušit firemní procesy a pracovní postupy – jako konzultantka projektového a procesního řízení pro firmy se zaměřuji na zavádění procesních změn a koordinaci firemních projektů.

Také vás naučím, jak si systematizovat práci a snížit chaos a množství problémů a starostí, které máte s běžným chodem firmy. Definuji s vámi jasnou strukturu a organizaci pro snadnější řízení a přehled jak ve firmě, tak na projektu.

Mým heslem je: Zjednoduš to. Chytře a minimalisticky. Mým přáním a snahou je spolupracovat s úsměvem a v dobré náladě, bez vytáček a systematicky, od jasného pojmenování problému k řešení.

Všechny služby je možné čerpat osobně nebo také online formou tak, aby vyhověly vaší potřebě:

  • Poradenství a konzultace – pro všechny typy firem: zlepšení organizace práce a úspora času ve výrobě, funkční nástroje řízení, zavádění nových produktů, optimalizace toku materiálu, příprava strategie, nastavení komunikace aj.
  • Mentoring – pro zaměstnance, kteří jsou zodpovědní za realizaci projektů. Pro vedoucí týmů v první a druhé linii organizace, např. výrobní mistři, vedoucí výroby, vedoucí inženýringu apod.
  • Projektové vedení – pomoc s přípravou a realizací projektů či změn, zefektivnění postupů.
  • Školení – projektové a procesní řízení, zlepšování procesů, řízení změn, nástroje Lean Six Sigma.

Vystudovala jsem strojní inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně. Mám 15 let praxe na pozicích procesní a výrobní inženýrky, projektové vedoucí, programové vedoucí, a také vedoucí skupiny 15 inženýrů z různých technických oborů. Vedla jsem desítky projektů a zaváděla nespočet změn do denní činnosti podniků.

Spolupracovala jsem např. se společnostmi Bosch, FEI Czech Republic, ADC nebo Andrew Telecommunications. Ovládám nástroje pro usnadnění diskusí a zjednodušení procesů s pomocí Lean. Vyznám se v metodikách pro řízení projektů.

Mou osobní vášní je porozumět složitými či zdánlivě bezvýchodným situacím a najít na ně vhodné, jednoduché a chytré řešení. Nebojím se pustit do na první pohled složitých problémů a náročných situací. Pomáhám tak rozmotávat a vyřešit zapeklité situace firmám působícím ve výrobě, stojírenství, stavebnictví i IT. Vždy otevřeně komunikuji, kam sahají mé oborové znalosti, aby se klient mohl rozhodnout, zda bude naše spolupráce ta pravá při hledání řešení právě pro něj.

Na svém webu navíc průběžně doplňuji také inspiraci a slovníček pojmů používaných v metodologii Lean Six Sigma.

Služby poskytuji v češtině a angličtině.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR, Slovensko a ostatní země EU

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Ing. Světla Hanáková
Chaloupky 574
Veselí nad Moravou (Jihomoravský kraj)
698 01
Mobil:739 678 121
Email:svetla.hanakova@rostu.eu
Web:www.rostu.eu
LinkedIn:LinkedIn svetlahanakova
Skype:Skype svetla6362
Účet:2901378907 / 2010 (Fio)
:06821715 (plátce DPH)
DIČ:CZ8155244779

Doporučení z první ruky

V období na počátku desetiletí jsme ve FEI potřebovali masivně měnit procesy výroby, rozšiřovali jsme výrobní plochy, vyvíjeli a zaváděli řadu nových mikroskopů, některé jsme převáděli z jiných lokalit. Bylo to období velkých změn, kdy se z továrny jistě zajímavé, už lokálně velké, stával největší výrobce technologicky nejvyspělejších elektronových mikroskopů na světě. Na změnách se podílela řada vynikajících odborníků a mezi nimi se prosadila i Světla. Nezalekla se nikdy nového projektu, žádné nové výzvy, počínala si odhodlaně, systematicky a s důvtipem. Myslím, že to jsou hlavní příčiny jejího úspěchu v oboru tak výrazně maskulinním, jako je elektronová mikroskopie. Je výsledkem její práce a řady spolupracujících týmů, že především výrobní procesy zaznamenaly velké zvýšení efektivity, kvality a produktivity, a zároveň ztrojnásobení objemů během tří let. Důvodem pro vyrábění v brněnském závodě už nebyly jen nižší náklady, ale významně vyšší produktivita, rychlost, kvalita a flexibilita výrobního procesu pro zákazníka ve srovnání s jinými lokalitami firmy. To je předpoklad pro továrnu budoucnosti. Světla nám pomohla zavést do výrobního procesu vědu.
RNDr. Jiří Očadlík
Vice President Manufacturing, FEI Company

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS