Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Tracy Burns

Mgr. Tracy Burns

korektorka a spisovatelka v anglickém jazyce, lektorka angličtiny

Mgr. Tracy Burns

Nabízím profesionální jazykové korektury anglického jazyka, tvorbu textů v rodné angličtině a výuku angličtiny pro dospělé.

Vystudovala jsem magisterský obor Česká literatura na Norwich University v USA. Od roku 1991 žiji a pracuji v Praze. Zaměřuji se na jazykové korektury anglického jazyka v různých oblastech, včetně divadla, sociologie a kriminologie. Pracovala jsem například pro Czech Business Weekly a Karolinum Press. Jako editorka jsem se podílela třeba na přípravě anglické části katalogu k výstavě Konec světa? The End of the World? uspořádané v roce 2000 Národní galerií v Praze.

autorské práce byly publikovány ve významných českých i zahraničních periodicích. Z českých se jednalo například o Lidové noviny, Listy a Reflex. Články ve slovenštině zveřejnila periodika SME a Mosty. Anglické texty vyšly v The Washington Post, The Equity, The Prague Post, Czech Business Weekly, Prague Leaders Magazine nebo v americkém akademickém časopise Kosmas.

Mým velkým koníčkem je cestování. Právě na něj se aktuálně zaměřuji. Píši vlastní cestovatelský blog Tracy’s Travels a další příspěvky zveřejňuji na blogu Private Prague Guide a webové stránce online magazínu Kiss from the World.

Galerie:

Cestování | velký koníček a blízké téma pro autorskou tvorbuČlánky uveřejněné v online magazínu Kiss from the World

Status:

k vašim službám

Místo:

Praha

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Kontaktní informace

Email:taburns25@gmail.com
Web:www.taburns25.com
:67762662

Doporučení z první ruky

Pracuji profesionálně se sl. Tracy Burnsovou již více než dvacet let a redigovala jsem několik desítek jejích recenzí a článků. Její příspěvky o kultuře a literatuře svědčí o vynikající znalosti češtiny a slovenštiny a českého i slovenského prostředí. Své články píše skvělou angličtinou a svou jazykovou virtuozitu kombinuje s hlubokou znalostí věci a inteligentním přístupem ke své práci. Kdyby každý psal tak dovedně jako sl. Burnsová, redaktoři by byli naprosto zbyteční.
Mary Hrabik Samal, B.A., M.A., Ph.D.
redaktorka recenzí, Kosmas: Czechoslovak and Central European Journal

2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS