Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Tracy Burns

Mgr. Tracy Burns

korektorka textů v americké angličtině

Mgr. Tracy Burns

Tracy Burns je autorkou článků, esejů, fejetonů a povídek dosud zveřejněných ve třech jazycích – v angličtině, v češtině a ve slovenštině. Má bakalářský titul (B.A.) v oboru divadlo a angličtina ze Smith College a magisterský titul (M.A.) v oboru česká literatura z Norwich University (USA).

Její práce v angličtině byly publikovány například v periodicích The Washington Post, The Equity, The Prague Post, Czech Business Weekly nebo v americkém akademickém časopise Kosmas. Přispěla do knihy The Arena Adventure, vydané nakladatelstvím Arena Stage Press. Aktuálně se zaměřuje zejména na články o cestování. Práce o cestování zveřejňuje na vlastním blogu Tracy’s Travels na www.taburns25.com, na webové stránce Private Prague Guide Prague Blogu a na webové stránce on-line magazínu Mainly Museums.

Její práce v češtině vyšly v řadě deníků i časopisů, včetně Lidových novin, ListůReflexu. Její články ve slovenštině zveřejnila periodika SMEMosty.

Od roku 1991 pracuje jako jazyková korektorka textů v angličtině na volné noze. Ve Spojených státech se zaměřila na odborné publikace nakladatelství Capital City Press ve městě Barre, Vermont. V Čechách upravovala texty z různých oblastí, včetně divadla, sociologie a kriminologie. Pracovala například jako jazyková korektorka pro Czech Business Weekly a Karolinum Press. Je také editorkou anglické části katalogu výstavy Konec světa?=The End of the World? uspořádané Národní galerií v Praze.

Status:

k vašim službám

Místo:

Praha

Působnost:

celá ČR

Kontaktní informace

Email:taburns25@gmail.com
Web:taburns25.com
:67762662

Doporučení z první ruky

Jsem rád, že mohu potvrdit, že TRACY BURNS-ová je velice odborně zdatná a schopná při psaní původních textů, tak v provádění tiskových a jiných korektur. Může spoléhat na mou bezvýhradnou podporu, kdykoli se bude ucházet o jakoukoli práci v těchto oblastech. Tracy a její výjimečné schopnosti znám už od doby, kdy byla mou studentkou na Smith College. Po celá ta léta, kdy žije v České republice, zůstali jsme v pravidelném kontaktu, jednak si dodnes píšeme, jednak mi pravidelně posílá své četné publikované cestopisné črty a fotografie. Tracy je přepečlivá zapisovatelka svých zážitků a pozorování. Píše detailně a přesně. Dovede živě evokovat nepřeberné poklady evropské historie a krajiny, jaké se zachovaly do našich dní. Nejenže je Tracy mimořádně pohotová a svědomitá, je též skromná, příjemná a schopná i ochotná spolupracovat s druhými, a bude ze všech sil poskytovat každému, kdo ji zaměstná, ty nejlepší psané texty a nejbedlivěji provedené korektury, s jakými se může člověk setkat. Neváhejte se na mě s případnými dotazy nebo žádostmi o další informace obrátit přes emailovou adresu [email protected] nebo telefonicky na č. 001-413-585-3206. Velmi si Tracy Burnsové vážím.
Len Berkman
Anne Hesseltine Hoyt Professor of Theatre, Smith College

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS