Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Tracy Burns

Mgr. Tracy Burns

korektorka textů v americké angličtině

Mgr. Tracy Burns

Tracy Burns je autorkou článků, esejů, fejetonů a povídek dosud zveřejněných ve třech jazycích – v angličtině, v češtině a ve slovenštině. Má bakalářský titul (B.A.) v oboru divadlo a angličtina ze Smith College a magisterský titul (M.A.) v oboru česká literatura z Norwich University (USA).

Její práce v angličtině byly publikovány například v periodicích The Washington Post, The Equity, The Prague Post, Czech Business Weekly nebo v americkém akademickém časopise Kosmas. Přispěla do knihy The Arena Adventure, vydané nakladatelstvím Arena Stage Press. Aktuálně se zaměřuje zejména na články o cestování. Práce o cestování zveřejňuje na vlastním blogu Tracy’s Travels na www.taburns25.com, na webové stránce Private Prague Guide Prague Blogu a na webové stránce on-line magazínu Mainly Museums.

Její práce v češtině vyšly v řadě deníků i časopisů, včetně Lidových novin, ListůReflexu. Její články ve slovenštině zveřejnila periodika SMEMosty.

Od roku 1991 pracuje jako jazyková korektorka textů v angličtině na volné noze. Ve Spojených státech se zaměřila na odborné publikace nakladatelství Capital City Press ve městě Barre, Vermont. V Čechách upravovala texty z různých oblastí, včetně divadla, sociologie a kriminologie. Pracovala například jako jazyková korektorka pro Czech Business Weekly a Karolinum Press. Je také editorkou anglické části katalogu výstavy Konec světa?=The End of the World? uspořádané Národní galerií v Praze.

Status:

k vašim službám

Místo:

Praha

Působnost:

celá ČR

Kontaktní informace

Email:taburns25@gmail.com
Web:taburns25.com
:67762662

Doporučení z první ruky

Pracuji profesionálně se sl. Tracy Burnsovou již více než dvacet let a redigovala jsem několik desítek jejich recenzí a článků. Její příspěvky o kultuře a literatuře svědčí o vynikající znalosti češtiny a slovenštiny a českého i slovenského prostředí. Své články píše skvělou angličtinou a svou jazykovou virtuozitu kombinuje s hlubokou znalostí věci a inteligentním přístupem své práci. Kdyby každý psal tak dovedně jako sl. Burnsová, redaktoři by byli naprosto zbyteční.
Mary Hrabik Samal, B.A., M.A., Ph.D.
redaktorka recenzí, Kosmas: Czechoslovak and Central European Journal

2005 – 2021 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS