Ing. Veronika Vrábel Porteš

mediátorka, IP mediátorka a lektorka mediace

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR, osobně především Praha

Jsem zapsaná mediátorka u Ministerstva spravedlnosti ČR a IP mediátorka při IP mediačním centru v Praze, které se specializuje na mediaci v oblasti ochrany duševního vlastnictví.

Pomohu vám vyřešit vaše spory smírnou cestou, abyste se vyhnuli nákladným a zdlouhavým soudním řízením. Řeším především spory v oblasti IT, stavebnictví, duševního vlastnictví, pojišťovacího a bankovního práva; umím řešit spory mezi společníky, obchodními partnery, spoluvlastníky nemovitostí apod. Přestože nejčastěji řeším obchodní i civilní spory v milionových částkách, ráda se ujmu i menších případů.

  • Mediace – Pomohu vám sladit vaše požadavky s požadavky druhé strany a mimosoudně dojít k vzájemně výhodnému řešení situace. Zaměřuji se hlavně na obchodní spory a spory vyplývající z duševního vlastnictví.
  • První nařízené setkání s mediátorem – Soud vám nařídil nebo doporučil 1. setkání s mediátorem? Připravím vás na mediaci, vypracuji s vámi plán vyjednávání a upozorním vás, na co si dávat pozor.
  • Školení základů mediace i příprava na zkoušky mediace – Vyškolila jsem desítky lidí v oblasti mediace od úplných základů mediace až po přípravy na zkoušky mediátora u Ministerstva spravedlnosti či České advokátní komory. Aktuální nabídku kurzů najdete na Naučmese.cz.

Nejste si jistí, jestli je váš spor vhodný pro řešení mediací? Vyplňte si dotazník, který vám napoví.

Vystudovala jsem obor Mezinárodní politika a diplomacie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Absolvovala jsem kurzy zaměřené na řešení konfliktů, mediaci a vyjednávání na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a prošla výcviky facilitativní mediace, transformativní mediace a bioetické mediace. V rámci spolku Studentská mediace Praha jsem 2 roky vedla tzv. Mediační tréninky, spravuji web a sociální sítě projektu Mediace.cz a podílím se na organizaci konference Mediátor roku CZMediátor roka SK. Na svém blogu vydávám články o mediaci a mediátorech.

Fotogalerie

Mediace Praha Ing. Veronika Vrábel Porteš – zapsaná mediátorka a IP mediátorka v Praze

Kdy je vhodná mediace?

  • V situacích, kdy potřebujete: vyřešit situaci co nejdříve,
  • mít pod kontrolou výdaje za řešení,
  • zachovat si dobré vztahy s druhou stranou,
  • být spokojený s konečným řešením,
  • zachovat důvěrnost sdělených informací.

Kdy a kvůli čemu zvolit mediaci?

Jak mediace probíhá — úryvek z online mediace

Ing. Veronika Vrábel Porteš
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Veronika Vrábel Porteš [ mapka ]
Antala Staška 1859/34
Praha 4
140 00
Mobil:608 602 042
Email:veronikaportes@consensus.cz
Web:consensus.cz
Facebook:consensus.cz
Instagram:consensus.cz
LinkedIn:veronikaportes
WhatsApp:420608602042
IČ:07277181

Doporučení
z první ruky

Veroniku Portešovou znám z kurzů o mediaci, které vede a které jsou velmi příjemně a zajímavě zpracovány. Je vidět, že tématu rozumí a zabývá se jím do hloubky, zároveň dovede velmi pochopitelným způsobem zprostředkovat předávání vědomostí pro ostatní. S kurzem jsem byl velmi spokojen a doporučuji jej všem, kteří k profesi mediátora směřují nebo se o mediaci zajímají.

Jakub Novák

student Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně