Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Ing. Vít Skalický

Ing. Vít Skalický

mentor a lektor prezentačních dovedností a osobního rozvoje, moderátor

Ing. Vít Skalický

Potřebujete zlepšit své prezentační dovednosti a schopnosti? Technikám přednášení a vystupování před publikem se věnuji přes 11 let, mj. jako někdejší prezident profesionálního řečnického klubu Brněnští Toastmástři a nyní oblastní manažer organizace Toastmasters. Nabízím:

 • mentorování – pomáhám jednotlivcům s přípravou jejich projevů, rozvojem prezentačních dovedností a osobním rozvojem; první hodina mentoringu je zdarma
 • školení – pořádám workshopy, kde účastníky učím a piluji jejich prezentační dovednosti a soft skills
 • moderování – pomáhám na akcích vytvářet dobrou atmosféru a vyniknout řečníkům

Pravidelně vystupuji před lidmi, mám 7 let zkušeností s vedením týmů, vedením řečnického klubu a klubu osobního rozvoje. Spolupracoval jsem s více než 15 osobami, které jsem mentoroval nebo mentoruji v prezentačních dovednostech. Mám za sebou desítky přednášek a workshopů a napsal jsem přes 70 článků na témata prezentačních dovednostíosobního rozvoje.

Motto: Překážky jsou ty hrůzu nahánějící věci, které vidíme, když odvrátíme zrak od cíle.

Fotogalerie:

Prezentace pro studentskou organizaci BESTV letech 2016, 2017 a 2018 jsem měl možnost moderovat brněnský BarcampS mistrem světa v řečnictví Derrenem Tayem po absolvování jeho workshopuZ workshopu Jak vyprávět příběhyZ workshopu Jak si připravit dobrou řeč

Status:

k vašim službám

Působnost:

online celá ČR a SR, osobně Brno a okolí

Kategorie katalogu:

Vzdělání, profesní milníky a zkušenosti:

 • Vysoké učení technické v Brně, Fakulta podnikatelská, obor Řízení a ekonomika podniku; ukončeno získáním titulu Ing. (2015–2017)
 • Mendelova univerzita v Brně, Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií, obor Regionální rozvoj; ukončeno získáním titulu Bc. (2011–2015)
 • Toastmasters International, člen mezinárodní vzdělávací organizace, která se zaměřuje na rozvoj prezentačních, komunikačních a vůdcovských dovedností (2014–dosud)
 • Toastmasters Area Director, vedení oblasti se třemi kluby, rozvoj klubů a jejich podpora, pořádání tréninků pro členy vedení klubů a oblastních řečnických soutěží (2018–dosud)
 • Brněnští Toastmástři, prezident klubu (2017–2018), víceprezident pro public relation (2016–2017)
 • innogy ČR, Trainee specialista (2017)
 • Greeter – AVES, hlášení informací pro zákazníky a komunikace se zákazníky na prodejně obchodní sítě Albert, 100% pozitivní hodnocení od nadřízených na konci každé směny (2015–2016)
 • FRRMS Mendelu, prezentování fakulty maturitním ročníkům každý rok na 15–20 středních školách (2012–2015), vedoucí PR týmu fakulty (2014–2015)
 • Klub osobního rozvoje, vedení klubu s 20 členy

Kontaktní informace

Ing. Vít Skalický
Podveská 20
Brno
624 00
Mobil:775 055 967
Email:info@vitskalicky.cz
Web:vitskalicky.cz
LinkedIn:LinkedIn vit-skalicky
Účet:2239309113 / 0800 (Česká spořitelna)
:06787479 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Zúčastnil jsem se několika akcí, kde Víťa vystupoval jako moderátor, řečník či lektor. Pokaždé byl jeho výstup výborný a nenapadá mne nic, co bych mohl vytknout (možná jeho hodně energetický styl přednášení, který může být pro někoho překvapivý). Je vidět, že má za sebou léta praxe a ví, o čem na svých školení mluví. Na posledním školení na téma „Jak si připravit řeč“ jsem se dozvěděl zajímavé informace, které člověk má možnost v praxi využít (například jak bojovat s trémou, jak upravit řeč dle tématu a časových možností atd.). Příjemná změna oproti kurzům Jak si udělat nejlepší prezentaci v PowerPointu. Líbilo se mi, jak Víťa zvládá odpovídat na někdy i zvláštní dotazy účastníků a dokáže poradit i pomocí příkladů z vlastní praxe. Jeho kurzy a individuální mentoring můžu rozhodně doporučit.
Jan Horký
Electronics Engineer

2005 – 2020 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS