Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Vlastimil Baránek > Doporučení

Doporučení z první ruky

Vlastimil Baránek — výtvarník se specializací na dekorativní úpravy povrchů stěn a nástěnné malby

Zobrazuji všechna 4 doporučení prezentace Vlastimil Baránek:
S Vlasťou Baránkem jsme se poprvé potkali na doporučení známého. Bylo to při zahájení rekonstrukce nových prostor studia a tiskárny. V objektu byla vysoká vlhkost zdiva, což stavaři navrhovali řešit sanačními omítkami. Očekávali jsme přibližně dvou až tříletou životnost a následnou opětovnou rekonstrukci, kdy bychom museli přerušit provoz a všechny stroje odstěhovat. V nové pobočce jsem od začátku chtěl spojit techniku a přírodní materiály, což se díky hliněným omítkám od Vlasti podařilo dokonale. Vlasťa navrhl kombinace různých technik, do jedné stěny jsme domluvili reliéf loga firmy a projekt se rozběhl naplno. Hlína, písek, sláma, voda, hodně vody a nekonečné míchání. Vzhled mě už během příprav natolik nadchnul, že jsme udělali další dvě stěny v místnostech, kde jsme to ani neplánovali. Často se u nás zastaví pro zakázku různí stavaři, architekti a designéři a omítky je natolik zaujmou, že vyzvídají z čeho jsou, jak to funguje a kdo je dělal. Jedno místo u dveří už máme krásně ohmatané, jak si chce každý sáhnout. Za dva roky provozu jsou omítky pořád krásné a dokonale plní funkci "tlumiče" kolísání vlhkosti a tepla, které strojům ani tiskovým materiálům obecně nesvědčí. Hlína si s tímto poradila na 1. Už vím na koho se obrátím při příští rekonstrukci nebo stavbě. Díky Vlasťo a těším se na další společný projekt.

Jan Komenda

Legraf s.r.o.
S Vlastíkem spolupracujeme už čtvrtým rokem a jsme velmi nadšeni. Poprvé jsme jeho služeb využili při zpracování povrchů stěn na toaletách Baru, který neexistuje, kdy dokázal vytvořit velmi funkční a vizuálně zajímavou stěrku, která od té doby fascinuje mnohé návštěvníky. Nejvíce ale musím vyzdvihnout spolupráci při tvorbě našeho druhého podniku, Super Panda Circus, kdy byl Vlastík nedílnou součástí kreativního týmu už od začátku tvorby konceptu a celému podniku vtiskl ducha skrze promyšlený a propracovaný komiks, který pokrývá velkou část stěn Super Panda Circusu. Tuto spolupráci jsme dále podpořili při tvorbě nového koktejlového menu, jehož vizuální a myšlenkový rozměr byl opět Vlastíkovou prací. Kvalita této práce se projevila i v ocenění „Nejlepší koktejlové menu v roce 2015“ na Czech Bar Awards. Na Vlastíkovi kromě nesporných řemeslných kvalit nejvíce oceňuji schopnost aktivně zasáhnout do procesu tvorby a přinést do něj velmi zajímavý, promyšlený a osvěžující pohled.

Jan Vlachynský

Super Panda Circus, Bar který neexistuje
Rád bych poděkoval Vlastimilu Baránkovi za namalování obrazu na stěnu pokoje. Je pravdou, že Vlastimil dokázal převést moji ne zcela jasnou myšlenku do obrazu, který více než naplnil má očekávání. Je to již pár týdnů co se na tento, z mého pohledu neobyčejný, obraz dívám a stále v něm nacházím další a další detaily, kterých jsem v prvních pohledech nevšimnul. Věřím, že stejně jako mně, tak i dalším lidem může Vlastimil namalovat obrazy, které dají prostoru jedinečnost.

Michael Andrýsek

S Vlastíkem jsme se nakontaktovali skrze jeho práce v Super Panda Circusu a Baru, který neexistuje. Líbil se nám jeho smysl pro detail a práce s nevšedními materiály. Cílem bylo pro naši společnost, zabývající se marketingovou činností, reklamou, kreativou a IT vytvořit dynamické a nápadité dekorativní stěny, které vystihnou podstatu naší práce a budou živou součástí naší identity a vizuálu. Vlastík měl vize jasné, vyšel vstříc našim představám, čas strávený v prostorách zdokumentoval skicami s řešením detailů a několika návrhy. Upřednostňuje otevřenou komunikaci a brainstorming. Se spoluprací jsme spokojení a můžeme vřele doporučit!

Jarmila Hubrová

Business Factory s.r.o.
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS