Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Lukáš Srbecký > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Lukáš Srbecký — EFT terapeut a NLP kouč

Zobrazuji č. 110 z celkem 12 doporučení prezentace Mgr. Lukáš Srbecký:
K Lukášovi jsem se dostala na základě mnou posouzené situace, že už si nevím se sebou sama rady, jsem nespokojená, mám úzkostné stavy nejasné příčiny a nevím, jak mám v životě pokračovat tak, abych byla spokojená já i moje okolí. Po mnoho let jsem si svoji osobní psychoanalýzu dělala sama, ale v danou chvíli jsem naznala, že jsem na to krátká a že potřebuji odbornou pomoc. Sama pracuji v lékařském oboru s vysokým nárokem na vlastní psychickou stabilitu a pomoc druhým. Navštívila jsem proto zkušeného psychiatra, který mi doporučil léky na zlepšení nálady. Tento postup se mi však nezamlouval, potřebovala jsem zpracovat něco ve svých psychických pochodech, potřebovala jsem určitý celostní přístup. Moje potíže, se kterými jsem se dostala na konzultaci k Lukášovi plynuly z mých dlouhodobě nastavených postojů a nevyřešených událostí již od dětství. Teprve po opakovaných konzultacích jsem si začala uvědomovat, co se děje v mé hlavě, co mimo ni a jaký vliv měly na mé postoje události v dětství (rozvod rodičů, výchova prarodiči, úmrtí v rodině, preference potřeb ostatních před sebou sama) a v dalším životě. Měla jsem strach se projevit, prosadit svůj názor, strach z osobních kontaktů s lidmi, strach z budoucna, návaly pláče, nezvládala jsem svoje emoce doma, nápor v práci, chtěla jsem od všeho utéct, popadaly mě myšlenky na nejhorší možné řešení (útěk od rodiny a práce, sebevražedné myšlenky). Práce na sobě prostřednictvím eft terapie pro mne znamenala průlom v nahlížení na moji vlastní osobu, na mou práci, dosavadní rodinný život, na možnost změnit svoje postoje, cítit se uvolněněji a umět lépe zpracovat svoje pocity. Lukáš byl průvodcem po této cestě vskutku precizním… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

MUDr. Jitka N.

Brno
Nechápala jsem proč, ale téměř vždy, když jsem řídila auto, mě zachvátila hrozná úzkost, bušení srdce, ochabující končetiny, silné pocení. Když tento stav trval už více jak půl roku, rozhodla jsem se jednat. Narazila jsem na Lukáše, což bylo to nejlepší, co se mi v životě mohlo stát. Lukáš již při první schůzce pojmenoval můj problém. Panické ataky. Už jen díky zjištění toho, co se děje, se mi ulevilo. Naučil mě pracovat s EFT. Postupně jsme spolu zbourali vše, co se mě hluboce dotýkalo z minulosti, všechna traumata byla pryč. Nejdůležitější pro mě je nyní to, že mě Lukáš naučil říkat NE! Ukázal mi, jak se vyrovnat se stresovými situacemi. Že nejdůležitější jsem já a moje osobní pohodlí. Naučil mě jak odmítat vše negativní kolem mě a udržovat si pozitivní věci. Umím teď to, o čem jsem zatím jen četla. A mnohem víc. Díky poznání, přiznání a učení odezněly panické ataky, vyčerpání, bolesti. A to zejména díky empatickému přístupu Lukáše. Je to velmi vnímavý, z vlastních zkušeností čerpající muž. Nikdy neodmítne, vždy ochotně pomůže. Jsem šťastná, že mi přišel do cesty. Tolik mi pomohl. Vím, že i nyní se na něj mohu kdykoliv obrátit, už na to nikdy nebudu sama. Lukáši, děkuju!!!

Barbora R.

Letovice
Mé problémy, jak je vnímám zpětně, po tom, co jsem poznal Lukáše, trvaly celých 10 let. Staly se součástí mého života. Někdy mi bylo špatně jednou za čas, jindy každý den. Situace se ale zhoršovala, už nestačily výmluvy o těžké řeholi duševního vývoje. V krizových okamžicích jsem začal vyhledávat léčitele, později i lékaře, přišla antidepresiva, ještě větší úzkosti, volání 155, už jsem nemohl dál. Čím dál častěji přicházely i myšlenky na sebevraždu… Přestože jsem si plně uvědomoval vážnost situace, odmítal jsem se stát pacientem klasické medicíny polykajícím doživotně hrst prášků. Akutně jsem začal hledat alternativu. Tímto hledáním „něčeho“ jsem strávil mnoho času, pročetl jsem nemálo odborných článků i „dobrých rad“, ale zaujal mne až Lukášův příspěvek, konkrétně věta „Je neskutečné, kolik dnešních lidí se nechce uzdravit.“ Tato slova se stala prvotním impulzem k objednání se na terapii EFT, o které jsem nevěděl takřka nic. Chtěl jsem to však zkusit a možná více otestovat terapeuta, jestli na něj nebudu příliš velké sousto :) Mým primárním problémem, se kterým jsem za Lukášem přišel, byl panický atak. Strach mě začal ochromovat v každé situaci, ať již v zaměstnání nebo doma. Bál jsem se, že se mi udělá špatně, nechtěl jsem být sám, protože pak nebyla pomoc nablízku, trpěl jsem na každé návštěvě, abych se neztrapnil, když se složím. V takových momentech se mi špatně dýchalo, pociťoval jsem bolesti a tlak na hrudníku, srdeční arytmii, mnohdy jsem měl pocit, že mám infarkt. Vše doprovázelo motání hlavy a pocit na omdlení. Díky Lukášovi a jeho jedinečnému a profesionálnímu přístupu mohu dnes, po pár měsících říci, že se cítím téměř zdravý… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Lukáš H.

Praha
Můj problém trvá vlastně již od dětství. Proudí ze vztahu nebo spíš nezájmu mé matky, otřesných podmínek, ve kterých jsme žili, šikany od ostatních dětí z vesnice a později spolužáků. Tady někde se rodil problém v mém jádru. Nebyl jsem schopen si dostatečně věřit, mít se rád, otevřeně mluvit o své rodině, tedy především o matčině straně. Následoval ošklivý rozvod mých rodičů a trvalo dlouho, než jsem se konečně dostal do péče otci. S pubertou se problémy již jen prohlubovaly, nikdy jsem neměl moc kamarádů, a když už jsem nějakého měl, měl jsem takový strach, že ho ztratím, že jsem se mu snažil zavděčit za každou cenu i na úkor sebe sama. Často jsem měl paranoidní představy, že mě někdo pomlouvá, například když jsem viděl, že se naproti mně v autobuse někdo směje, automaticky jsem si myslel, že se smějí mně. V pubertě se to snad ještě dá pochopit, ale když je vám 28 let, už je to minimálně divné. Všechny tyto problémy se mi nikdy nedařilo plně zvládat. S nástupem do prvního zaměstnání se vše dramaticky zhoršilo. Snaha zapadnout do kolektivu byla tak úporná, že jsem si spíš sám škodil. Paranoidní představy, že mě všichni pomlouvají, se násobily s každým večírkem, na který jsem nedostal pozvání. A s každou stresovou situací se přidal blok a neschopnost řešit daný problém. Výbuch hněvu a následná sebekritika a podceňování. Myslel jsem, že se změnou zaměstnání začnu prostě znovu s čistým štítem a vše bude dobré. Práce však byla mnohem náročnější, nedařilo se mi ji zvládat na 100 %, takže problémy v kolektivu na sebe nenechaly dlouho čekat. Začal jsem se každou noc budit zpocený a nervózní z toho, co mě další den v práci čeká a jak zvládnu práci, kterou nevím, jak mám udělat, a nikdo mi neporadí… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Pavel M.

Brno
Do terapie jsem šel s očekáváním, že mi pomůže vyřešit alespoň nějaký z mých mnoha zdravotních problémů, se kterými se po řadu let neúspěšně potýkala řada lékařů i alternativních terapeutů. Po mých předchozích zkušenostech jsem byl docela skeptický. Ale takovou změnu, která se udála v mém životě po pouhých několika měsících EFT terapie jsem nečekal ani v mých nejoptimističtějších představách. Jsem rád, že jsem díky Lukášově empatickému přístupu překonal počáteční skeptický postoj a absolvováním celé terapie získal to, co předčilo i moje nejsmělejší sny. Přestože celý proces byl nesrovnatelně příjemnější, než většina procedur současné medicíny, bolesti a letité fyzické zdravotní problémy zmizely po dvou měsících. Ale nejen to. Během tohoto zvláštního procesu se celý můj život změnil neuvěřitelným způsobem. Měl jsem pocit, že jsem se znovu narodil. Všechna břemena nastřádaná v předchozím období byla najednou pryč a já jsem se poprvé v životě cítil opravdu svobodný, sebejistý a s velkou důvěrou v budoucnost. Ale nejlepší ze všeho byl znovu nabytý pocit klidu a harmonie, jaký jsem do té doby viděl jen u spontánních dětí. Těžko se to popisuje, protože toto je prostě potřeba zažít na vlastní kůži. Kdyby mi někdo před začátkem mého terapeutického procesu ukázal to, co jsem právě sepsal, tak bych mu neuvěřil, že jsem to psal já. Tak moc jsem se změnil já i celý můj život. A jediné čeho tu lituji je, že jsem tuhle terapii neabsolvoval o mnoho let dřív.

Lukáš A.

Brno
Zhruba rok a čtvrt jsem řešil potíže (častý pocit dušnosti, tlaky na přední straně krku, pocit odulého měkkého patra, tlaky na hrudi), se kterými jsem si nevěděl rady a do dneška v podstatě nevím, co je způsobovalo. Pocit tlaku na přední straně krku (migrující), případně tlaky na hrudi bez nějaké diagnózy. Měl jsem za sebou četná vyšetření na různých pracovištích (namátkou ORL, endokrinologie, plicní, alergologie, X dalších) včetně alternativních způsobů jako bylinky nebo akupunktura. Tu svoji „diagnózu“ jsem však stále neměl. Nicméně až EFT mi skutečně pomohla a to velmi rychle. Vím, zní to neuvěřitelně, ale jedná se o skutečně velmi efektivní pomoc. Nejlepší na ní je, že ji můžete provozovat prakticky kdekoliv, nepotřebujete k ní nic kupovat atd., pomáhá takřka okamžitě. Lukáš je navíc velmi sympatický (i empatický) člověk a dodnes si říkám, jaké jsem to měl vlastně štěstí, že jsem zkusil EFT terapii (a zkusil ji právě tady). Dnes nejen že tyto problémy již nemám, ale v podstatě i kdyby se vrátily, tak už budu vědět, čím si pomoct sám (tady je důležitý ten prvek nebát se toho, že by se problémy vrátily, což potom vytváří začarovaný kruh). Nezbývá mi, než doporučit dalším lidem, především těm, kteří podobně jako já už zkusili lecjakou léčbu, a přesto jim nic nezabralo.

Filip V.

Brno
Před 10 lety mi zemřel otec a tehdy začaly mé problémy, i když jsem to ještě nevěděla. 3 roky poté mi při autonehodě zemřel bratr a od té doby jsem si připadala jako v začarovaném kruhu. V praktickém životě jsem po psychické stránce fungovala relativně vyrovnaně, vzhledem k prožitým tragediím. Objevovaly se však známky potlačovaného smutku s občasným „potají“ pláčem. Také jsem nebyla schopna bez silných emocí vyprávět o mé rodině či prožitých traumatech – pokud jsem zrovna od tématu „neutekla“. Bylo jisté, že jsem se se všemi událostmi ne zcela dostatečně vyrovnala. Hlavním indikátorem mi po celou dobu byl fakt, že jsem ztratila a neměla přirozenou menstruaci. Respektive po vysazení hormonální antikoncepce jsem přestala menstruovat a následná hormonální léčba vždy s sebou nesla negativní symptomy / vedlejší účinky. Čas běžel a zhruba po 4 letech a několika experimentech/pokusech s klasickou hormonální léčbou jsem si řekla dost a zaměřila jsem se na alternativní způsoby léčby. Vyzkoušela jsem kineziologii, akupunkturu, tradiční čínskou medicínu, homeopatika aj. Rozhodně nemohu říci, že by tyto metody byly k ničemu, avšak vždy účinkovaly do určité míry a na určité problémy. Kineziologie mi hodně pomohla, menstruace se mi vrátila, ale bohužel ne na dlouho a po dalších setkáních mi už nezabrala. Po nedávném objevení a praktikování hormonální jógy (1 rok zpět) se situace také hnula výrazně kupředu – bohužel však také jen do omezené míry. Ušla jsem za těch deset let kus cesty v poznávání mého těla, psychiky i různých léčebných metod, avšak možnost otěhotnět byla pro mě stále uzavřena… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Eva K.

Norsko
Má práce na sobě začala ve chvíli, kdy jsem měla hektické zaměstnání, které mne značně vyčerpávalo. V té době jsem se necítila fyzicky ani psychicky dobře, do práce jsem nechodila s nadšením. Věděla jsem, že je potřeba udělat změnu. Cítila jsem zmatek a nevěděla jsem, kterým směrem se vydat, abych podstatné změny dosáhla. Věděla jsem ale, že chci jinou práci a že se chci cítit fyzicky dobře. Vytyčila jsem si kritéria, která chci a která nechci. Práci jsem chtěla v místě bydliště, protože jsem denně dojížděla a na cestě trávila více jak tři hodiny, což mi bralo spoustu energie a času. Chtěla jsem přiměřené pracovní vytížení, fajn kolektiv, uvolněné prostředí, zkrátka klidnou a zábavnou práci. Také jsem si stanovila konkrétní měsíc, kdy bych chtěla do práce nastoupit. V tento moment jsem začala pracovat s Lukášem, jenž mi pomohl jednak s vytvořením této situace, ale taktéž se stanovením správné životosprávy a očištěním se od své minulosti. Ta má velký vliv na naše současné a budoucí myšlení. Pomocí metody EFT a každodenní prací na psychice se nám podařilo změnit mé staré negativní vzorce v nové pozitivní náhledy na život. Tímto správným myšlením jsem nejenom získala práci, kterou jsem si sama vydefinovala, ale celkově se mi začala měnit realita a fyzický stav. Má práce je nyní klidná, zábavná, mí kolegové jsou báječní, v práci se cítím dobře a po dlouhé době se opět těším do práce. Je mi skvěle. Nastoupila jsem přesně v ten měsíc, který jsem si určila, a pracuji v místě bydliště… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Mgr. Leona W.

Znojmo
Po určitých událostech v mém životě se během krátké doby výrazně zhoršil můj zdravotní stav. Špatně se mi dýchalo, vypadávaly mi rychle vlasy, svědila mě kůže, měla jsem rozhozené trávení, byla stále unavená a necítila se moc dobře. Obrátila jsem se na Lukáše a podstoupila řadu konzultací, během kterých jsem měnila svůj přístup k životu a některým lidem v něm a celkově svůj životní styl. Během týdnů přišly první výsledky a asi po měsíci byl můj stav možná o polovinu lepší než na začátku. Poté přišlo jedno krátké zhoršení a dále jsem se už jenom zlepšovala. Fyzicky jsem se cítila plná energie, ale přesto přicházely dny, kdy jsem v sobě měla jakési napětí a změny nálad. To se nepříznivě odráželo ve vztazích s blízkými doma. Lukáš mi navrhl vyzkoušet metodu EFT. Přišlo mi docela legrační jakési poklepávání bodů na těle a příliš jsem nevěřila, že něco takového může fungovat. Byla jsem však velmi překvapena. Již po příchodu domů jsem se cítila velmi uvolněně s pocitem, že vše dokážu řešit a zvládat v klidu. Vztahy doma se upravily a moje vnitřní negativní pocity a napětí jsou pryč. Nyní se opravdu cítím moc dobře. Kožní i trávicí problémy jsou pryč, dýchám bez kortikoidních přípravků a mám více energie a životního elánu než většina lidí, co znám. Žiji jinak, šťastněji. Ta změna je intenzivní a vnímá ji i moje okolí, které vyzvídá, co že jsem to se sebou provedla.

Ivana S.

Brno
mi 30 let a od raného dětství se mi objevoval na různých částech mého těla atopický ekzém. Zprvu jen lehce v loketních jamkách, postupem věku se zhoršoval, až zasáhl 95 % mého těla. Těžká forma ekzému mi bránila v prožitku kvalitního života po všech stránkách. Byla jsem na pokraji tělesného i psychického vyčerpání, izolovala se od lidí a i dotyk mých blízkých mne bolel. Nesnesla jsem na sobě oblečení ani peřinu a spánek pro mne byl spíše utrpení. Budilo mě silné svědění a neváhala jsem ho utišit rozškrábáním kůže do krve. Sebepřijetí a sebehodnota byla vážně narušena. Stres spojený s mým stavem a vzhledem, zhoršoval ekzém, a tím se kruh uzavíral. Navštívila jsem spoustu lékařů, vyzkoušela různé masti a přípravky dostupné na trhu. Bez kortikoidů, imunosupresiv a antihistaminik jsem se nedokázala obejít. Kromě ekzému se časem ještě objevilo 21 druhů alergií (trávy, pyly, prach, srst, potraviny). Od lékařů jsem dostala nálepku „nevyléčitelně nemocná“. Konvenční medicína mi už neměla co nabídnout. Začala jsem tedy experimentovat s alternativami léčení. Prošla jsem hydrocolonterapií, detoxikací dle různých – i uznávaných léčitelů a lékařů celostní medicíny, užívala stovky preparátů, stravovala se dle různých směrů. Vše mělo jen krátkodobý efekt a vždy se ekzém zastavil na nějaké úrovni a dál už se nelepšil. Mnohé se změnilo až poté, co jsem se obrátila na Lukáše Srbeckého, který mi pomohl ukázat cestu, kterou do jisté míry sám prošel. Ukázal mi možnosti práce na sobě pro harmonizaci těla a psyché, navrhl úpravy životního stylu. Byl celkově průvodcem na mé cestě za uzdravením. Nikdy mi nenutil svůj názor… (celá reference: http://www.eftporadnabrno.cz/reference/)

Mgr. Pavla Z.

Brno
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS