Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Martina Barcalová > Doporučení

Doporučení z první ruky

Martina Barcalová — osobní asistentka a pečovatelka pro seniory se sníženou soběstačností

Zobrazuji všechna 3 doporučení prezentace Martina Barcalová:
Jako ředitelka Centra Paraple (1994–2013) jsem od r. 2002 do r. 2013 spolupracovala s paní Martinou Barcalovou. Od r. 2002 pracovala pro Centrum Paraple externě jako osobní asistentka klientů s dg. paraplegie a tetraplegie, kteří zde absolvovali týdenní kurzy práce s PC. V r. 2004 nastoupila na plný pracovní úvazek, nejprve jako ošetřovatelka, později se také podílela na organizaci a realizaci některých sociálně-rehabilitačních programů, jako např. Máma-táta na vozíku, Sportovní kurz jízdy na čtyřkolkách apod. V roce 2013 začala pracovat jako koordinátorka různých vzdělávacích a tematických kurzů, zavedla filmový a literární klub a navázala na cyklus Večery pod Parapletem zvaním zajímavých hostů z různých oblastí kultury. Současně se stala i koordinátorkou dobrovolníků, kteří pomáhali klientům Centra Paraple. Martina Barcalová při své práci i při dobrovolné činnosti byla vždy spolehlivá a zodpovědná. Svou práci brala jako poslání a byla vysoce motivovaná poskytovat klientům – lidem na vozíku – odbornou a kvalitní pomoc citlivým, empatickým způsobem. Usilovala o to, aby svou prací klienty podpořila v rozvoji a vytvoření podmínek pro lepší sociální a pracovní uplatnění. Mohu ji doporučit jako aktivního, invenčního a důvěryhodného spolupracovníka s velmi dobrými předpoklady pro samostatnou i týmovou práci.

PhDr. Alena Kábrtová

klinický psycholog a spoluzakladatelka Centra Paraple
kabrtovaa@seznam.cz
Se stárnutím naší populace bude velice pravděpodobně přibývat případů, kdy budeme my nebo naši blízcí potřebovat pomoc zvenčí. Asi nebude velký problém sehnat „nezúčastněnou chladnou ruku“ pro úklid nebo nákup. Ale sehnat k té „nezúčastněné chladné ruce“ i „zúčastněnou hlavu“, kterou budou skutečně zajímat naše každodenní těžkosti, bude ochotná dělat něco (a tím myslím opravdu mnoho) navíc a učiní nám život ne jenom snesitelným, ale příjemným, to asi problém bude. Mluvím i nemluvím z vlastní zkušenosti. Nešlo o mě, ale o maminku mého o dost staršího kamaráda (znali jsme se z chaty, mimochodem strávil svůj život do 65 let po úrazu v devatenácti letech na vozíku), která se po jeho smrti ocitla úplně sama, pomalu ztrácejíc zrak i chuť do života. Sám jsem se jí snažil pomoci, ale znáte to – škola, pak práce, jiné povinnosti, člověk cítí, že potřeba je víc. A pak se objevila Martina – usměvavá, přátelská, příjemná a bezvadně chápající potřeby oné staré paní. A nakonec i potřeby nás, rodinných přátel, kteří by chtěli pomoci, ale moc nemůžou. Dodnes si myslím, že to není samozřejmé, a díky Martině vzpomínám na roky pomalého odcházení paní B. jako na moc pěkný čas. Kdybyste se chtěli zeptat na podrobnosti, napište mi, ozvu se vám.

MUDr. Jindřich Šesták Ing.

xsestakj@email.cz ~ 728 130 626
S Martinou Barcalovou spolupracuji a přátelím se více než deset let. Jsem na vozíku a Martina Barcalová pro mě představuje spojení dvou poloh asistence, totiž organizace a péče. Nejenže je zručná a pracovitá, ale vše provádí s ohledem na osobnost toho, komu asistuje, aniž by porušovala své nebo jeho hranice.

Zbyšek Lorenz

www.zbysek.net ~ zbysek@gmail.com
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS