Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Petra Klapáková > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Petra Klapáková — rodinná koučka a logopedka

Zobrazuji č. 110 z celkem 14 doporučení prezentace Mgr. Petra Klapáková:
Vzhledem k tomu, že jsem měla v nedávné době možnost nahlédnout do prostředí Mateřské školky Smíškov, ráda bych napsala krátkou referenci na toto zařízení. Školka má krásné a velmi podnětné prostředí pro děti, výbava hrami, didaktickými pomůckami a podnětovým materiálem je vskutku výrazně nadstandardní. Učitelky školky jsou plně kvalifikované nejen v oblasti předškolního vzdělávání, ale také speciální pedagogiky, z toho důvodu mohou ve školce realizovat pečlivou předškolní přípravu. Velká pozornost je věnována jak rozvoji grafomotoriky, tak logopedii. Naše Centrum nadání školilo pedagožky Smíškova v práci s nadanými dětmi a rozvíjení intelektu obecně. Na vzdělávacích akcích se učitelky projevily jako enormně tvořivé, prokázaly velmi aktivní přístup ke vzdělávacím seminářům a jejich nápady sršely inovací a kladným přístupem k dětem. Samozřejmě i výrazně oceňuji pečlivý výběr stravy pro děti. Z odborného hlediska, z mé perspektivy zkrátka není co vytknout. Jsem ráda za navázání spolupráce se Smíškovem a věřím, že bude v dlouhodobém horizontu pokračovat.

PhDr. Jitka Fořtíková, Ph.D.

předsedkyně Centra nadání
www.centrumnadani.cz
Daník nastoupil do MŠ Smíškov ve svých třech letech. Paní učitelky jsou k dětem neskutečně vřelé, mají na ně čas (několikrát se mi stalo, že jsem syna vyzvedávala jako poslední, a místo abych našla paní učitelku významně pokukující po hodinkách, tak si usměvavá paní učitelka hrála se synem pexeso nebo pročítali encyklopedii), věnují se jim a vzdělávají je. Daník se za tu dobu, co je ve Smíškově, neskutečně rozmluvil (začal mluvit až ve třech letech), nabyl nové znalosti a dovednosti a našel si i spoustu kamarádů. Do školky se každý den těší a nebylo jediného momentu, kdy by plakal, a to se jedná o jeho první školku.

Jana Caffrey

Zastáváme s manželem názor, že pro zdravý vývoj dítěte je velice důležitá vysoce kvalitní předškolní výchova. To znamená vytvoření empatického, motivujícího, vstřícného a profesionálního prostředí, kde se dětem věnují dle jejich individuálních potřeb, naučí se správným sociálním vazbám a mají dostatek podnětů ke vzdělávání. Když našemu synovi byly tři roky, tak jsme hledali mateřskou školku, která by naplňovala naše představy. Měli jsme štěstí, že jsme přesně takovou našli v místě našeho bydliště. K učitelkám jsme od prvního dne měli 100% důvěru a syn za dva roky, po které MŠ Smíškov navštěvuje, doslova vyspěl a nepřestává nás překvapovat, co všechno se ve školce naučil.

Ing. Dagmar Kličková

Po třech letech, kdy můj syn Štěpán navštěvoval státní MŠ v místě bydliště, mu byla diagnostikována mírná forma ADHD. Věděla jsem, že se na něj musí trošku jinak, vyžaduje více pozornosti a trpělivosti. A naopak i on vstřícnost a lásku s radostí opětuje. Bohužel v naší dosavadní školce jsem se s pochopením nesetkala, několikrát týdně jsem byla „na koberečku“ ohledně synova chování, které bohužel bylo spíše důsledkem špatného přístupu. Vše byl pro naše paní učitelky problém, nic nestíhaly a nezvládaly prý z důvodu nedostačujícího počtu pracovních sil a neodborného vzdělání. Jelikož je syn předškolák s odkladem školní docházky, dožadovala jsem se i lepší předškolní přípravy, leč marně. Nakonec dostal přívlastek „nezvladatelné dítě“. Ze dne na den jsem se rozhodla toto změnit. MŠ Smíškov se mi zdála přímo „snová“ již po přečtení titulní webové stránky. Štěpán nastoupil do Smíškova prakticky ze dne na den téměř na konci školního roku v jeho šesti letech. A stal se doslova zázrak. Z „nezvladatelného“ kluka se stal naprosto vyrovnaný, bezproblémový a šťastný klučík.

Helena Blažková

Vážená paní ředitelko, děkujeme za vynikající péči, která se Evičce dostala ve školičce Smíškov. Evička se naučila a dozvěděla ve Smíškově mnoho nového a po celé tři roky chodila do školky moc ráda. Veškerá spolupráce byla velice přínosná pro Evičku i pro nás, její rodiče. Jsme velice rádi, že Evička chodila do školky, kde mají děti rádi, umějí a chtějí je odborně rozvíjet, motivovat a podílet se ve spolupráci s rodiči na jejich láskyplné, citlivé, ale důsledné výchově. Evička si užila také spoustu zábavy a legrace. Velice oceňujeme aktivity a kroužky, které Evička mohla přímo ve školičce navštěvovat. Perfektní byly pobyty školky v přírodě a občasné přespávání dětí ve školce s programem. Jsme rádi, že existují školky, kde jsou skuteční odborníci, kteří mají schopnosti, chuť a dostatek energie věnovat se takto dětem. Při výběru školky, a následně i školy, jsme poznali, že bezvadný tým a prostředí školky či školy není v žádném případě samozřejmostí. Zaplacené školné a další aktivity považujeme za nejlepší investici, kterou můžeme jako rodiče své dceři dát.

manželé Dvořákovi

Již sedmým rokem vyučuji v MŠ Smíškov zobcovou flétnu, a tak mám možnost nahlédnout tzv. pod pokličku této školky. Upřímně musím říct, že jsem každý týden fascinována novými nápady, tématy a hlavně energií pedagogického kolektivu Smíškova, a hlavně paní ředitelkou Klapákovou, která vede školku s láskou, důsledností a precizností sobě vlastní.

Mgr. Jana Bošková

Nechci touto cestou poděkovat celému kolektivu klánovické mateřské školky SMÍŠKOV, to udělám osobně, ale ráda bych poděkovala šťastné náhodě, která mě před dvěma lety na doporučení jiného spokojeného rodiče přivedla ke dveřím tohoto zařízení. Našla jsem v něm pro své děti to, co si každý rodič přeje – radost. Je spousta bezvadných školek, ať už státních anebo soukromých, a Smíškov patří do kategorie TOP. DÁMY se starají skvěle o všechny děti bez rozdílu věku, ale přidaná hodnota pro předškoláky je podle mého soudu bezkonkurenční. Což je v dnešní době, kdy je odkladů nástupu do prvních tříd nemalé množství, malá velká výhra. Soukromé školky mnoho z nás, rodičů, volíme ve chvíli, kdy se nám nepodaří juniory umístit v jejich třech, čtyřech letech do státních mateřinek, a následně z nich odcházíme, Smíškov je ale natolik kvalitní, že opačný postup, kdy sem rodiče zapisují často až právě i předškoláky, je vlastně přirozený. A tak bych i já dnes chtěla předat svou zkušenost dalším rodičům z okolí MŠ o tom, jakou jistotu ve svém okolí mají. Jinými slovy, že existuje zařízení, které je maximálně profi a na prvním místě u něj stojí dětský parťák, jeho spokojenost, rozvoj, výchova, a kde finanční stránka je smysluplnou investicí, mnohonásobně zúročenou.

Eva Nezavdalová

Újezd nad Lesy
Hodilo by se přísloví: „Když dva dělají totéž, není to totéž“. Pokud rodiče chtějí, aby se jejich dítěti skutečně někdo plně věnoval a rozvíjel ho, nikoliv pouze hlídal, vřele doporučuji MŠ Smíškov. Nic není zadarmo, ale tady neváhám. Myslím, že dobrý základ v dětství je dobrým předpokladem šťastného života. Pozdravuji do školky, paní ředitelce děkuji za všechno a přeji nám všem mnoho šťastných dětí :)

Mgr. Pavla Mullerová

Jako máma jsem pro syna hledala to nejlepší a musím říct, že jsem si možná až teď zpětně uvědomila, jak dobrý výběr byla školka Smíškov. Nesrovnatelná kvalita přístupu paní ředitelky a slečny Nikol je řekla bych spíš jen bonbónek na celé školce. Syn chodil nadšený, plný dojmů a zážitků a pravidelně dvě hodiny po odchodu ze školky mi měl vždy co vyprávět. Já jsem zase byla spokojená se zdravou stravou a především bezlepkovou. Ač nemusíme, snažím se lepku vyhýbat i doma. Ale teprve teď, když je syn od září ve škole si uvědomuji, co všechno mu Smíškov dal. Od začátku byl perfektně připravený, má mnohem víc znalostí než ostatní děti a i paní třídní učitelka mi potvrdila, že velmi často se stává, že se syna zeptá, kde se to či ono naučil a on řekne, že ve školce. Chtěla bych vám dámy touto recenzí poděkovat a snad i inspirovat ostatní maminky. Vím, že to s námi nebylo vždy jednoduché, ale zpětně musím konstatovat, že dát Nikolase k vám bylo jedno z nejlepších rozhodnutí. PS: Letadýlka od vás nás baví stále :-)

Karina Hloušek

manažerka
Na Mgr. Petře Klapákové velice oceňuji její individuální přístup k dětem, její důslednost, vysokou odbornost a empatii. Její práci jsem měla možnost sledovat po dobu, kdy moje dcera navštěvovala její soukromou mateřskou školu Smíškov. Byla radost pozorovat, jak při její péči rozkvétají jak děti, které měly nějaký handicap, tak děti zcela ukázkově v pořádku, ale i děti nadané. Navíc byly děti z jejích přístupů a metod nadšené. Oceňovala jsem nenásilné rady, doporučení a postřehy Mgr. Klapákové k mé dcerce – a i s odstupem několika let si na ně často vzpomenu. Paní Klapáková prakticky předvedla, jak lze povznést mateřskou školku na špičkové předškolní zařízení, které bylo kombinací talentového centra i zábavy pro děti, laskavé předškolní péče důsledné paní ředitelky a vysoce kvalifikovaných paní učitelek, kam se děti velmi těší. Jsem velice ráda, že Petra Klapáková využívá svůj talent, odborné i praktické zkušenosti, úsilí a energii k tomu, aby pomohla v rozvoji a rozletu dalším dětem a jejich rodičům. Gratuluji ji k rozhodnutí udělat tento krok dál a věnovat se poradenské praxi.

Ing. Jana Štuplová

Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
Stránka: 1 2 Další »
2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS