Jak vymyslet dobrý název

12. listopadu 2021

Jak vymyslet dobrý název pro svůj projekt, produkt, službu nebo třeba vysněný byznys? Sloganistka Lenka Paprok ve výborném článku pro náš blog přiblížila takový kreativní proces a mj. píše, že tvorba názvu není žádná rutina ani nuda, ale kreativní adrenalinový zážitek.

„Pojmenování či název je naprosto klíčovou součástí každé identity. Ať už jde o člověka, značku, výrobek, komunitu nebo firmu, právě jméno používáme v běžné komunikaci nejčastěji — tedy pokud si daný název vůbec chceme a dokážeme zapamatovat. U těch dobrých to jde samo, u těch špatných vůbec.“

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn

Podobné novinky

#22 Iva Köhler

Iva Köhler je sběratelka věcí. Provozuje pražský Obchod věcmi, kde prodává vintage předměty z vlastních sbírek. Zákazníkům k nim nabízí nejen zasvěcený výklad, ale i skvělé espresso či prosecco. Pořádá bleší trhy Nuselské blešky a je fanynkou reuse neboli vracení věcí do oběhu. Sbírání, obchodování a hospodaření s věcmi je její vášní, kterou předává i v tomto rozhovoru.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

PS: Pokud jste ho ještě nečetli, tady je skvělý článek Kam s nimi?, který Iva napsala pro blog Na volné noze.

Oborové rozdíly

Tady je naše Otázka týdne:

Čím se podnikání ve tvém oboru nejvíc liší od oborů, ve kterých působí ostatní freelanceři, které znáš?

Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).

Máte 15 minut? Zapojte se do našeho průzkumu Jak se ti daří na volné noze?

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Dodo Dobrík u Zelenského

Grafický designér Dodo Dobrík, se kterým jsme loni natočili dlouhý rozhovor pro podcast Na volné noze, byl nedávno na návštěvě u prezidenta Zelenského — jako doprovod slovenské prezidentky Zuzany Čaputové a kreativní duše projektu Dárek pro Putina.

Pár fotek a Dodův komentář k nim najdete na LinkedIn. A pokud jste ještě rozhovor s Dodem neslyšeli, pustit si jej můžete na našem Spotify či YouTube:

Pozitivní příběhy freelancerů

„Cítíte se sklesle ohledně svých vyhlídek?“ ptá se freelancerů na začátku článku Tom May a ukazuje, že uprostřed šera existuje nespočet pozitivních příběhů, které nám připomínají radost a naplnění, jaké přináší kreativní práce. Od vzrušení z hotových návrhů použitých v praxi až po hrdost, když v rukou konečně držíte knihu, na které jste pracovali.

Důležité podle Toma je nenechat mírnou sklíčenost přerůst až do skutečné deprese. Aby dal svým slovům konkrétní podobu, sdílí zkušenosti z komunity kreativců – okamžiky, které těmto freelancerům pomohly pokračovat navzdory pochmurné atmosféře. Chce touto cestou mj. ukázat, že když si udržíte pozitivní myšlení, věci se obrátí k lepšímu, a to často tím nejméně očekávaným způsobem.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

#21 Martin Kavka

Martin Kavka je zakladatelem projektu Čeština 2.0 a spoluautorem bestselleru Hacknutá čeština. Svou práci a tvorbu sám označuje za obsahové podnikání. Píše průkopnické Newslettery.cz, natáčí podcasty Tvůrcast a Tajný jazyk. S manželkou Alicí a jejich dětmi budují rodinné deskovkářství 4 Kavky. Martin je zkrátka nepřehlédnutelná osobnost, jeden z hybatelů českého internetu a ekonomiky tvůrců.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí