Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Alice Kavková

Alice Kavková

podnikatelka a spoluzakladatelka českého rodinného deskovkářství 4 Kavky

Alice Kavková
Alice Kavková - logo

Vystudovala jsem herectví a 7 let jsem hrála divadlo. Stejnou dobu jsem pak strávila jako reportérka v televizi, než přišla další sedmiletka, tentokrát mateřská. Ve spolupráci se svým mužem jsem v té době založila punkový blog Maminátor.cz (dnes už není v provozu). Podnikání na mě skočilo v dubnu 2016. Na Facebook Maminátor, který vznikl k mému blogu, jsem hodila padesátivteřinové video, jak s dětmi skáču přes gumu. Vidělo ho 2,5 milionu lidí z celého světa a doma jsme nevěřícně sledovali vznik virálního videa. Pochopila jsem ten hlad a začala sytit trh. Lidi si chtěli hrát jako kdysi, ale už si nepamatovali, jak na to. Chyběl jim návod.

1. EKOSYSTÉM – STARÉ HRY

Vyrobila jsem svůj první produkt v životě – skákací gumu Pruženku v krásné krabičce a s vymazleným návodem, který považuji za srdce hry. Bez něj by to byla jen pruženka (tak se v galanterii říká prádelní gumě), s ním je to komplexní hra se vším všudy. Důležitý pro mě byl design, funkčnost a kvalitní česká výroba. A tehdy se začal rodit první ekosystém, který jsme s rodinou stvořili. Retrohry.

Dnes už tvoříme pod rodinnou značkou 4 Kavky. K retrohrám jsme postupně stvořili celou sběratelskou edici buď samostatně nebo ve velké sadě. Něco už dávno neprodáváme, ale třeba Pruženka je stále hit a najdete ji u nás dál.

  • Pruženka — skákací guma s vymazleným návodem na 7 různých her
  • Kuličník — cvrnkací kuličky s návodem na 9 her s důlkem i bez
  • Cézarky — kostky s návodem na 13 her pro malé i velké
  • Žralovci — autorské karty s návodem na 7 klasických her
  • Inujitka — 3 různě dlouhé provázky na přebírání ve dvou i samopřebírání, návod na 22 samopřebíracích obrázků i přebírání ve dvou
  • Velká sada 80 retroher

Kromě fyzických produktů jsme vždy nabízeli a dál tvoříme hromady obsahu. V létě 2020 jsme o retrohrách natočili celý seriál pro Stream (tv Seznam). Jmenuje se Retrohrátky a má 8 dílů. Co díl, to jedna polozapomenutá hra. V říjnu 2019 mi u Albatrosu vyšla kniha Retrohraní, je to moderní encyklopedie nemoderních her propojená 60 QR kódy s novým videportálem Retrohraní. Z knihy se do roka stal bestseller.

2. EKOSYSTÉM – NOVÁ SLOVA

Druhý ekosystém jsou nová slova. S těmi začal můj manžel Martin už v roce 2009. Spolu s uživateli posbíral do svého online slovníku nové češtiny Čeština 2.0 přes 24 000 neologismů. A proč ekosystém? Kromě slovníku muž u Jan Melvil Publishing vydal knihu Hacknutá čeština, natočil stejnojmenný 33dílný pořad na Streamu (tv Seznam) a do našeho e-shopu jsme přidali párty hru pro dospělé plnou neologismů a češtiny ostré jak chillipapričky Párty hra Čeština 2.0.

3. EKOSYSTÉM – NOVÉ HRY

Třetí čtyřkavčí ekosystém jsou nové hry. Moderní deskovky nás chytly v pandemii, když jsme byli v domácím vězení a přemýšleli, jak se ve volném čase smysluplně zabavíme společně s dětmi. Nakupovali jsme hromady deskových her, hráli je a psali o nich. Zjistili jsme, že jich vychází tolik, že je to hotový labyrint. Rozhodli jsme se, že se staneme průvodci tímhle deskoherním bludištěm a od roku 2020 se deskovkám věnujeme na plné kule.

Začalo to našimi kartami zvanými Žralovci, pokračovalo párty hrou pro dospělé, letos se chystáme vydat další kousky a zároveň plníme e-shop hrami od jiných vydavatelů. Jsme specialisti na jednoduché rychlé hry pro rodiny s dětmi 8+. O moderních deskových hrách píšeme blog, měsíční 4letter – newsletter o hrách a hraní, točíme videa, tipy a recenze najdete i na našich sockách. Jsme české rodinné deskovkářství. Hračkářství plné deskovek a to i vlastních.

JSEM PODNIKATELKA

Především jsem ale podnikatelka. Jsem na volné noze teprve pár let, ale našla jsem se a už bych neměnila. Myslím, že už bych nechtěla a ani neuměla být znovu zaměstnanec. Svoboda, kterou volná noha nabízí, je k nezaplacení. A že to snad nedělám špatně, by mohlo dokázat moje loňské ocenění. Získala jsem 3. místo v soutěži Moneta Živnostník roku 2021 v krajském pražském kole.

KONZULTACE

Kromě her mě zajímá i osobní rozvoj, podnikání, ráda čtu a ještě raději píšu. Na to mám blog Podnikavka. Ráda o věcech mudruju, a tak už pár let přednáším, prezentuju, školím a konzultuju nejrůznější témata kolem podnikání. Nemám na to diplom, ale baví mě to. Při konzultacích se podělím o to, co vím, čím jsem si na vlastní kůži prošla. Takže pokud vás bavím a něco, co evidentně dobře znám a umím, byste se chtěli naučit nebo se v tom zlepšit, pošlete mi e-mail.

Co nejčastěji konzultuju?

  • Autorská smlouva a marketing – Pomáhám autorům, kteří chtějí vědět, na co si dát pozor při podpisu smlouvy s nakladatelem nebo jak mají svou knihu promovat.
  • Obsahové newslettery – Oba s mužem pomáháme lidem naučit se psát báječné obsahové newslettery o něčem. Žádný marketingový balast, ale kurátorské čtení. Muž o tom píše Newslettery.cz (newslettery o newsletterech) a společně jsme rozjeli rozcestník dobrých obsahových newsletterů Blogletter.cz.
  • Příprava na mediální výstupy – Umím poradit tvůrcům, kteří chodí do médií, ale neví, jak se na to připravit a jak se dobře prezentovat.

Ceník: 1.200 Kč za hodinu.

Fotogalerie:

Alice Kavková – 3. místo v soutěži Moneta Živnostník roku 2021 v krajském pražském koleProdukty rodinného deskovkářství 4 KavkyTým rodinného deskovkářství 4 KavkyRetrohry 4 KavkyRetrohraní a Hacknutá čeština
Zobrazit všech 11 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; zejména Praha

Kategorie katalogu:

Virální video, které odstartovalo naše retrohry (2,5 milionu zhlédnutí na Facebooku)

Rozhovor pro Na volné noze TV

Přednáška pro think tank Na volné noze, červen 2020

4 Kavky v médiích:

Kontaktní informace

Alice Kavková
Nad Přívozem 1681/3
Praha 4
147 00
Mobil:606 666 769
Email:alice@4kavky.cz
Web:www.alicekavkova.cz
Facebook:Facebook 4kavky
Účet:2500352300 / 2010 (Fio)
:74775961 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

S Alicí se znám a spolupracuji už několik let. Její energie je všeprostupující a osobně mě velmi nabíjí. Své profesi se věnuje se zápalem, má doopravdy ráda to, co dělá. Obdivuji, že stále cílí na vývoj svých her, posouvá je, zlepšuje, nezastavuje. Alice je velkorysá, čím víc jí dáte, tím víc vám vrátí! Umí docenit a pochválit schopnosti jiných. Nikdy mi nerozporovala cenu, nežádala slevu ani se nezkoušela jinak vykrucovat. Dohoda s ní platí a spolupráce je jízda, která stojí za to!
Mgr. Martina Šviráková
grafická designérka

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS