Alice Kavková

podnikatelka a spoluzakladatelka českého rodinného deskovkářství 4 Kavky

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR; zejména Praha

Vystudovala jsem herectví a 7 let jsem hrála divadlo. Stejnou dobu jsem pak strávila jako reportérka v televizi, než přišla další sedmiletka, tentokrát mateřská. Ve spolupráci se svým mužem jsem v té době založila punkový blog Maminátor.cz (dnes už není v provozu). Podnikání na mě skočilo v dubnu 2016. Na Facebook Maminátor, který vznikl k mému blogu, jsem hodila padesátivteřinové video, jak s dětmi skáču přes gumu. Vidělo ho 2,5 milionu lidí z celého světa a doma jsme nevěřícně sledovali vznik virálního videa. Pochopila jsem ten hlad a začala sytit trh. Lidi si chtěli hrát jako kdysi, ale už si nepamatovali, jak na to. Chyběl jim návod.

1. EKOSYSTÉM – STARÉ HRY

Vyrobila jsem svůj první produkt v životě – skákací gumu Pruženku v krásné krabičce a s vymazleným návodem, který považuji za srdce hry. Bez něj by to byla jen pruženka (tak se v galanterii říká prádelní gumě), s ním je to komplexní hra se vším všudy. Důležitý pro mě byl design, funkčnost a kvalitní česká výroba. A tehdy se začal rodit první ekosystém, který jsme s rodinou stvořili. Retrohry.

Dnes už tvoříme pod rodinnou značkou 4 Kavky. K retrohrám jsme postupně stvořili celou sběratelskou edici buď samostatně nebo ve velké sadě. Něco už dávno neprodáváme, ale třeba Pruženka je stále hit a najdete ji u nás dál.

 • Pruženka — skákací guma s vymazleným návodem na 7 různých her
 • Kuličník — cvrnkací kuličky s návodem na 9 her s důlkem i bez
 • Cézarky — kostky s návodem na 13 her pro malé i velké
 • Žralovci — autorské karty s návodem na 7 klasických her
 • Inujitka — 3 různě dlouhé provázky na přebírání ve dvou i samopřebírání, návod na 22 samopřebíracích obrázků i přebírání ve dvou
 • Velká sada 80 retroher

Kromě fyzických produktů jsme vždy nabízeli a dál tvoříme hromady obsahu. V létě 2020 jsme o retrohrách natočili celý seriál pro Stream (tv Seznam). Jmenuje se Retrohrátky a má 8 dílů. Co díl, to jedna polozapomenutá hra. V říjnu 2019 mi u Albatrosu vyšla kniha Retrohraní, je to moderní encyklopedie nemoderních her propojená 60 QR kódy s novým videportálem Retrohraní. Z knihy se do roka stal bestseller.

2. EKOSYSTÉM – NOVÁ SLOVA

Druhý ekosystém jsou nová slova. S těmi začal můj manžel Martin už v roce 2009. Spolu s uživateli posbíral do svého online slovníku nové češtiny Čeština 2.0 přes 28 000 neologismů. A proč ekosystém? Kromě slovníku muž u Jan Melvil Publishing vydal knihu Hacknutá čeština, natočil stejnojmenný 33dílný pořad na Streamu (tv Seznam) a do našeho e-shopu jsme přidali párty hru pro dospělé plnou neologismů a češtiny ostré jak chillipapričky Párty hra Čeština 2.0.

3. EKOSYSTÉM – NOVÉ HRY

Začalo to našimi kartami zvanými Žralovci, pokračovalo párty hrou pro dospělé. V roce 2021 jsme vydali hru českého autora Honzy Vodičky Turboprší, v roce 2023 hru českých autorů Petra Vojtěcha a Jindřicha Pavláska Dorty jsou vrženy. Kromě vlastních her dovážíme i pár batohovek (her tak akorát do batohu) ze světa – Hmyzáky (Hive) do kapsy z Anglie a celou řadu chytrých her do kapsy od japonského vydavatelství Oink Games (Cirkus, Ponorka, Gorily, Troika, Startupy). Jsme specialisti na mezigenerační hry, které si užijí děti 8+, dospělí a třeba i senioři. 

Naše hlavní kritéria: 

 • malé
 • chytré
 • hezké
 • jednoduché (pochopí je i začínající hráči, děti nebo důchodci)
 • rychlé (max. do půl hodiny)

O moderních deskových hrách píšeme blog, měsíční 4letter – newsletter o hrách a hraní, vydali jsme i vlastní tištěný magazín, točíme videa, tipy a recenze najdete i na našich sockách. Jsme české rodinné deskovkářství. Hračkářství plné deskovek.

PODNIKAVKA = podnikavá Kavka

Především jsem ale podnikatelka. Jsem na volné noze od roku 2016, našla jsem se a už bych neměnila. Myslím, že už bych nechtěla a ani neuměla být znovu zaměstnanec. Svoboda, kterou volná noha nabízí, je k nezaplacení. Pyšním se 3. místem v krajském pražském kole soutěže Moneta Živnostník roku 2021. 

Už léta konzultuju, přednáším, koučuju nejrůznější témata kolem podnikání. Vždy se ráda podělím o to, co vím, čím jsem si na vlastní kůži prošla. Sharing is caring, ne? I když jsem jako osoba divoká a hlučná, v pracovní rovině jsem soustředěná a organizovaná až na půdu. Jsem orientovaná na výsledek. Když se spolu do něčeho pustíme, hodně to nakopneme.

Pomáhala jsem manželovi zvládnout natáčení seriálu Hacknutá čeština na Seznam.cz i vykopnut jeho podcast Newslettery.cz, který byl tak úspěšný, že ho nakonec koupila platforma Pickey.cz. Vznikl Tvůrcast – podcast pro obsahové tvůrce. Ten si dejte, je fakt bezva. 

Vám mohu nabídnout 4 speciální balíčky: 

 • Podcast koučing – Pomůžu vám nastartovat vysněný podcast. Poradím, jak si připravit text, co si s sebou vzít do studia, kde budu s vámi a přímo u mikrofonu poradím tisíc maličkostí kolem práce s hlasem a mluveným slovem. Můžu poradit i se střihem a finální přípravou podcastu pro vykopnutí do světa.
 • Autorská smlouva a autorský marketing – Pomáhám autorům knih, kteří chtějí vědět, na co si dát pozor při podpisu smlouvy s nakladatelem. Podepsání špatné smlouvy je cesta do pekel, něco o tom vím. Když naopak víte, na co si dát pozor, vaše kniha má ideální start. No, a když už máte dobrou smlouvu a krásný produkt, chce to už „jen“ ho prodat. Autorský marketing vlastních produktů mám v malíčku a co vím, ráda poradím i vám.
 • Příprava na mediální výstupy – Radím tvůrcům, kteří jsou pozvaní do médií, ale neví, jak se na to připravit a jak se dobře odprezentovat. Jak se obléknout, co vzít s sebou? A taky, jak mají správně komunikovat s novináři třeba i při rozhovoru po e-mailu. Vysvětlím, co je a co není autorizace a proč je dobré s novináři udržovat dobré vztahy. Prostě takový mediální nakopávací balíček, který se šikovným tvůrcům vždycky hodí.
 • Podnikatelský balíček – Jste na volné noze a už to na vás někdy padá? Potřebujete pošťouchnout, s někým nestranným všechno probrat a vymyslet pár nových svěžích nápadů, co dál? Podnikám od roku 2016 a prošla jsem tolik slepých uliček a naučila se tolik dovedností, že bych mohla rozdávat. A o tom tenhle balíček je. Mrknu komplexně na to, co děláte a dám vám zpětnou vazbu. Poradím, jak se chránit, jak bojovat s hejty, kopírátory, jak na krizovou komunikaci. Taky jak budovat značku nebo jak úspěšně vystoupit v médiích.

Víc o mně a mých konzultacích, které nabízím, najdete na webu www.podnikavka.cz

Ceník: 2.500 Kč za hodinu.

Virální video, které odstartovalo naše retrohry (2,5 milionu zhlédnutí na Facebooku)

Rozhovor pro Na volné noze TV

Přednáška pro think tank Na volné noze, červen 2020

Přednáška z kurzu Od UČO k IČO

Moje veřejná vystoupení :

Alice Kavková
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Alice Kavková
Nad Přívozem 1681/3
Praha 4
147 00
Mobil:606 666 769
Email:alice@4kavky.cz
Web:podnikavka.cz
Facebook:4kavky
Účet:2500352300/2010 (Fio)
IČ:74775961 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Pokud máte v plánu vydat svou vlastní hru nebo knihu, je konzultace s Alicí investice, která se 100% vyplatí. Díky svým mnohaletým zkušenostem vám poskytne cennou zpětnou vazbu, nápady na vylepšení a spoustu praktických tipů jako bonus!

Ing. Jana Andrésková

webdesignérka a SEO konzultantka