Martin Kavka

nadšený newsletterista, poradce a lektor pro obsahové newslettery a autorský marketing

Chcete spustit newsletter, ale nevíte, jak na to? Hledáte témata, koncept, nápady, inspiraci? Řešíte, jak změnit stávající newsletter, aby byl pro čtenáře atraktivnější? Chcete, aby vaše databáze kontaktů rostla a neskomírala? Chcete své čtenáře zaujmout, pobavit, edukovat a zároveň jim nenásilně nabízet své služby a produkty? Jsem nadšený newsletterista a pomůžu vám – společně váš newsletter vytuníme.

Obsahovými newslettery žiju každý den. A každý měsíc o nich píšu Newslettery.cz. Založil jsem katalog dobrých obsahových newsletterů Blogletter.cz. O tom, že newslettery mají budoucnost, jsem mluvil i v přednášce pro think-tank Na volné noze.

Mám přes 15 let praxe jako novinář, napsal jsem stovky článků a odborných textů publikovaných v tisku i na internetu. Jsem autorem bestselleru Hacknutá čeština a podílel jsem se na zrodu populární knihy Retrohraní mé ženy Alice Kavkové. Dále stojím za projektem Čeština 2.0 a pro Televizi Seznam jsem připravil a moderoval 32 dílů pořadu Hacknutá čeština.

Proč psát a posílat obsahové newslettery?

 1. Protože e-mail mají všichni vaši zákazníci.
 2. Protože jsou levné na produkci a provoz (nepotřebujete žádnou složitou výbavu a začít můžete ještě dnes).
 3. Protože jsou ideálním nástrojem pro tvůrce, experty i firmy.
 4. Protože jsou osobní a umožňují vytvořit silnější pouto/vztah se zákazníky.
 5. Protože jsou jen vaše a nejsou závislé na algoritmech sociálních sítí (nemusíte platit za doručení do inboxu zákazníků).

Komu s tvorbou newsletterů pomáhám?

 • Pomáhám expertům na volné noze, malým, středním i větším firmám, vydavatelům. Zaměřuju se přitom hlavně na jednotlivce, malé společnosti a týmy, které si nemohou dovolit interního specialistu na newslettery, ale přesto chtějí newsletter posílat a dělat to dobře.
 • Pomáhám těm, kteří newsletter ještě nemají, stejně jako těm, kteří ho mají a chtěli by ho zlepšit, aby budovali se svými zákazníky opravdový vztah.
 • Těm, kteří newsletter nemají a chtěli by ho mít, pomůžu vyhnout se slepým uličkám a začátečnickým chybám, vytunit koncept, vše připravit a rozjet. Pomáhám nejen jednorázově s rozjezdem, ale rád spolupracuju dlouhodobě jako spoluautor, mentor, pomocník, aby vše jelo, jak má.
 • Těm, kteří už newsletter mají, udělám jeho audit a připravím sadu doporučení, co dál. Opět pomáhám jednorázově i dlouhodobě.

Věřím newsletterům, které mají hodnotu pro odběratele. Nevěnuju se spamování inboxů zákazníků formou agresivního e-mailového marketingu. Proto pracuju výhradně na dobrých, obsahových newsletterech. Paradoxně je však právě tohle ten nejefektivnější e-mailing, jaký mohou experti na volné noze i firmy dělat a jaký bude dobře sloužit v rámci jejich marketingu.

Další služby

 • Mentoring – Povedu vás při tvorbě a posílání newsletterů i při psaní vlastních textů (copymentoring).
 • Copyediting – Poupravím vaše texty tak, aby byly maximálně poutavé a čtivé pro vaši cílovku.
 • Firemní novinařina – Redakční práce pro obsahový marketing firem, jako jsou články, rozhovory, reportáže apod.
 • Autorský marketing a poradenství – Pomůžu vám vybudovat přímá spojení se čtenáři (autorskou platformu) a společně nalezneme správné nástroje pro představení vaší knihy (od sociálních sítí přes blogy, podcasty, vlastní weby až po newslettery). Také vám poradím a pomůžu s plánem, jak své knihy dlouhodobě prodávat.
 • Individuální a firemní konzultace/školení – Rád vás i váš firemní tým proškolím v tvorbě obsahových newsletterů a autorském marketingu.

Ceník služeb

 • Základní hodinová sazba – 1.300 Kč + DPH
 • Audit newsletteru – 5.000 Kč + DPH
 • Předplacené balíčky (pro veškeré nabízené služby):
  • 6 hodin (den práce) – 7.000 Kč + DPH
  • 12 hodin – 12.500 Kč + DPH
  • 18 hodin – 17.000 Kč + DPH

Na nových zakázkách začínám pracovat po uhrazení domluvené zálohy. U konzultací vyžaduji vždy plnou platbu předem. Stálí klienti ode mě dostávají fakturu až po dokončení práce.

Rozhovor pro Na volné noze TV

Rozhovor o copywritingu pro sérii Copýtko Na volné noze

Přednáška o newsletterech pro think-tank Na volné noze

Další vybrané rozhovory

Martin Kavka
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Martin Kavka
Nad Přívozem 1681/3
Praha 4
147 00
Email:kavka.martin@gmail.com
Web:newslettery.cz
www.martinkavka.cz
(tj. adresa této stránky)
LinkedIn:firemninovinar
Twitter:cyberkavka
Účet:2601663677/2010 (Fio)
IČ:09188649 (plátce DPH)
DIČ:CZ09188649

Doporučení
z první ruky

Martin si na textech dává záležet. Při složitějších tématech dělá nejprve výzkum (málokdy se u copywriterů vidí) a přichází s novými nápady. Byl jsem vždy spokojený s dodržením termínů. Spolupráce i zpracování vždy na jedničku.

Tomáš Sládeček