Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Bc. Andrea Hanzlová

Bc. Andrea Hanzlová

psychoterapeutka, arteterapeutka a lektorka vzdělávání a seberozvoje

Bc. Andrea Hanzlová

Individuální poradenství a psychoterapie v soukromé praxi. Skupinová psychoterapie a poradenství ve spolupráci s organizacemi se zaměřením na arteterapii a práci s tělem (biosyntetický přístup). Poradenství v osobních či vztahových problémech a v obtížných životních situacích, jako je např. potřeba změny, ztráta blízké osoby, osamělost, dlouhodobé vyčerpání, podpora v období zdravotních potíží, emocionální zátěž, podpora při důležitých rozhodnutích a životních křižovatkách apod. Terapeutická práce vychází z rozhovoru s klientem a proces terapie může být na přání klienta doplněn o postupy arteterapie a metody Biosyntéza. Dále vedení arteterapeutických, výtvarných a seberozvojových seminářů pro pomáhající profese a laiky.

Řádná členka České arteterapeutické asociace, Českého institutu Biosyntézy. Univerzitní vzdělání v oboru speciální pedagogika a dlouhodobý 5letý výcvik v arteterapii a dále v Biosyntéze. Dlouhodobá praxe v sociální a zdravotní oblasti a bohaté zkušenosti v oblasti poradenství, psychoterapie i arteterapie.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR; zejména Praha

Kategorie katalogu:

Fotogalerie:

Arteterapie - Co mi říká modrá barvaArteterapie - ČervenáArteterapie - Bezpečí v mém životěArteterapie - Najdi si svůj stromVstupní místnost
Zobrazit všech 42 náhledů této galerie >

Kvalifikace:

 • výcvik v Biosyntéze (základní 2008–2011, supervizní 2011–2012)
 • výcvik v psychodynamické a hlubinně orientované psychoterapii se speciálním zaměřením na využití arteterapie (1998–2002)
 • kurz Telefonická krizová intervence – Liberec (2008)
 • speciální pedagogika – MU Brno (Bc., 1992–1996)
 • vzdělávací semináře – psychoterapie, arteterapie, přístupy zaměřené na tělo, krizová intervence, supervize
 • výtvarnice – absolventka kursů kresby, malby, práce s hlínou, kamenem a dřevem

Praxe:

 • terapeutka a koordinátor arteterapeutických ateliérů
 • vedení arteterapeutických a výtvarných dílen s různou klientelou
 • lektorka vzdělávacích arteterapeutických seminářů pro pomáhající profese
 • sociální a zdravotní oblast, neziskový a státní sektor
 • pracovnice krizové linky

Arteterapie

Arteterapie je léčebný postup, který používá výtvarný projev jako hlavní prostředek poznání a ovlivnění lidské psychiky a mezilidských vztahů. Rozlišují se dva základní proudy: terapie uměním, v níž se klade důraz na léčebný potenciál tvůrčí činnosti samotné, a artpsychoterapie, která pracuje jak s výtvory, tak i s prožitky z procesu tvorby. Otázky a pocity z průběhu tvorby jsou kladeny do souvislosti s problémy, které klient na terapii přináší. Skrze obrázek či objekt můžeme rozvíjet náhled na situaci, práci se změnou a díváním se na téma z jiného úhlu, tedy beze slov. Během sezení vedeme o dění rozhovor. Výtvarné vzdělání není důležité, jde nám o téma a prožitek, ne jak to vypadá.

Biosyntéza

Biosyntéza je jedním ze směrů na tělo orientované psychoterapie. Hlavní důraz je kladen na integraci základních životních procesů: tělesný (pohybový), prožitkový (emocionální) a mentální. Harmonie psychických a tělesných procesů může být narušena například stresem, což se pak projeví fyzickými nebo psychickými problémy. Terapie tedy spočívá v odstranění překážek a nesouladu mezi základními procesy. Při terapii klient pracuje se svými potřebami, důležité jsou pocity, představy, dech, tělesné vnímání. Terapie je zaměřená na vnitřní zdroje klienta a osobnostní růst.

Kontaktní informace

Bc. Andrea Hanzlová [ mapka ]
Poradenství, psychoterapie
Milady Horákové 119
Praha 6 - Hradčany
160 00
Mobil:608 319 025
(objednávky přes SMS, volání, email)
Email:hanzlova.a@gmail.com
Web:www.andreahanzlova.com
www.arteterapeutka.cz
(tj. adresa této stránky)
Skype:Skype andrea.hanzlova
:76311473

Doporučení z první ruky

Andrea je moje milá kolegyně, kterou znám už mnoho let z psychoterapeutického výcviku. Je příjemná v kontaktu, tvořivá, inspirativní, moudrá a má laskavý humor. Oceňuji na ní, že je jemná – dává zpětnou vazbu, ale neposuzuje druhé a ani je nikam netlačí. Pokud bych chtěla rozvinout svou tvořivost nebo se na své potíže podívat přes tvořivý či tělový prožitek, na Andreu bych se s důvěrou obrátila.
Adriana Chytilová
praktická a psychosomatická lékařka

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS