Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Markéta Ubíková

Mgr. Markéta Ubíková

digitální koučka, konzultantka digitálních technologií a lektorka kurzu Smart žena

Mgr. Markéta Ubíková

Máte pocit, že se svět technologií a počítačů rychle mění a vy nestíháte vše sledovat? Vracíte se po delší době do práce a chcete být v obraze? Nebo chcete jen lépe rozumět svým dětem nebo mladším kolegům a nebýt mimo?

Ať už jste žena na mateřské dovolené, podnikatelka nebo žena s chutí učit se novým věcem, pomohu vám zorientovat se v online světě.

Moje heslo: Technologie prakticky, jazykem vašeho kmene :-)

 • Smart žena – konzultace a školení digitálních dovedností (nejen) pro ženy
 • Digitální úklid – udělejte si pořádek ve vašem digitálním světě a ovládněte IT ve váš prospěch
 • Sociální sítě prakticky – konzultace využití sociální sítí pro osobní a pracovní účely

Jsem žena, manželka a maminka dvou dětí, Františka a Běly. Byla jsem dlouhou dobu ředitelka neziskové organizace Čisté nebe o.p.s. (aktuálně jsem v dozorčí radě společnosti), píšu blog o životě bez auta Car-free rodina. Věnovala jsem se naplno marketingu na Facebooku, ale mnohem víc mě v současné době naplňuje pomáhat ženám pronikat do světa digitálních technologií.

Můžete se stát součástí Smart žena komunity. Stačí se přihlásit do Facebookové skupiny Návrat do práce – digitální dovednosti.

Ukázky práce:

Jak na Facebook: školení sociálních sítí šité na míru pro firmy i širokou veřejnostJak na Facebook: školení sociálních sítí šité na míru pro firmy i širokou veřejnostJak na Facebook: školení sociálních sítí šité na míru pro firmy i širokou veřejnostŠkolení Smart žena pro CzechitasWorkshop Chytré Vánoce
Zobrazit všech 8 náhledů této galerie >

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Školení a kurzy

Ráda pro vás připravím školení nebo celodenní kurz na míru vašim potřebám a aktuální situaci. Nabízím školení pro zaměstnance firem, pro účastníky vzdělávacích projektů, pro mateřská a rodičovská centra nebo pro ženské kluby. Kurzy se mohou konat ve vašich prostorách, nebo vám pomohu zajistit vhodné prostory. Aktuálně nabízím tato témata školení:

 • Digitální nástroje pro efektivnější práci
 • Smart žena – moderní IT nástroje a jejich praktické využití
 • Digitální úklid
 • Gmail krok za krokem
 • Sociální sítě prakticky

Cena kurzu se odvíjí od obsahu, rozsahu školení a počtu účastníků.

Smart žena konzultace

 • Jak probíhá konzultace? Před schůzkou vyplníte krátký dotazník, který nám pomůže určit úroveň vašich digitálních dovedností. Proběhne online konzultace, během které se vrhneme na oblasti, kde nejvíce tápete a rovnou vám ukážu příklady řešení. Připravím analýzu a shrnutí schůzky.
 • Co zvládneme během úvodní konzultace probrat? Uděláme analýzu a zjistíme, kde je problém, abychom jej mohly efektivně řešit. Nastíníme si, jaké nástroje a aplikace vám mohou pomoci řešit vaši stávající situaci nebo problém. Na základě analýzy vybereme 3 nejdůležitější kroky, které stojí za to udělat v nejbližší době.

Konzultace (60 minut) probíhá online jako videohovor a dálkově sdílená obrazovka. Pokud budete mít problém s online připojením, ráda vám s nastavením pomůžu přes telefon. Cena 500 Kč za hodinu.

Digitální úklid

Rodina, práce, domácnost. Jako žena denně řešíte desítky větších či menších úkolů a někdy už vám z toho jde hlava kolem. Digitální technologie vám mohou pomoci. Pokud ale nevíte, jak na ně, pocit přehlcení a chaosu vám naopak umocní.

Jak digitální úklid probíhá?

 • Před konzultací vyplníte krátký dotazník, který slouží jako podklad pro další úklid.
 • Během samotné konzultace prozkoumáme vaše největší kostlivce ve skříni a rovnou vám ukážu příklady řešení.
 • Po konzultaci obdržíte dokument s návrhem řešení, s odkazy a návody, díky kterým dáte svůj digitální svět do latě.
 • V návazné konzultaci (obvykle 14 dní po konzultaci úvodní) společně projdeme váš úklid, dořešíme nejasnosti, probereme případné problémy s implementací a máte HOTOVO!

Online konzultace (1 hodina + 30 minut návazná konzultace) formou videohovoru a dálkově sdílené obrazovky. Cena 2.000 Kč.

Sociální sítě prakticky

Zanalyzuji vaše stávající stránky na sociálních sítích, navrhnu kroky pro zlepšení komunikace, obsahu, nastavení, využití reklamy.

 • Online konzultace 750 Kč za hodinu
 • Osobní konzultace (pouze ve Frýdku-Místku nebo Ostrava) 800 Kč za hodinu

Co se mi povedlo

 • Vydat článek 6 principů digitálního úklidu v rámci aplikace pro řízení projektu Freelo.cz.
 • Spustit projekt Smart žena a popularizovat téma digitální gramotnost u žen.
 • Nastartovat a udržet dobrou pověst neziskové organizace Čisté nebe (mobilní aplikace SmogAlarm – nominace na cenu Mobilní aplikace roku 2013 a na cenu Křišťálová lupa 2012), zvýšení zájmů médií o toto téma.
 • Vystoupit na TEDxKroměříž na téma Car-free rodina.
 • Zrealizovat kurzy Jak na Facebook a mít desítky spokojených klientů, viz reference.
 • Podílet se jako project developer na kandidatuře Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury 2015.
 • Být Advokátem klimatu projektu Challenge Europe (British Council).
 • Realizovat studijní stáž ve Finsku a Švédsku a pracovní stáž v Irsku.

Kontaktní informace

Mgr. Markéta Ubíková
Beethovenova 1847
Frýdek-Místek (Moravskoslezský kraj)
738 01
Mobil:608 701 869
Email:marketa.ubikova@gmail.com
Web:www.ubikova.cz
(tj. adresa této stránky)
Skype:Skype marketa.ubikova
Facebook:Facebook marketa.ubikova
Účet:670100 – 2204108098 / 6210 (mBank)
:76530311 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Markéta je profesionálka s citem jak pro optimální nastavení inzerce tak i s citem pro časové a finanční možnosti klienta. Neztrácí čas zbytečným brainstormingem a s jistotou nabízí takové zkušenosti, které má opravdu ověřené. Bravurně proplouvá mezi danými zákonitostmi a parametry nastavení PPC reklam a zároveň neblokuje kreativní proces. Spolupráce s ní má hmatatelné výsledky, práci vždy odvede bez chyb, není potřeba zpětné kontroly. Má milou osobnost se smyslem pro pořádek.
Lenka Knag

2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS