Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Markéta Menčíková

Markéta Menčíková

umělecká kreslířka a malířka, lektorka kurzů kreslení a malování

Markéta Menčíková

Chcete se naučit kreslit? Na mém kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou uděláte velký pokrok – za pouhé 2 dny se vaše kresba jako z mateřské školky promění v regulérní portrét. Můžete se přihlásit i na mé kurzy malování akrylem, suchým štetcem, olejomalby; kreslení rudkou, uhlempastelkami; malování mandal; realistické kresby tužkou, realistické malby portrétu olejem.

Také kreslím portréty podle fotek. Ráda ztvárním vás, vaše přátele nebo třeba vaši oblíbenou celebritu.

Soustavně kreslím od r. 2005. Absolvovala jsem ZUŠ v Roudnici nad Labem, kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou a mnoho workshopů. Studovala jsem v soukromém výtvarném sektoru pod vedením Mgr. Jitky Kratochvílové, Ph.D., lektorky výtvarného umění na fakultě UJEP.

Můj kurz kreslení absolvovaly stovky studentů a reportéři z celostátního periodika Deník, s nimiž nadále spolupracuji. V nedávné minulosti jsem spolupracovala s ČEZ – program Šťáva, s celostátním periodikem Deník a poskytla jsem rozhovor pro podnikatelský internetový časopis Byzmag.

Moje životní motto: „Stále je čemu se učit.“

Status:

k vašim službám

Působnost:

Roudnice nad Labem, Ústecký kraj

Kategorie katalogu:

Galerie:

Článek o mých kurzech pravou mozkovou hemisférou v celostátním periodiku DeníkÚčastníci kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférouKurz kreslení pravou mozkovou hemisférou – obrázky účastníka Mirka 1. a 2. den kurzuPortrét podle fotografie, kreslení na zakázkuOlejomalba
Zobrazit všech 37 náhledů této galerie >

V čem spočívá kreslení pravou mozkovou hemisférou?

Osvědčenými postupy potlačíte logické myšlení levé hemisféry a probudíte kreativní vnímání pravé hemisféry. Pochopíte způsob, jak se dívat na předlohu, aby ji mohli přenést nejen na papír. Tuto metodu uplatníte i na malbě v plenéru, vlastně namalujete cokoliv, kdekoliv. Fotku překreslujeme proto, jelikož na ní vám dokážu nejlépe vysvětlit, jak na to.

Jak vznikal obraz Marilyn Monroe — kresba pastelkami (video)

Kontaktní informace

Markéta Menčíková [ mapka ]
Ateliér
Mnetěš 28
Roudnice nad Labem (Ústecký kraj)
413 01
Mobil:773 634 815
Email:mencikovamarketa@seznam.cz
Web:www.mamen.cz
Facebook:Facebook www.mamen.cz
Účet:2200247306 / 2010 (Fio)
:66116813

Doporučení z první ruky

Práce Markéty MenČíkové jsem ukázala své paní ředitelce a další kolegyni v zaměstnání a obě byly nadšené. Určitě si prý portréty také objednají a věřím, že budou stejně spokojené jako já. U Markéty si chci ještě nechat udělat portrét mojí maminky.
Lucie Řáhová

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS