Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Markéta Menčíková

Markéta Menčíková

umělecká kreslířka a malířka, lektorka kurzů kreslení a malování

Markéta Menčíková

Chcete se naučit kreslit? Na mém kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou uděláte velký pokrok – za pouhé 2 dny se vaše kresba jako z mateřské školky promění v regulérní portrét. Můžete se přihlásit i na mé kurzy malování akrylem, suchým štetcem, olejomalby; kreslení rudkou, uhlempastelkami; malování mandal; realistické kresby tužkou, realistické malby portrétu olejem.

Také kreslím portréty podle fotek. Ráda ztvárním vás, vaše přátele nebo třeba vaši oblíbenou celebritu.

Soustavně kreslím od r. 2005. Absolvovala jsem ZUŠ v Roudnici nad Labem, kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou a mnoho workshopů. Studovala jsem v soukromém výtvarném sektoru pod vedením Mgr. Jitky Kratochvílové, Ph.D., lektorky výtvarného umění na fakultě UJEP.

Můj kurz kreslení absolvovaly stovky studentů a reportéři z celostátního periodika Deník, s nimiž nadále spolupracuji. V nedávné minulosti jsem spolupracovala s ČEZ – program Šťáva, s celostátním periodikem Deník a poskytla jsem rozhovor pro podnikatelský internetový časopis Byzmag.

Moje životní motto: „Stále je čemu se učit.“

Status:

k vašim službám

Působnost:

Roudnice nad Labem, Ústecký kraj

Kategorie katalogu:

Galerie:

Článek o mých kurzech pravou mozkovou hemisférou v celostátním periodiku DeníkÚčastníci kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférouKurz kreslení pravou mozkovou hemisférou – obrázky účastníka Mirka 1. a 2. den kurzuPortrét podle fotografie, kreslení na zakázkuOlejomalba
Zobrazit všech 37 náhledů této galerie >

V čem spočívá kreslení pravou mozkovou hemisférou?

Osvědčenými postupy potlačíte logické myšlení levé hemisféry a probudíte kreativní vnímání pravé hemisféry. Pochopíte způsob, jak se dívat na předlohu, aby ji mohli přenést nejen na papír. Tuto metodu uplatníte i na malbě v plenéru, vlastně namalujete cokoliv, kdekoliv. Fotku překreslujeme proto, jelikož na ní vám dokážu nejlépe vysvětlit, jak na to.

Jak vznikal obraz Marilyn Monroe — kresba pastelkami (video)

Kontaktní informace

Markéta Menčíková [ mapka ]
Ateliér
Mnetěš 28
Roudnice nad Labem (Ústecký kraj)
413 01
Mobil:773 634 815
Email:mencikovamarketa@seznam.cz
Web:www.mamen.cz
Facebook:Facebook www.mamen.cz
Účet:2200247306 / 2010 (Fio)
:66116813

Doporučení z první ruky

Když jsem poprvé viděla kresby z kurzů „Malování pravou mozkovou hemisférou“, tak jsem nevěřila, že je to vůbec možné. Vždy jsem malování milovala, ale nikdy jsem neuměla malovat jako například malíři na Karlově mostě. Díky sestře a jejímu manželovi jsem se dozvěděla o Markétě, která nejenže nádherně maluje, ale pořádá i kurzy malování pravou mozkovou hemisférou. Musím tedy říct, že jsem ze začátku nevěřila, že bych se naučila krásně malovat, říkala jsem si, že já budu ta, která se to nenaučí. Ihned se mi Markéta zalíbila. Je velmi pozitivní, energický a příjemný človíček na první pohled :) Přátelská, klidná a krásná atmosféra, která nás provázela v ateliéru byla naprosto super! Díky skvělému vedení, kladnému a přátelskému přístupu nás Markéta naučila techniku, jak správně malovat pravou mozkovou hemisférou a opravdu jsem se to naučila. Do teď tomu stále nevěřím! Markétka je skvělá lektorka a ráda ji doporučuji. Určitě se přihlásím i na další kurzy.
Markéta Košťáková

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS