Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Michael Petrus

Mgr. Michael Petrus

ilustrátor a mentor kreativců

Mgr. Michael Petrus
Mgr. Michael Petrus - logo

Zakládáte svůj brand nebo propagaci produktu či služby na silně vizuální komunikaci? Potřebujete svůj obsah podpořit stylovým a neotřelým grafickým zpracováním? Nabízím vám na míru šitý full service a poradenství v oblasti vizuální tvorby pro tisk i online.

K větším projektům doporučím a zprostředkuji zajímavé kreativce a výtvarníky. Díky kombinaci výtvarného cítění, kreativity a důsledné systematičnosti, dokáži analyzovat vaše problémy a navrhnout výtvarná řešení komplexních projektů. Jako zkušený art director vlastního vizuálního studia profiKOMIKS a profesionální ilustrátor vám nabízím:

 • Vizuální komunikace brandu – Poradím vám s výtvarným řešením vaší značky a její vizuální komunikací. Dále vymyslím vizuální propagaci vašeho projektu, značky, produktů či služeb statickým, animovaným nebo onlinovým řešením. Doporučím, sestavím nebo povedu tým kreativců a výtvarníků (ilustrátorů, copywriterů, animátorů, 3D grafiků, webdesignérů), kteří projekt zpracují jako celek.
 • Mentoring freelancerům, kteří začínají nebo kteří by se rádi posunuli dál ve své kariéře a finanční situaci. Na webu Kreativnimentor.cz nabízím jednorázové konzultace i dlouhodobé poradenství freelancerům podnikajícím v kreativním oboru (grafici, ilustrátoři, webdesignéři, UX/UI designéři, copywriteři, animátoři…). Články na toto téma publikuji na svém blogu.
 • Ilustrace – Užitá ilustrovaná tvorba s osobitou a moderní stylizací např. pro přebaly knih a časopisů, layoutové ilustrace a podobně. Realistické i komiksové ilustrace jako alternativa k fádním komerčním fotografiím.
 • Komiksy – Široká škála komiksů různých stylů včetně sazby textu (letteringu) pro vzdělávací, propagační, zábavní a jiné účely.
 • Storyboardy a shootingboardy pro reklamní agentury a filmová studia.
 • Přednášky a workshopyBesedy, na kterých hovořím o povolání ilustrátora a osobním růstu člověka na volné noze. Workshopy na téma komiks.

Za svoji tvorbu jsem získal mnohá ocenění, viz níže. Nakreslil jsem a vydal vlastní komiksový román Na břehu snů (On the Coast of Dreams), který prošel – jako vůbec první český komiks – úspěšnou komiksovou kampaní na Kickstarteru. Také jsem spoluzaložil revoluční komiksově-technologický startupový projekt Nanits Chronicles, který má mimo jiné za vizi vytvořit revoluční digitální formu čtení a distribuci komiksů s celosvětovým přesahem.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celý svět

Kategorie katalogu:

Ukázky práce:

Ilustrace pro obal knihy Nová PlanetaIlustrovaný komiks pro Beroun 24 MTBIlustrovaný komiks pro Davea GrohlaACI maskotkaStoryboard Výhodná domácnost
Zobrazit všech 84 náhledů této galerie >

Rozhovor pro Na volné noze TV

Vybrané reference

 • Nakladatelé – Albatros, Mladá Fronta, Ringier Axel Springer, RFHobby, Bridge Publishing, Argo, Millenium Publishing, Triton Books…
 • Reklamní agentury – AMI Communications, Lion Communications, United People, profiKOMIKS, HotDock, CoLin…
 • Art directing / výtvarné konzultace – E.ON, BOSH, ČSOB, Lion Communications, Leo Burnett, Národní Muzeum, MŠMT, Everwhere, Ami Communications, Publero, UP Brand Activation.
 • Tisk – magazíny Gate, Bridge a The Rock, časopis ABC, Mojo, Ikarie, Pevnost, Rescue report…
 • PublikaceNový český komiks 2000 až 2012 (Ministerstvo kultury ČR, 2012), Nemesis 2012 (Book and Cards, 2012).
 • Ostatní – EXPO 2010 v Šanghai, Národní muzeum, Edu Vision, Silencio, Objektif, Ecowill, Frame100R, Biokissfilm, Raise, StarTouch, Draposh a desítky dalších kapel, organizací a soukromých osob.

Ocenění

 • 1. místo v soutěži Creative Business Cup CZ 2016 s projektem Nanits Chronicles
 • 1. místo v soutěži Bitva knižních obálek roku 2014, XB-1 (obálka pro knihu Válka s mloky od Karla Čapka u vydavatelství Millennium Publishing), 2015
 • 2. místo za nejlepší komiks Boží Klid® na 7. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2009
 • 3. místo za nejlepší komiks Vůně Strachu na 10. ročníku mezinárodního festivalu Comic Show Room, 2014

Vybrané rozhovory a články

Videa

Trailer k nezávislému netradičnímu komiksovému románu Na břehu snů (On the Coast of Dreams)
Michael Petrus – sestřih z besedy Povolání ilustrátora

Zobrazit všechna videa >>

Kontaktní informace

Mgr. Michael Petrus
Pomořanská 483/16
Praha 8
181 00
Mobil:723 645 720
Email:info@michaelpetrus.com
Web:michaelpetrus.com
Facebook:Facebook michael.devcager.petrus
Twitter:Twitter devcager
LinkedIn:LinkedIn michaelpetruscz
:02833514
DIČ:CZ02833514

Doporučení z první ruky

Iveta Autratová
Michael přišel na naši konzultační schůzku skvěle připraven. Má sympatické vystupování a líbí se mi jeho nenásilné předávání rad a zkušeností, prokládané obrazovými ukázkami, jeho neotřelou kreativitou a zájmem o věc. Pomohl mi najít moje slabá místa a poradil, co bych mohla vylepšit a jak se posunout dál. Od prvního kontaktu reagoval rychle, jasně a srozumitelně. Poslední dobou jsem cítila, že přešlapuji na místě a povídání s profesionálem, kterým Michael bezesporu je, pro mně bylo velikým přínosem a zároveň „adrenalinovou injekcí". Michaela mohu vřele doporučit všem, kteří mají neodbytný pocit, že mohou pracovat lépe, ale i těm, které to ještě ani nenapadlo.
ilustrátorka a malířka

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS