Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Kristýna Maková

Kristýna Maková

copywriterka a ideamakerka

Kristýna Maková

Jsem copywriterka – píšu cílené texty na míru, analyzuju obsah webových stránek a navrhuju řešení obsahové strategie, tvořím a spravuju webový obsah. Co všechno pro vás můžu udělat?

 • Copywriting – Napíšu vám poutavé, originální a autentické texty pro webové stránky a prezentace, PR články, tiskové zprávy.
 • Obsahová strategie a správa obsahu – Vytvořím obsahovou strategii a publikační plán pro váš web. A celý plán můžu i zrealizovat, budete-li chtít.
 • Korektury a úpravy textů – Upravím už existující texty tak, aby byly originální a zároveň srozumitelné. Spolupracuju také s profesionální korektorkou Katkou Palátovou, která v textech nenechá ani tečku na místě, kam nepatří.
 • Jazyková lokalizace webového obsahu – Zařídím profesionální překlady webového obsahu do několika více i méně světových jazyků (angličtina, němčina, francouzština, španělština, ruština, slovenština, maďarština, polština, čeština). Pomůžu s jazykovou lokalizací vašeho webového obsahu s přihlédnutím k zásadám multilingual SEO.
 • Analýza webového obsahu – Provedu důkladnou obsahovou analýzu vašich webových stránek – s důrazem na jejich logickou strukturu, přehlednost, textovou srozumitelnost a celkové vyznění obsahu, a to s přihlédnutím k právním otázkám souvisejícím s publikovaným obsahem (autorské právo) a s přesahem do UX/UI a SEO/MSEO.
 • Poradenství a konzultace – Ve všech oblastech, kterými se zabývám, poskytuju konzultace a poradenství.
 • Lektorování – Vedu kurzy obsahové správy webových stránek a copywritingu, a to onlinenaživo.

Pomáhám najít svým klientům styl prezentace, který jim nejlépe sedí. Podílím se na obsahové strategii webu, tvorbě publikačních plánů, a pak i samotném psaní textů. Často tak spolupracuju i s webdesignery, marketingovými stratégy a grafiky při samotném tvoření webových stránek. Vše pomáhám propojovat a společně hledáme a pojmenováváme tu správnou cílovou skupinu.

Mám přes 10 let praxe, dobré reference a zkušenosti z mnoha dalších souvisejících oborů.

Status:

k vašim službám

Působnost:

celá ČR

Kategorie katalogu:

Mohlo by vás zajímat:

Kristýna Maková: Pravdivá osobní prezentace je základ podnikání

Ceník služeb:

 • osobní konzultace (60 minut): 2.000 Kč
 • copywriting, copyediting: hodinová sazba práce: 1.000 Kč
 • obsahové analýzy a obsahové strategie webových stránek (s přihlédnutím ke content marketingu a SEO)
  • jednostránkový web: od 7.000 Kč
  • vícestránkový web menší: od 12.000 Kč
  • vícestránkový web větší (zahrnující blog): od 16.000 Kč
 • kurz tvorby obsahu webových stránek: více informací a přihlášky zde

Nejsem plátcem DPH.

Můj příběh

Začínala jsem v roce 2005 jako asistentka produkční ve vydavatelství časopisů. Od roku 2007 jsem pracovala v zahraničním vysílání Českého rozhlasu jako webeditorka a redaktorka, odtud mám zkušenosti s webovým prostředím v mnoha světových jazycích. Na volné noze píšu už od roku 2012.

Velmi přínosná je pro mě spolupráce s Honzou Bienem, a to především díky tomu, že jsem se postupem času stala jednou z jeho mentee, ačkoliv se každý z nás věnuje jinému oboru. I díky němu jsem se začala úzce specializovat právě na copywriting a content management. Vždy s radostí textuju weby kompletně navržené a realizované Zbyškem NádeníkemJakubem Kadeřávkem. Vřele mohu doporučit i online marketingového stratéga Michala Krutiše, se kterým jsem v posledních letech spolupracovala na několika zajímavých projektech, a e-commerce stratéga Jirku Chomáta, díky kterému už vím, co znamená #PodnikamZmeny.

Texty pro webové stránky, propagační materiály i tiskové zprávy píšu často na základě rozhovorů, které vedu podle propracovaného scénáře. Natáčím je na diktafon a přepisuju. Z rozhovorů vytahuju to podstatné, a tomu pak dávám formu. To proto, aby byly texty, které za vás mluví, opravdu originální a autentické. Díky tomu spolu bude ladit vaše osobní nebo firemní, psané i webové prezentace. A vaši zákazníci a klienti získají pocit, že vás vlastně znají. Takto vedené rozhovory jsou i pro vás dobrou příležitostí zrekapitulovat svou dosavadní pracovní dráhu a ujasnit si své současné směřování.

Výsledkem jsou originální texty, které jsou opravdu vaše, mají obsah, který zaujme, a formu, která se bude hezky číst. Texty dokážu obohatit i díky širokému všeobecnému rozhledu a pokročilé znalosti webového prostředí v několika světových jazycích (přes 10 let praxe).

Profesní historie, úspěchy a milníky

 • 2015–dosud
  • copywriting, ideamaking, obsahové strategie webových stránek a publikační plány
  • lektorování kurzů copywritingu a editace webového obsahu v CMS WordPress
 • 2012–2015, copywriting, obsahové analýzy webových stránek, správa a editace webových stránek na volné noze
 • 2010–2011, lektorka PC kurzů a jazykových kurzů v o.s. Baobab (dobrovolnická práce)
 • 2009–dosud, absolvované kurzy: Tvorba webových stránek pomocí CSS (Gopas), Postprodukce v módní a reklamní fotografii (S. Petera, J. Stehlík), Adobe Photoshop pro pokročilé (Gopas), Čeština pro PRisty (PR klub)
 • 2007–2015, webeditorka a redaktorka Zahraničního vysílání Českého rozhlasu, tvorba projektových stránek v několika jazykových verzích (čeština, ruština, angličtina, španělština), spolupráce na správě stránek pro krajany – krajane.net a facebookového profilu krajanského vysílání
 • 2005, zkušenosti s produkcí katalogu výrobků ve firmě ATOZ Marketing Services (externě)

Kontaktní informace

Kristýna Maková
Jeseniova 1575/69
Praha 3 – Žižkov
130 00
Mobil:776 015 544
Email:kristyna.makova@seznam.cz
Web:www.kristynamakova.cz
LinkedIn:LinkedIn kristynamakova
Účet:4542775036 / 5500 (Raiffeisen)
:88790363 (neplátce DPH)

Doporučení z první ruky

Jakub Kadeřávek
Kristýna připravovala texty pro můj nový web. Nejvíc ze všeho oceňuji to, že se před tvorbou do hloubky zajímala o to, jaké mají texty plnit cíle. Kromě obsahové tvorby textů mi udělalo radost i to, že texty jsou psané tak, jak bych je říkal já. Po dvou měsících od spuštění webu mohu ještě potvrdit, že fungují a oslovují správné klienty. Výborná je také komunikace s Kristýnou – je stručná, jasná a přehledná.
webmaster a specialista na WordPress

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS