Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Blog > Nejlepší aplikace

Nejlepší aplikace

26. 9. 2013, napsal Mgr. Filip Dřímalka

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší webové, mobilní a počítačové aplikace pro podnikání na volné noze. Většina je zdarma, jiné za malý poplatek, ale všechny stojí přinejmenším za vyzkoušení.

Když v roce 2010 vybrala jazyková organizace American Dialect Society jako slovo roku APP (tedy zkratku pro aplikace na počítače či chytré telefony), byl to jen další důkaz toho, jak rychle a zásadně se svět počítačů i podnikání mění.

Ty tam jsou časy, kdy jsme nakupovali drahý, složitý a chybový software s řadou zbytečných funkcí. S příchodem chytrých telefonů a jednoduchých webových aplikací se kyvadlo zhouplo na druhou stranu — zákazníci dnes chtějí jednoduchost a širokou dostupnost, a nejlíp levně nebo zadarmo. Právě tohle současný trh požaduje i nabízí měrou vrchovatou.

Nepopiratelné výhody jednoúčelových a snadno ovladatelných aplikací ale zkomplikoval nečekaný problém: Zatímco dříve téměř všichni používali jeden kancelářský balík s několika běžnými utilitami, dnes jsou aplikací pro smartphony, tablety, webové prohlížeče a počítače řádově statisíce! Prakticky každý profesionál tak používá k práci individuální mix aplikací.

Kdo se v tom má vyznat?!

Na jednu stranu je jasné, že dobře namíchaná paleta šikovných aplikací pomáhá zjednodušovat práci, získávat nové zákazníky i zlepšovat nabízené služby.

Na straně druhé je už možností tolik, že výběr nezřídka končí rozhodovací paralýzou a setrváváním u osvědčených, avšak notně zastaralých nástrojů.

Dobrých řešení je několik. Nejlepší, ale také nejdražší je najmout si IT poradce, který pro vás vybere na míru ideální aplikace a zaškolí vás do jejich používání.

Jinudy jsme se vydali s projektem Know How Klub — naší specializací je tzv. know-how management, neboli systematické sbírání, vyhodnocování a následné šíření kvalitních informací mezi podnikatelskou veřejnost.

A právě jednou z oblastí, které bedlivě sledujeme, jsou aplikace a webové služby. Vyzkoušeli jsme jich stovky, možná tisíce, a vybíráme jen ty nejlepší, prověřené podnikatelskou praxí.

Nejlepší appky pro freelancery

Následující výběr vznikl zkrácením mnohem delšího seznamu osvědčených tipů, z něhož vycházíme u přípravy školení a přednášek. Vypustil jsem známé appky jako Gmail, Google Kalendář či Bit.ly a na druhé straně jsem výběr zúžil na aplikace, které jsou podle mých zkušeností nejvhodnější pro nezávislé profesionály na volné noze. Vedle hlavního tipu uvádím za lomítkem i některé srovnatelně kvalitní alternativy.

Na závěr přidám ještě malý univerzální tip pro vybírání a testování aplikací. Ty nejlepší aplikace pro vaše podnikání obvykle poznáte tak, že vás baví s nimi pracovat a rychle vám dochází jejich přínos — jsou prostě sexy! Dobrá appka nemá práci komplikovat ani přidávat, naopak ji musí zjednodušovat či automatizovat, abyste se mohli více věnovat tomu, co je v podnikání nejdůležitější, tedy práce s klienty, obchodování a zlepšování vašich služeb.

Je to venku! The Freelance Way je kompletně přepracované mezinárodní vydání bestselleru Na volné noze a zároveň dosud nejobsáhlejší kniha o podnikání na volné noze v anglickém jazyce. Najdete v ní vše potřebné: od byznysových a kariérních strategií, po lepší produktivitu, týmovou spolupráci, péči o klienty, cenotvorbu, vyjednávání, online přítomnost, marketing, finanční sebeřízení a mnohem víc — stovky stran nabitých osvědčeným know-how pro freelancery, včetně exkluzivních doporučení od světových expertů jako Adam Grant, zakladatel Basecampu David H. Hansson, tvůrce GTD David Allen, či Austin Kleon. Bez ohledu na to, jestli podnikáte 20 let, nebo jste právě začali, tato kniha vám pomůže růst, vyhnout se bezpočtu chyb a rozbuší vaše srdce pro nezávislost, volnost, svobodu. Objednat >

Odběr novinek emailem

Nejlepší možností, jak sledovat novinky o podnikání na volné noze, je stručné upozornění na nové články v našem blogu emailem, společně s dalšími tipy a aktualitami. Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek přibližně jednou měsíčně:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.


Chcete být úspěšní? Přidejte se!

Pro nezávislé profesionály pořádáme unikátní školení úspěšného podnikání na volné noze a můžete u nás také levně inzerovat svou práci široké veřejnosti. Sdružujeme stovky odborníků mnoha profesí a desítkám z nich jsme již pomohli rozjet úspěšné podnikání.

2005 – 2019 © Robert Vlach a Mgr. Filip Dřímalka Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS