Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Blog > Nejlepší aplikace

Nejlepší aplikace

26. 9. 2013, napsal Mgr. Filip Dřímalka

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší webové, mobilní a počítačové aplikace pro podnikání na volné noze. Většina je zdarma, jiné za malý poplatek, ale všechny stojí přinejmenším za vyzkoušení.

Když v roce 2010 vybrala jazyková organizace American Dialect Society jako slovo roku APP (tedy zkratku pro aplikace na počítače či chytré telefony), byl to jen další důkaz toho, jak rychle a zásadně se svět počítačů i podnikání mění.

Ty tam jsou časy, kdy jsme nakupovali drahý, složitý a chybový software s řadou zbytečných funkcí. S příchodem chytrých telefonů a jednoduchých webových aplikací se kyvadlo zhouplo na druhou stranu — zákazníci dnes chtějí jednoduchost a širokou dostupnost, a nejlíp levně nebo zadarmo. Právě tohle současný trh požaduje i nabízí měrou vrchovatou.

Nepopiratelné výhody jednoúčelových a snadno ovladatelných aplikací ale zkomplikoval nečekaný problém: Zatímco dříve téměř všichni používali jeden kancelářský balík s několika běžnými utilitami, dnes jsou aplikací pro smartphony, tablety, webové prohlížeče a počítače řádově statisíce! Prakticky každý profesionál tak používá k práci individuální mix aplikací.

Kdo se v tom má vyznat?!

Na jednu stranu je jasné, že dobře namíchaná paleta šikovných aplikací pomáhá zjednodušovat práci, získávat nové zákazníky i zlepšovat nabízené služby.

Na straně druhé je už možností tolik, že výběr nezřídka končí rozhodovací paralýzou a setrváváním u osvědčených, avšak notně zastaralých nástrojů.

Dobrých řešení je několik. Nejlepší, ale také nejdražší je najmout si IT poradce, který pro vás vybere na míru ideální aplikace a zaškolí vás do jejich používání.

Jinudy jsme se vydali s projektem Know How Klub — naší specializací je tzv. know-how management, neboli systematické sbírání, vyhodnocování a následné šíření kvalitních informací mezi podnikatelskou veřejnost.

A právě jednou z oblastí, které bedlivě sledujeme, jsou aplikace a webové služby. Vyzkoušeli jsme jich stovky, možná tisíce, a vybíráme jen ty nejlepší, prověřené podnikatelskou praxí.

Nejlepší appky pro freelancery

Následující výběr vznikl zkrácením mnohem delšího seznamu osvědčených tipů, z něhož vycházíme u přípravy školení a přednášek. Vypustil jsem známé appky jako Gmail, Google Kalendář či Bit.ly a na druhé straně jsem výběr zúžil na aplikace, které jsou podle mých zkušeností nejvhodnější pro nezávislé profesionály na volné noze. Vedle hlavního tipu uvádím za lomítkem i některé srovnatelně kvalitní alternativy.

Na závěr přidám ještě malý univerzální tip pro vybírání a testování aplikací. Ty nejlepší aplikace pro vaše podnikání obvykle poznáte tak, že vás baví s nimi pracovat a rychle vám dochází jejich přínos — jsou prostě sexy! Dobrá appka nemá práci komplikovat ani přidávat, naopak ji musí zjednodušovat či automatizovat, abyste se mohli více věnovat tomu, co je v podnikání nejdůležitější, tedy práce s klienty, obchodování a zlepšování vašich služeb.

Představte si útulný domek na pěkném místě, kde byste mohli nerušeně tvořit a pracovat, ať už sami nebo v týmu. Přesně to nabízí průkopnický Retreat.cz — klidné pracovní útočiště v Beskydech pro vývojáře, kreativní profesionály, umělce a digitální nomády, vybavené mj. 30 Mbps internetem a polohovatelnými stoly pro zdravou práci vsedě i vestoje. Máte-li odvážný tvůrčí záměr, udělejte Krok vpřed a zarezervujte si Retreat pro sebe se SLEVOU 40 % (registrovaní členové navolnenoze.cz; ostatní fanoušci 20 %). Podmínkou je smysluplný tvůrčí záměr a rezervace od pondělí do neděle (na jeden, nebo více týdnů). Akce platí do konce října na pobyty v období 2.10. až 14.1.2018 při uvedení kódu KROK VPŘED v emailové objednávce. Krok vpřed >

Ale je zde i varianta pro milovníky zimních hor a sálajícího krbu! Od 15.1. do 18.3.2018 si můžete Retreat pronajmout NA CELÉ 2 MĚSÍCE (63 dní) se slevou 50 % pro jednoho vlka samotáře, nebo družinu dobrodruhů s odhodláním čelit temné beskydské zimě, závějím sněhu a mrazům až -20°C. Podmínkou je opět zajímavý tvůrčí záměr, kontinuální topení v mrazech a složení vratné kauce. Nekupujete si jen ubytování, ale i soukromí v Ledovém království a Svatý klid. Winter is coming :-)

Odběr novinek emailem

Nejlepší možností, jak sledovat novinky o podnikání na volné noze, je stručné upozornění na nové články v našem blogu emailem, společně s dalšími tipy a aktualitami. Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek přibližně jednou měsíčně:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.


Chcete být úspěšní? Přidejte se!

Pro nezávislé profesionály pořádáme unikátní školení úspěšného podnikání na volné noze a můžete u nás také levně inzerovat svou práci široké veřejnosti. Sdružujeme stovky odborníků mnoha profesí a desítkám z nich jsme již pomohli rozjet úspěšné podnikání.

2005 – 2017 © Robert Vlach a Mgr. Filip Dřímalka Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS