Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Blog > Nejlepší aplikace

Nejlepší aplikace

26. 9. 2013, napsal Mgr. Filip Dřímalka

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší webové, mobilní a počítačové aplikace pro podnikání na volné noze. Většina je zdarma, jiné za malý poplatek, ale všechny stojí přinejmenším za vyzkoušení.

Když v roce 2010 vybrala jazyková organizace American Dialect Society jako slovo roku APP (tedy zkratku pro aplikace na počítače či chytré telefony), byl to jen další důkaz toho, jak rychle a zásadně se svět počítačů i podnikání mění.

Ty tam jsou časy, kdy jsme nakupovali drahý, složitý a chybový software s řadou zbytečných funkcí. S příchodem chytrých telefonů a jednoduchých webových aplikací se kyvadlo zhouplo na druhou stranu — zákazníci dnes chtějí jednoduchost a širokou dostupnost, a nejlíp levně nebo zadarmo. Právě tohle současný trh požaduje i nabízí měrou vrchovatou.

Nepopiratelné výhody jednoúčelových a snadno ovladatelných aplikací ale zkomplikoval nečekaný problém: Zatímco dříve téměř všichni používali jeden kancelářský balík s několika běžnými utilitami, dnes jsou aplikací pro smartphony, tablety, webové prohlížeče a počítače řádově statisíce! Prakticky každý profesionál tak používá k práci individuální mix aplikací.

Kdo se v tom má vyznat?!

Na jednu stranu je jasné, že dobře namíchaná paleta šikovných aplikací pomáhá zjednodušovat práci, získávat nové zákazníky i zlepšovat nabízené služby.

Na straně druhé je už možností tolik, že výběr nezřídka končí rozhodovací paralýzou a setrváváním u osvědčených, avšak notně zastaralých nástrojů.

Dobrých řešení je několik. Nejlepší, ale také nejdražší je najmout si IT poradce, který pro vás vybere na míru ideální aplikace a zaškolí vás do jejich používání.

Jinudy jsme se vydali s projektem Know How Klub — naší specializací je tzv. know-how management, neboli systematické sbírání, vyhodnocování a následné šíření kvalitních informací mezi podnikatelskou veřejnost.

A právě jednou z oblastí, které bedlivě sledujeme, jsou aplikace a webové služby. Vyzkoušeli jsme jich stovky, možná tisíce, a vybíráme jen ty nejlepší, prověřené podnikatelskou praxí.

Nejlepší appky pro freelancery

Následující výběr vznikl zkrácením mnohem delšího seznamu osvědčených tipů, z něhož vycházíme u přípravy školení a přednášek. Vypustil jsem známé appky jako Gmail, Google Kalendář či Bit.ly a na druhé straně jsem výběr zúžil na aplikace, které jsou podle mých zkušeností nejvhodnější pro nezávislé profesionály na volné noze. Vedle hlavního tipu uvádím za lomítkem i některé srovnatelně kvalitní alternativy.

Na závěr přidám ještě malý univerzální tip pro vybírání a testování aplikací. Ty nejlepší aplikace pro vaše podnikání obvykle poznáte tak, že vás baví s nimi pracovat a rychle vám dochází jejich přínos — jsou prostě sexy! Dobrá appka nemá práci komplikovat ani přidávat, naopak ji musí zjednodušovat či automatizovat, abyste se mohli více věnovat tomu, co je v podnikání nejdůležitější, tedy práce s klienty, obchodování a zlepšování vašich služeb.

Staňte se součástí Na volné noze — od roku 2005 největší komunity freelancerů a nezávislých profesionálů v Česku! Placené členství zahrnuje zveřejnění vaší webové prezentace v nejpoužívanějším otevřeném katalogu českých freelancerů, přes který vás mohou zákazníci poptávat napřímo, tj. bez prostředníků a provizí. Prezentaci vám napíše na míru zkušený copywriter, můžete si k ní zaregistrovat i vlastní doménu a veškeré budoucí aktualizace jsou v ceně, stejně jako pozvánky na naše skvělé akce pro váš rozvoj a růst. 👉 Přihláška

Odběr novinek emailem

Nejlepší možností, jak sledovat novinky o podnikání na volné noze, je stručné upozornění na nové články v našem blogu emailem, společně s dalšími tipy a aktualitami. Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek přibližně jednou měsíčně:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.


Chcete být úspěšní? Přidejte se!

Pro nezávislé profesionály pořádáme unikátní školení úspěšného podnikání na volné noze a můžete u nás také levně inzerovat svou práci široké veřejnosti. Sdružujeme stovky odborníků mnoha profesí a desítkám z nich jsme již pomohli rozjet úspěšné podnikání.

2005 – 2021 © Robert Vlach a Mgr. Filip Dřímalka Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS