Přidejte se k nám

Staňte se součástí největší komunity nezávislých profesionálů v Česku — od roku 2005

Přidej se k nám!

Placené členství za 4.900 Kč ročně (bez DPH) zahrnuje zveřejnění vaší webové prezentace v nejpoužívanějším otevřeném katalogu českých freelancerů, přes který vás mohou zákazníci poptávat napřímo, tj. bez prostředníků a provizí.

Prezentaci vám napíše na míru zkušený copywriter, můžete si k ní zaregistrovat i vlastní doménu a veškeré budoucí aktualizace jsou v ceně.

 • Úspěšná webová prezentace na míru
  Portál Na volné noze navštěvují měsíčně desítky tisíc lidí, kteří poptávají služby kvalitních nezávislých profesionálů v našem katalogu. Text prezentace vám napíše na míru zkušený autor tak, aby vynikly nejen vaše přednosti, ale také klíčová slova pro snadnou dohledatelnost prezentace na internetu. Připojíme vaši fotku, logo, fotogalerii či pochvalná doporučení klientů a zařadíme vás do všech odpovídajících kategorií katalogu.
 • Bezplatné aktualizace po celou dobu registrace
  Veškeré budoucí aktualizace či změny vaší webové prezentace jsou zdarma, stačí jen zaslat požadavek na naši zákaznickou podporu. Kontakty, doporučení, fotogalerii aj. si můžete spravovat sami přímo přes jednoduché webové rozhraní, které vám nabídne i další praktické tipy pro zvýšení úspěšnosti prezentace.
 • Pozvánky na akce a členství v největší komunitě freelancerů
  Již od roku 2005 sdružujeme stovky špičkových expertů z desítek oborů. Pro naše členy a fanoušky pořádáme setkávací, osvětové a vzdělávací akce. Vydáváme nejčtenější blog o podnikání v Česku a naše novinky osloví přes web, newsletter a sociální sítě více než 200.000 lidí měsíčně. Za přínos v oblasti podpory podnikání byl projekt Na volné noze oceněn prvenstvím v soutěži Živnostník roku 2011 či 2. místem v Křišťálové Lupě 2017.
 • Registrace vlastní internetové domény k prezentaci
  Pokud nemáte vlastní web, můžeme vám k prezentaci aktivovat subdoménu typu www.vasnazev.navolnenoze.cz nebo vaši vlastní doménu typu www.vasnazev.cz (eu, com, info). Můžete ji pak uvádět na vizitkách či jiných propagačních materiálech nebo ji v budoucnu převést na vlastní web. Aktivace je zdarma, platíte pouze malé roční poplatky registrátorovi domén.
 • Členské slevy a výhody v programu Krok vpřed
  Díky registraci ušetříte až desítky tisíc na jiných nákupech. Pro naše členy sjednáváme výhody a výrazné slevy na nejlepší produkty či služby pro nezávislé profesionály v rámci rozvojového programu Krok vpřed na volné noze.
 • Rok navíc zdarma pro studenty, maminky, seniory, začátečníky aj.
  Studenti mladší než 27 let, maminky s dítětem do 3 let, senioři nad 65 let, začátečníci zahajující podnikání v uplynulých 12 měsících a osoby s postižením získávají k registraci 1 rok navíc zdarma obratem po doložení svého nároku.

Registrační formulář

Po odeslání formuláře vám zašleme instrukce k úhradě a dokončení vaší registrace. K jinému účelu nebudou vaše údaje použity.Časté dotazy

 • Jak dlouho trvá příprava prezentace?

  Bezprostředně po přijetí úhrady a podkladů zadáme vaši prezentaci ke zpracování jednomu z našich autorů a zhruba za týden vám ji pak zašleme ke kontrole. Doba platnosti vašeho členství se samozřejmě počítá až od data zveřejnění prezentace.

 • Budu moci svou prezentaci upravovat?

  Ano a všechny aktualizace vaší prezentace jsou zdarma. To se týká i kompletního přepracování v případě větších změn ve vašem podnikání. Text prezentace upraví na požádání náš copywriter tak, aby byla vždy co nejlépe dohledatelná a srozumitelná. Kontakty, pracovní status, písemná doporučení klientů i fotogalerii si budete moci upravovat sami v členské sekci.

 • Musím mít v prezentaci fotku?

  Není to nutné, ale vřele to doporučujeme. Prezentace bez fotky jsou méně přesvědčivé a někteří klienti se jim přímo vyhýbají. Sympatické foto může zmírnit prvotní nedůvěru a výrazně zvýšit úspěšnost prezentace i relevanci klientů, kteří vás přes ni osloví. Prezentace bez fotky se také nezobrazují mezi nováčky na úvodní stránce a vyjíždějí níže v sekcích katalogu. S úpravou starší nebo méně kvalitní fotky si poradíme. Lepší je nějaké foto než žádné.

 • Jaké bude mé umístění v katalogu?

  Vaši prezentaci zařadíme do všech odpovídajících kategorií katalogu. Prezentace se řadí automaticky podle desítek faktorů, jako jsou písemná doporučení klientů, aktuální pracovní status, míra specializace, délka členství (nováčci i veteráni jsou mírně zvýhodněni), přítomnost fotogalerie atd. V členské sekci najdete tipy, které vám umožní prezentaci a její pozici v katalogu průběžně vylepšovat.

 • Jak mě zákazníci na internetu najdou?

  Náš web znají a opakovaně navštěvují desítky tisíc lidí, kteří zde hledají a najímají nezávislé profesionály. Web také průběžně indexují vyhledávače Google, Seznam aj. Díky vydávání kvalitního obsahu a jeho optimalizaci pro vyhledávače vyjíždějí kategorie katalogu i prezentace našich členů ve výsledcích vyhledávání poměrně vysoko, nezřídka na předních pozicích při hledání jména či některých klíčových slov. Děláme i řadu osvětových či propagačních kampaní a máme velký dosah na sociálních sítích.

 • Jakou máte návštěvnost a dosah?

  Web navštíví přes 1 milion lidí ročně. Jádro tvoří desítky tisíc zákazníků, kteří zde hledají a poptávají nezávislé profesionály. A přes sociální sítě a newsletter oslovíme více než 200.000 lidí měsíčně. Průměrnou prezentaci v katalogu zhlédnou 1 až 3 tisíce lidí ročně. U některých je to ale i řádově více. Vaše zviditelnění je podpořeno mj. absencí neplacených záznamů a zobrazováním náhledu prezentace přímo v kategoriích katalogu. Samotná návštěvnost ovšem není to hlavní. Také úspěšnost a poptávka po službách našich členů je zpravidla velmi vysoká. Některým se registrační poplatek vrátil hned během prvního měsíce, cože je návratnost, o které by nemohla být v případě nákladného samostatného webu ani řeč.

 • Musím mít IČ a živnostenský list?

  Ne nutně. Registrace není z naší strany nijak formálně podmíněna. Je tedy dostupná všem nezávislým profesionálům včetně těch, kteří svou činnost vykonávají pouze příležitostně a nevyplatí se jim proto provozovat v Česku živnost.

 • Obnáší členství nějaké závazky?

  Neobnáší. Členství i jeho prodloužení se hradí předem. Před jeho expirací vám pak s předstihem pošleme instrukce k úhradě na další období. Pokud členství neprodloužíte, vaši prezentaci smažeme — žádná výpověď není nutná.

 • Mohu sem přesunout svůj starý web?

  Máte-li nějaký starší neaktualizovaný web na vlastní doméně, můžete ji jednoduše přesměrovat na svou prezentaci u nás. Přesun má např. smysl u osobních webů s malou návštěvností, které se už ani nevyplatí provozovat. Emailové služby nicméně nenabízíme. Máte-li na doméně svůj email, řeší se to jednoduše tak, že doména zůstane ve vaší správě a k nám nasměřujete pouze webový provoz, nikoli email. Nastavení je jednoduché a rádi vám s ním poradíme.

 • Jaké domény jsou v nabídce a za kolik?

  K prezentaci si můžete zaregistrovat vlastní doménu typu cokoli.cz (eu, com…). Bude registrována na vaše jméno a přesměrována na vaši prezentaci. Registrace i prodloužení domény se hradí přímo registrátorovi Forpsi dle jejich ceníku. Přesměrování a parkování domény u nás je zdarma. Emailové služby ale nenabízíme. Registrace domény přes nás má tedy smysl, jen pokud k ní nechcete mít i email. Doménu vám na požádání kdykoli vyčleníme do vlastní správy.

 • Je registrace dostupná cizincům?

  Ano. Cizinci bez IČ a místa podnikání v Česku se k nám mohou přidat bez omezení. Nutné je ale provedení úhrady na náš účet v českých korunách. Je tedy pouze na vás, abyste posoudili, jaké služby můžete a chcete veřejně nabízet českým zákazníkům.

 • Mohu zaregistrovat firmu?

  Není důležité, jestli podnikáte zcela nezávisle jako OSVČ na živnost, příležitostně na smlouvy o dílo, nebo pod hlavičkou své či cizí firmy. Podstatný je onen nezávislý duch vašeho podnikání. Jinými slovy, z vaší prezentace musí být jasně patrné, že zde prezentujete především sami sebe a vlastní, osobní zodpovědnost vůči zákazníkovi. Není tedy možné, aby se např. registrovali řadoví zaměstnanci nějaké firmy s tím, že by ve skutečnosti jen nabízeli její služby. Spolumajitelé firem nebo relativně nezávislí pracovníci se ovšem přidat mohou.

 • Přijímáte každého?

  Stručná odpověď zní: Nepřijímáme. Vyhrazujeme si právo jakoukoli registraci odmítnout bez udání důvodu. Děláme to jen výjimečně a neradi, ale má to pádný důvod. Naším cílem je budovat komunitu solidních profesionálů a máme-li závažné pochybnosti o přínosu dané osoby pro zákazníky či naši komunitu, přihlášku odmítneme nebo i členství dodatečně zrušíme. Důvodů může být řada. Např. podnikání na hraně zákona, nátlakový marketing, pochybný obchodní model, zneužívání důvěry, hrubě neetické jednání, agresivní a nenávistný styl veřejné komunikace, špatné reference od dotázaných členů naší komunity apod.

 • Můžu se zeptat na pár dalších věcí?

  Samozřejmě. Máte-li nějaké dotazy ohledně členství, kontaktujte naši podporu emailem na portal@navolnenoze.cz a pokud chcete, připojte i číslo svého mobilu, abychom vás mohli kontaktovat telefonicky.


Doporučení
z první ruky

„Většina zakázek mi chodí přes Na volné noze“ — Mgr. Jitka Kitner, copywriterka a reklamní textařka

Se svou webovou prezentací na portále Na volné noze jsem velmi spokojená. Kontaktuje mne přes ni velké množství zákazníků a mohu proto registraci doporučit každému, kdo si chce vydělávat tím, co jej baví. Portál spojuje profesionalitu s velice vstřícnou a příjemnou komunikací, což v dnešní odtažité době jistě mnoho lidí ocení.

Mgr. Daniela Vránová
Mgr. Daniela Vránová

soudní překladatelka a tlumočnice anglického jazyka

Mám za sebou první rok registrace, což považuji za ideální čas na zhodnocení přínosů. Realita je taková, že všechna má očekávání byla úplně převálcována a můj profil se stal největším zdrojem nových poptávek. Poptávky jsou zpravidla na skvělé úrovni a vzešlo z nich slušné množství jednorázových i dlouhodobých spoluprací. Když vezmu v potaz finanční přínos registrace, tak registrační poplatek jsou oproti němu v podstatě drobné. Děkuju Robertu Vlachovi, že posouvá českou freelance scénu hodně dopředu, a těším se na to, co přinesou další roky.

Michal Beránek
Michal Beránek

UI/UX designér a tvůrce WordPress webů