Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Blog > Coworkingy v Česku

Coworkingy v Česku

7. 2. 2013, napsal Robert Vlach

Coworkingová centra rostou v Česku jako houby po dešti. Po 3 letech je jich otevřeno 20 (deset jen v Praze) a připravují se další. Mrkněte na kompletní seznam včetně fotek.

O coworkingu jsem psal poprvé již v létě 2009, kdy u nás ještě žádné sdílené kanceláře pro nezávislé profesionály nebyly. Od té doby vývoj coworkingu v Česku průběžně sleduji a v novinkách o podnikání na volné noze postupně avizujeme nově otevřená centra. Letos jsem se rozhodl k tématu vrátit i zde na blogu a představit dosud nejucelenější přehled českých coworkingů, včetně fotografií a několika zajímavostí závěřem:

Seznam českých coworkingů (aktualizováno 24.8.2017)

České coworkingy na fotografiích

Coworking Ateliér Pexeso (Praha)
Family-friendly coworking Ateliér Pexeso (Praha)
Coworking Impact Hub Praha
Impact Hub Praha
Coworking Paper Hub (Praha)
Paper Hub (Praha)
Coworking Locus Workspace (Praha, ul. Krakovská)
Locus Workspace (Praha, ul. Krakovská)
Coworking Locus Workspace (Praha, ul. Slezská)
Locus Workspace (Praha, ul. Slezská)
Coworking Deskroom (Praha)
DeskRoom (Praha)
Coworking Pracovna (Praha)
Pracovna (Praha)
Coworking Letnice (Praha)
Letnice (Praha)
Coworking Node5 (Praha)
Node5 (Praha)
Coworking Mumraj (Praha)
Mumraj (Praha)
In-Spiro (Praha)
In-Spiro (Praha)
Coworking Artek (Praha)
Artek (Praha)
Coworking Cowo Brno
Cowo Brno
Mitrovski
Mitrovski (Brno)
Coworking KoPlac (Brno)
KoPlac (Brno)
Coworking Viva (Ostrava)
Viva (Ostrava)
Coworking Ostrava
Coworking Ostrava
Coworking Olomouc
Coworking Olomouc
Coworking Center (České Budějovice)
Coworking Center (České Budějovice)
Coworking Kolín
Coworking Kolín
prostor plus (Kolín)
prostor plus (Kolín)
Naše místo (Havířov)
Naše místo (Havířov)
Coworkingové centrum Příbor
Coworkingové centrum Příbor

Poznámka: Fotografie poskytli ke zveřejnění provozovatelé jednotlivých coworkingů. Rozsáhlejší neaktualizovanou fotogalerii najdete na Facebooku.

Zajímavosti a trendy

Představte si útulný domek na pěkném místě, kde byste mohli nerušeně tvořit a pracovat, ať už sami nebo v týmu. Přesně to nabízí průkopnický Retreat.cz — klidné pracovní útočiště v Beskydech pro vývojáře, kreativní profesionály, umělce a digitální nomády, vybavené mj. 30 Mbps internetem a polohovatelnými stoly pro zdravou práci vsedě i vestoje. Máte-li odvážný tvůrčí záměr, udělejte Krok vpřed a zarezervujte si Retreat pro sebe se SLEVOU 40 % (registrovaní členové navolnenoze.cz; ostatní fanoušci 20 %). Podmínkou je smysluplný tvůrčí záměr a rezervace od pondělí do neděle (na jeden, nebo více týdnů). Akce platí do konce října na pobyty v období 2.10. až 14.1.2018 při uvedení kódu KROK VPŘED v emailové objednávce. Krok vpřed >

Ale je zde i varianta pro milovníky zimních hor a sálajícího krbu! Od 15.1. do 18.3.2018 si můžete Retreat pronajmout NA CELÉ 2 MĚSÍCE (63 dní) se slevou 50 % pro jednoho vlka samotáře, nebo družinu dobrodruhů s odhodláním čelit temné beskydské zimě, závějím sněhu a mrazům až -20°C. Podmínkou je opět zajímavý tvůrčí záměr, kontinuální topení v mrazech a složení vratné kauce. Nekupujete si jen ubytování, ale i soukromí v Ledovém království a Svatý klid. Winter is coming :-)

Odběr novinek emailem

Nejlepší možností, jak sledovat novinky o podnikání na volné noze, je stručné upozornění na nové články v našem blogu emailem, společně s dalšími tipy a aktualitami. Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek přibližně jednou měsíčně:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.


Chcete být úspěšní? Přidejte se!

Pro nezávislé profesionály pořádáme unikátní školení úspěšného podnikání na volné noze a můžete u nás také levně inzerovat svou práci široké veřejnosti. Sdružujeme stovky odborníků mnoha profesí a desítkám z nich jsme již pomohli rozjet úspěšné podnikání.

2005 – 2017 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS