Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Blog > The Freelance Way

The Freelance Way

25. 6. 2019, napsal Robert Vlach

Podnikatelský bestseller Na volné noze dnes vychází v kompletně přepracovaném anglickém vydání v nakladatelství Jan Melvil. The Freelance Way přináší oproti české předloze více než 350 změn, včetně exkluzivních tipů světově uznávaných expertů.

Právě vyšlo! The Freelance Way: Best Business Practices, Tools & Strategies for Freelancers

Milí čtenáři, moje nová kniha The Freelance Way dnes vychází u nakladatelství Jan Melvil, kde si ji můžete také objednat nebo se začíst do ukázkové kapitoly.

Na anglickém vydání jsem usilovně pracoval rok a půl s týmem špičkových profesionálů: Překladatel, editor i korektorka jsou z USA. Knihu oponovali zkušení freelanceři z celého světa. A najdete v ní i exkluzivní tipy od světových kapacit jako David Allen, Adam Grant, Austin Kleon či David H. Hansson. Výsledkem je dosud nejúplnější a nejucelenější publikace pro freelancery na světě — to nejlepší podnikatelské know-how v plně aktuální a srozumitelné podobě, vydestilované z 20 let zkušeností, tisíců osobních příběhů a podepřené kvalitními zdroji, daty a průzkumy.

Podstatných změn oproti české předloze Na volné noze je více než 350. Zhruba třetinu tvoří nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze (od roku 2016, kdy vznikal původní rukopis, je jich hodně). Další třetinu tvoří nová doporučení a úpravy textu, aby byl plně relevantní pro freelancery kdekoli na světě (zde mi hodně pomohli oslovení oponenti). A konečně poslední třetinu tvoří četná další vylepšení jako třeba ilustrace Radka Petříka, cvičení na konci kapitol, propracovanější postupy či nástroje (nejvíc prostoru dostal detailně popsaný finanční plán).

Z výsledku máme všichni velkou radost a věříme, že kniha pomůže lépe podnikat volnonožcům na celém světě. Zahraniční vydavatele budeme s nabídkou překladu oslovovat postupně, nicméně pokud byste věděli o někom, kdo by mohl mít zájem knihu vydat, dejte mi prosím vědět.

Pokud se vám The Freelance Way líbí a chcete nás podpořit, můžete ještě…

Pár minut vašeho času nám obrovsky pomůže dostat knihu do světa — vřelé díky za to!

Závěrem mi ještě dovolte poděkovat vám všem z české freelance komunity, protože bez vás a vašeho sdílení podnikatelských zkušeností by nejspíš tato nová kniha ani její česká předloha nevznikly. Kamkoli přijdu, pěju ódy na české freelancery, protože mohu srovnávat, a díky tomu vím, že tak nápomocná a spolupracující národní komunita funguje opravdu jen málokde.

Staňte se součástí Na volné noze — od roku 2005 největší komunity freelancerů a nezávislých profesionálů v Česku! Placené členství zahrnuje zveřejnění vaší webové prezentace v nejpoužívanějším otevřeném katalogu českých freelancerů, přes který vás mohou zákazníci poptávat napřímo, tj. bez prostředníků a provizí. Prezentaci vám napíše na míru zkušený copywriter, můžete si k ní zaregistrovat i vlastní doménu a veškeré budoucí aktualizace jsou v ceně, stejně jako pozvánky na naše skvělé akce pro váš rozvoj a růst. 👉 Přihláška

Odběr novinek emailem

Nejlepší možností, jak sledovat novinky o podnikání na volné noze, je stručné upozornění na nové články v našem blogu emailem, společně s dalšími tipy a aktualitami. Zadejte svou emailovou adresu pro odběr novinek přibližně jednou měsíčně:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.


Chcete být úspěšní? Přidejte se!

Pro nezávislé profesionály pořádáme unikátní školení úspěšného podnikání na volné noze a můžete u nás také levně inzerovat svou práci široké veřejnosti. Sdružujeme stovky odborníků mnoha profesí a desítkám z nich jsme již pomohli rozjet úspěšné podnikání.

2005 – 2022 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook LinkedIn Twitter Instagram YouTube SoundCloud RSS