Na volné noze - portál nezávislých profesionálů


Na volné noze > Katalog > Mgr. Eva Navrátilová > Doporučení

Doporučení z první ruky

Mgr. Eva Navrátilová — korektorka češtiny

Zobrazuji všechna 4 doporučení prezentace Mgr. Eva Navrátilová:
Ing. Eva Váňová
Evu jsem kontaktovala kvůli korektuře článků a textů na webu. Spolupráci s Evou mohu jen doporučit. Její odbornost, dobrá komunikace a spolehlivost ji řadí mezi opravdové profesionály.

Ing. Eva Váňová

copywriterka pro weby i sociální sítě
Mgr. Eva Navrátilová spolupracovala s redakcí Knižního klubu na těchto titulech — Helena Kholová: Co nevíte o mláďatech (korektury po sazbě), Eva Bešťáková: Vánoce na nitkách (redakční úpravy a korektury), Hermína Franková: Jedna zrzka navíc (korektury po sazbě). Veškeré práce odvedla velmi profesionálně a dodala je v domluveném termínu. Její zásahy byly ve všech případech kladně přijaty i autorkami textů, což zdaleka nebývá samozřejmostí. Právě to nejvíce vypovídá o skutečné kompetenci člověka, který manipuluje s tak citlivou věcí, jako je beletristický text. Proto mohu Mgr. Evu Navrátilovou jako redaktorku i korektorku bez výhrad doporučit.

Viola Lyčková

literární redakce Knižního klubu
www.knizniklub.cz
Mgr. Eva Navrátilová spolupracovala s historickou redakcí nakladatelství Argo na těchto titulech: R. Pipes: Vlastnictví nebo svoboda (rejstřík a korektury po sazbě), B. Ctihodný: Církevní dějiny národa Anglů (korektury), G. z Walesu: Putování Walesem / Popis Walesu (rejstřík), A. Brémský: Činy biskupů hamburského kostela (redakční spolupráce). Její výkon byl ve všech případech naprosto profesionální, zadanou práci odevzdala v dohodnutém termínu. Vždy projevovala maximální ochotu učit se pracovat s novými nástroji a prostředky běžnými v současné redakční práci (vytváření rejstříků v editoru Word, elektronické zanášení korektur apod.) a ochotně přijímala všechny podněty a návrhy ze strany redakce i autorů. Tuto její schopnost komunikovat se všemi spolupracovníky vysoce oceňuji. Dokázala si dobře poradit s korekturami odborných knih i redakcí jazykově rozdílných textů (překladů středověkých pramenů do současné češtiny). Proto mohu Mgr. Evu Navrátilovou jako redaktorku i korektorku bez výhrad doporučit.

Mgr. Magdalena Moravová, PhD.

redaktorka historické redakce nakladatelství Argo
www.argo.cz
Eva Navrátilová je především profesionálka, s níž je radost pracovat. Samozřejmostí je dokonalá práce s jazykem a lehké stylistické pero. Její jazykové úpravy textů se snaží akceptovat styl autora, přesto nemá problém s diskuzí nad pasážemi, které „nesedí“. Velmi si cením jejího zodpovědného přístupu k ověřování informací a dohledávání potřebných dat u odborných textů. Dokonale ovládá typografická pravidla, proto také na její korekturu vysázeného textu je spolehnutí. Pracuje rychle a zodpovědně, dodržuje termíny, umí pracovat pod tlakem. Spolupracovala jsem s paní Navrátilovou při realizaci populárně-naučných publikací (př. Zámek Mikulov, 2002; Židé v Mikulově, 2004; Povídání o Mikulově aneb o čem kroniky píší a o čem mlčí, 2009 – zde byla i zodpovědnou redaktorkou), publikací odborných (př. Gotika severní Itálie – České země a Furlansko ve středověku, 2009; Ptáci Lednických rybníků, 2009), ale i beletrie (Slovácké patálie – Povídky z Korytnej, 2003; Slovácké figurky, 2008). Ve všech případech dodržovala standardně vysokou úroveň práce. Přidanou hodnotou při práci s ní je příjemné jednání, z něhož nevybočí ani ve stresových situacích.

Ing. Stanislava Vrbková

redaktorka, Regionální muzeum v Mikulově
vrbkova@rmm.cz ~ 603 845 976
Návrat na úvodní stránku této osobní webové prezentace >
2005 – 2019 © Robert Vlach Mapa portálu ~ Ochrana soukromí ~ Sledování novinek Facebook Twitter LinkedIn YouTube SoundCloud RSS