František Sklenka

grafický designér se zaměřením na UX/UI design

🥂 Design vybroušený do posledního pixelu.

Od roku 2000 se profesně věnuji grafice a designu, nyní hlavně jako webdesignér se zaměřením na návrh webů a aplikací a s důrazem na UX/UI design. Mám za sebou také četné integrované kampaně v reklamě – připravoval jsem různé tištěné vizuály, grafiku pro online či TV reklamu, vše od nápadu na kampaň až po dohled nad realizací. V České televizi jsem nakoukl do světa motion designu.

Nabízím nezávislou konzultaci, přípravu návrhu, tvorbu prototypu webu i závěrečné testování. Weby a návrhy z mé dílny jsou přehledné, rychlé, responzivní, ale i graficky nápadité a barevně konzistentní. Můj design zdobí např. web a aplikaci společnosti ČSOB, platformu Rouvy nebo brand TV kanál ČT sport.

  • Webdesign – návrh funkčních, responzivních webů malého i většího rozsahu, od konzultace přes zadání až po tvorbu prototypu a testování.
  • UX/UI design – návrhy webů a aplikací, které zohledňují pohodlí uživatele, ale i čistotu vizuálního provedení.
  • Grafický design – kompletní portfolio moderního reklamního grafika, tj. obaly, plakáty, tiskoviny, letáky, loga firem apod.

Odmalička jsem tíhnul k výtvarnu a grafice, což mě přivedlo ke studiu polygrafie na SŠ i kariéře v reklamním odvětví. Během své praxe od roku 2000 jsem pracoval jako volnonožec i art director nebo marketingový specialista, mj. pro Českou televizi, Ogilvy & Mather Prague, ČSOB či Rouvy. V roce 2006 jsem spoluzaložil kreativní platformu Lunchmeat.cz. Ve volném čase se věnuji vlastní tvorbě obrazů, fotografii a dalším uměleckým počinům.

👉 Více informací o mně a mých službách, stejně jako ukázkové portfolio reklamních prací, najdete na mém osobním webu a na LinkedIn profilu.

Žiju a tvořím v Praze, spolupracuji s klienty online, tj. po celém Česku a světě.

Vybrané reference

  • Česká televize – art direkce sportovního kanálu ČT sport.
  • ČSOB – dodávky UX/UI designu.
  • Ogilvy & Mather – příprava koncepce a navrhování vizuálního stylu reklamních kampaní pro klienty jako Telefonica O2, British Ameriacan Tobacco, Ford, Kraft Foods, Phoenix-Zepplelin a další.
  • Rouvy – návrh uživatelského rozhraní aplikace a webu (veřejné i uživatelské části) pro aplikaci, která simuluje jízdu v reálném prostředí na cyklistickém trenažéru.
František Sklenka

Kontakty

František Sklenka
Patočkova 1657/79
Praha 6
169 00
Mobil:724 013 528
Email:f.sklenka@email.cz
Web:www.sklenka.eu
LinkedIn:frantisek-sklenka
Behance:fsklenka23b6
IČ:69314667

Doporučení
z první ruky

S Frantou jsme spokojení, dodávky do velkých programů i menších projektů byly vždy bez problémů. Pozitivně hodnotím Frantovu zodpovědnost a profesionalitu. Těším se na další společné projekty.

Tomáš Jelínek

výkonný manažer B-3 IT, ČSOB