Doporučení z první ruky

Ing. Ivan Tachezy — autorizovaný zahradní architekt a projektant


Zobrazuji všechna 3 doporučení

Jsou to již čtyři roky, kdy se zastupitelé obce rozhodli řešit výsadbu zeleně v obci v rámci dotačního programu OPŽP – ochrana a péče o přírodu a krajinu. Tehdy, po řadě odmítnutí, nám spolupráci potvrdil zahradní architekt Ing. Ivan Tachezy s Ing. Zuzanou Tachezy. Během čtyř let jsme využili jejich služeb nejen k přípravě největšího projektu Výsadba zeleně v obci Pustějov, ale i další dendrologické, biologické a odborné posudky, zpracovali inventarizaci stromů, vysázeli stromy v parku, navrhli řešení k vyčištění a osázení vodního toku odpadních vod a další služby a konzultace. Spolupráce je vstřícná, komplexní, jednoznačně úspěšná a pro obec má velký smysl.

Ludmila Tisovská
místostarostka obce Pustějov

Spolupráce s Ivanem byla velice inspirující a přínosná. Svou roli v rámci ztvárnění naší zahrady splnil nad rámec očekávání. Naší vizí bylo vytvořit co nejvíce harmonický prostor, ve kterém bychom mohli fungovat. Celková práce pana architekta byla komplexní, pan architekt krásně vdechl život našim představám v rámci snoubení estetických, praktických a především funkčních elementů a tím nám vytvořil krásné harmonické místo.

Mudr. Martina Valešová

Zahrada Tachezy nám realizovali hned několik částí naší zahrady. Jako první to byl projekt zídek a úprava terénu pro stavbu rodinného domu, a to z důvodu svažitého a členitého pozemku. Šlo o velký zásah do terénu a bylo zapotřebí se s tím vypořádat. Zahrada Tachezy a jejich projekt mne i mou přítelkyni velice překvapili a musím říci, že taková úprava terénu a následné zahrady by nás ani ve snu nenapadla. A to hned z několika důvodů. Sklep nám umístili pod záhon, a to z důvodu, abychom jej tolik nemuseli zakopávat, umístění skleníku proběhlo také nad sklepem. Zídky jsou umístěny tak, aby co nejvíce otevřely zahradu u rodinného domu, ale zároveň abychom měli zachováno soukromí. Nejkrásnější místo na naší zahradě je ovšem umístění sauny a ohniště, které je vsazené do terénu a stalo se pro nás relaxačním místem, a to v kteroukoliv roční dobu. Dále proběhlo částečné osazení zahrady a zde zatím nedokážeme říci, jak to bude vypadat, protože se jedná o podzimní realizaci. Předpokládám však díky zkušenostem a citu Zahrada Tachezy, že to bude velice harmonické a nevšední. U realizace Zahrada Tachezy oceňujeme hlavně celkovou spolupráci a naslouchání potřebám zákazníka.

Václav Pokorný
předseda sdružení a umělecký produkční V&T&CH