Doporučení z první ruky

Ivana Štěrbová — HR konzultantka, kariérní poradkyně, koučka a lektorka


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 23 doporučení

První setkání s paní Štěrbovou před tři čtvrtě rokem mým životem pořádně otřáslo – v tom nejlepším slova smyslu! Nejen, že mi tahle sympatická fajn ženská pomohla pojmenovat, v čem jsem dobrá (což pro mne samotnou byla dost potíž), ale empaticky a pomocí chytře položených otázek pro mne odhalila směr, kterým se vydat. Když mi navíc pověděla, že by mi nejspíš vyhovovalo být na volné noze, málem to se mnou seklo – já a podnikat?! Jak jsem se tehdy mýlila v pocitu, že to není možné. Paní Štěrbová – sice se moje cesta možná v budoucnu stočí ještě malinko jinam, zato ale přesně vím, jak by vypadala, kdybych Vás nepotkala: Seděla bych den za dnem v korporátním open officu a čistě pro peníze dál dělala fádní práci, která neodpovídá mým zájmům ani potenciálu. To, že jsem se odvážila vystoupit ze zajetých kolejí, je především Vaše zásluha. Dnes vnímám, že držím svůj život sama ve svých rukou a že mám na to se posunout dál. Děkuji i za nedávné opětovné setkání, kdy jsem si jen potřebovala trochu utřídit myšlenky. Nyní už vím, že když budu v budoucnu potřebovat nezaujatý názor nebo najít správný směr, nepotřebuji psychologa, ale mám rovnou volat Vás :)

Lucie Jandová
relationship manažerka, copywriterka

Koučink u Ivanky Štěrbové jsem absolvovala bez jakýchkoliv očekávání. Neměla jsem jasno ani v tom, zda budu řešit osobní či pracovní sféru. Několika chytře položenými otázkami mě koučka dostala do fáze, kdy jsem si uvědomila, jak spolu tyto dva okruhy souvisejí a probraly jsme dopodrobna můj pracovní život. Odcházela jsem s velmi příjemným pocitem, nabitá a plná energie a pracovního elánu. Ivanka pokládala otázky velmi trefně, nebála se jít až na dřeň a jádro problému jsme skutečně odhalily a našly řešení. Jako koučku můžu Ivu jen a jen doporučit.

Alena Lopatová

Ivanu bych doporučil ke spolupráci především pro její skvělý přístup a zapálení pro to co dělá. Je optimistická, energická a velmi příjemně se s ní komunikuje. Koučink je velice osobní záležitost a mnozí k němu přistupují se skepsí. Ivana si vás dokáže naprosto získat už během první schůzky a pak rychle odhalíte její koučovací kvality a přínos pro váš osobní i pracovní život.

Ing. Peter Matisko, Ph.D.
marketingový a podnikatelský poradce, lektor a mentor

Dlouhodobě jsem se trápila se špatnými vztahy na pracovišti a trochu pokulhávající motivací u mých podřízených. Dostala jsem doporučení na Ivanu s tím, že podobné záležitostí umí řešit koučinkem. Nevěděla jsem pořádně co si pod tím mám představit, ale byla jsem velmi mile potěšená. Ivana se mnou celou situaci dopodrobna rozebrala z různých úhlů pohledu, kladla mi otázky, které mě nutily opravdu se zamyslet a přestat si cokoliv namlouvat. Nebylo to vždy příjemné, ale bylo to trefné. Na konci sezení jsme s Ivanou sestavily plán jednotlivých kroků, které musím udělat, abych dosáhla svého cíle. Nebylo to o radách, vlastně se mi najednou otevřely oči a přesně jsem věděla co chci udělat, abych dosáhla kýženého výsledku. Je toho dost a jde mi to pomaleji než jsem myslela. Nicméně teď už s klidným svědomím můžu říci, že pro zlepšení situace něco dělám. Přestala jsem se trápit tím, že stojím na místě, nic se neděje a nemám to pod kontrolou. Celá situace mi najednou dává smysl a vím, kde se právě nacházím. Ještě nemám hotovo, ale již nyní vidím obrovský posun. Vztahy na pracovišti se výrazně zlepšily a já se těším co přijde dál :-). Jako koučku mohu Ivanu jen a jen doporučit. Krásně se s ní povídá (asi pro její lidský přístup, který je ale zároveň i profesionální a na úrovni). Až budu v budoucnu zase řešit nějaké manažerské trápení, zavolám Ivaně a rozeberu to s ní. Ušetří mi to spoustu ztraceného času a hlavně trápení.

Lída Horníková
majitelka Kavárny Maluj

Ještě jednou bych Vám ráda poděkovala za milé a přínosné setkání. Cítila jsem se s Vámi dobře a neměla jsem problém říkat i osobní negativní pocity. Když jsem si vybírala vhodného kouče, zaujalo mě Vaše motto: „Dokážeme všechno, co chceme!“. Po naší schůzce se zdá vše jasné a mám pocit, že si vím rady. První cíl „říct si o práci“ mám jasně stanovený a od něj se bude vyvíjet můj další postup i uvažování a rozhodování. Uvědomuji si, jak je to vše jednoduché. Důležité je taky pozitivní myšlení i celkový přístup a vhodné vyjadřování. Tak jak mluvíme a vyjadřujeme se, tak nás posuzují ostatní :-)

Irena Nebeská
referent živnostenského odboru

Ještě jednou Vám chci moc poděkovat v nasměrování mého rozhodování. Na „pyramidách“, které jsme spolu vytvořily bylo jasně vidět, že na podnikání, vzhledem ke své povaze, nejsem připravená. Krásně se mi s Vámi povídalo. Měla jsem k Vám naprostou důvěru, právě proto, jak jste ke mě lidsky a přesto profesionálně přistupovala. Myslím, že závěr, který jste navrhla je naprosto vyhovující pro mou životní situaci a povahu. Jistota zaměstnání mi dá prostor pro získání sebevědomí a na cestách do zaměstnání pak čas pro sebe a své zájmy. Jsem ráda, že jsem se mohla s Vámi setkat a to přesně ve chvíli, kdy jsem to potřebovala. Zkušenost z koučingem je pro mě jednoznačně pozitivní a informace o nabité zkušenosti šířím ve svém okolí :-)

Jitka Mullerová
administrátotka změn ve výstavbě, ŘSD ČR

Koučink s Ivanou Štěrbovou byl pro mne dalo by se říci, zlomovým zážitkem. Než jsem se s ní setkala, byla jsem k tomuto typu sebepoznání a rozvoje docela skeptická. Nicméně její profesionalita, ale na druhou stranu i velmi lidský přístup, mne přesvědčily, že i krátké setkání, když je vedeno systematicky, může nastartovat v životě podstatné změny. Uvědomila jsem si toho hodně, a ač jsem mnoho věcí předtím jaksi tušila, tím, že jsem je musela vyslovit nahlas a dát do souvislostí, jsem si je ujasnila naplno a někdy to pro mne bylo i hodně překvapující. Nelze čekat, že kouč za nás vše udělá, naopak, pro mne bylo nejpodstatnější pochopení, že já jsem ta, která musí vše udělat, rozjet, naplánovat, rozhodnout se. Ale kouč je osoba, která vás na této cestě má provázet a především vám tuto cestu pomoci nalézt. A v případě Ivany musím říci, že v její osobě jsem získala opravdu skvělého průvodce a navigátora. Její služby mohu jen doporučit.

Kamila Pavlištová
realitní makléřka a podnikatelka

S Ivanou jsme se sešly v rámci projektu „Týden podnikání“. Už komunikace před samotným setkáním naznačovala, že půjde o příjemné dopoledne, což se posléze také potvrdilo. Na schůzku jsem přišla s hrubým nápadem a s tím, že si koučink prostě jenom vyzkouším. Nakonec jsem odcházela s pocitem, že koučování je vlastně fajn věc – zvlášť, když někdo ví jaké otázky pokládat a kam celé povídání směřovat. V závěru si člověk uvědomí, že tímto způsobem může předejít nečekaným překvapením a nejistým rozhodnutím při realizaci svých projektů. Ukázka koučinku mi tak přinesla nejen obecnou náklonnost k tomuto stylu práce s lidmi, ale také mě posunula v pohledu na kroky při dosahování toho, co chci.

Pavlína Bláhová
studentka

Díky koučinku u paní Ivany jsem zjistil, že život mám jen a jen ve svých rukou a že záleží na mých rozhodnutích, jak s ním naložím. Neočekávejte žádné rady, doporučení nebo pokyny co a jak máte dělat. Pomocí vhodně zvolených otázek vám pomůže si utřídit co je a není pro vás důležité a jakým směrem se máte vydat. Mně osobně nejvíce pomohlo, že jsme daný problém rozdělili na menší (stravitelnější) kousky a z nemožného se tak stalo možné. Sice náročné a dlouhodobé, ale přece jen možné. A to je nejdůležitější. Koučink tak mohu vřele doporučit všem, kteří se nemohou rozhodnou jak dál nebo těm, kteří nevěří, že jejich sen je splnitelný.

Filip Rossler

Už první hodina koučinku mi pomohla uvědomit si vlastní energetické zdroje a na druhé straně odliv energie, intenzitu těchto zdrojů, jejich vzájemný poměr a dlouhodobou nevyváženost zdrojů energie k energetickým výdejům. S pomocí skvělé koučky Ivany, která mne nenásilnou cestou velice jemně a mile prostřednictvím otázek vedla k nalezení nových možností v otázkách skloubení rodiny, práce a odpočinku, jsem si mohla utřídit myšlenky, vytyčit priority, vyhodnotit jejich váhu a naplánovat čas naplnění cíle. Navíc prostřednictvím Skype koučinku, který jsme vyzkoušely, jsem ušetřila čas na dojíždění i finance za hlídání dětí.

Ing. Pavlína Orlová