Jan Chmelíček

seniorní vývojář aplikací s přesahem do náboru, vedení technických týmů a projektového řízení

Status: k vašim službám Působnost: online celá ČR; osobně zejména Praha, Brno a Olomouc

Jako softwarový inženýr již více než 10 let vyvíjím aplikace pro startupy a menší firmy. Specializuji se zejména na vývoj backendových appek v Pythonu, ale zabývám se také platform engineeringem na cloudech (AWS, GCP, Azure).

Jsem vysoce organizovaný a pracovitý člověk, který se nad problémy opravdu zamýšlí – postupuji strukturovaně a nehledám zkratkovitá řešení.

Máte zájem o spolupráci?

Ozvěte se mi e-mailem, zavolejte na 720 416 181 nebo si rovnou zarezervujte meeting přes Calendly. Úvodní 30minutová online schůzka je zdarma.

Kodér, náborář a projekťák v jednom

Díky prokazatelným odborným znalostem a zkušenostem v oblasti vedení technických týmů, náborů zaměstnanců a řízení projektů dokážu zastávat různé role v businessu. Mí klienti tedy ve mně nemají jen programátora, ale také byznys parťáka, který jim prostřednictvím informačních technologii pomáhá řešit podnikatelské problémy. Funguji jako průvodce osob, které se v řízení IT projektů (a obecně technických záležitostech) příliš neorientují – typicky jde o manažery či foundery s trochu jiným backgroundem. V byznys otázkách mi pomáhá ekonomické vzdělání – vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Tematické zaměření

Nejvíce jsem se věnoval projektům z oblasti pojišťovnictví, bankovnictví, platebních systémů či tradingu a zúčtování plateb v energetice, méně pak segmentu e-commerce. Aktuálně pracuji na projektu pro firmu, zabývající se umělou inteligencí.

Nabídka služeb

 • Vývoj software – Vyvíjím robustní backendové a infrastrukturní projekty. Pracuji samostatně, i v zavedených týmech.
 • Řízení IT projektů – Řídím startupové projekty, kde spojuji expertízu vývojáře a projektového manažera. Výdy dbám na rychlé iterace.
 • Budování IT týmů – Pomohu vám najít talentované IT profesionály, vybudovat a řídit softwarové týmy ve startupech.
 • Osobní konzultace – Provedu vás složitými zákoutími tvorby softwaru a budu vaším mostem mezi světem byznysu a IT.

Vybrané reference

 • Filuta (umělá inteligence) – Navrhuji a vyvíjím řešení pro automatizaci (nejen) výrobních procesů s využitím umělé inteligence.
 • Zoa (energetika) – Navrhoval jsem a vyvíjel aplikaci sjednocující přístup k různým fakturačním systémům v oblasti energetiky.
 • Bulb (energetika) – Implementoval jsem úpravy fakturačního systému dodavatele elektřiny – za účelem podpory cenové regulace elektřiny.
 • Primer (FinTech) – Vedl jsem a vyvíjel unikatní projekt automatizované rekonciliace zúčtovaných plateb od různých poskytovatelů platebních bran.
 • Sproutl (e-commerce) – Implementoval jsem projekt nastartování spolupráce s novými dodavateli. Vyvinul jsem soubor nástrojů, který umožnil zásadně zvětšit katalog produktů.
 • Paysure Solutions (pojišťovnictví) – Řídil jsem technickou divizi startupu v oblasti pojistných události a plateb. Navrhnul jsem a vyvinul první verze aplikací. Vybudoval jsem tým v Brně.
 • Simply Business (pojišťovnictví) – Implementoval jsem softwarové řešení umožňující výměnu underwritera u pojišťovacích produktů, podílel jsem se na migraci klientů do nového systému.
 • Heureka!shops (e-commerce) – Podílel jsem na projektu migrace z monolitické PHP aplikace na mikroservisy. Vyvinul jsem interní nástroje pro zjednodušení vývoje mikroservis.
 • UniCredit Bank (bankovnictví) – Navrhnul jsem a vyvinul interní aplikace pro týmy korporátního bankovnictví významně snižující čas nutný pro uzavření úvěrových a jiných smluv.

Máte zájem o spolupráci?

Ozvěte se mi e-mailem, zavolejte na 720 416 181 nebo si rovnou zarezervujte meeting přes Calendly. Úvodní 30minutová online schůzka je zdarma.

Jan Chmelíček
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Jan Chmelíček
Ostrovní 1223/4
Olomouc
779 00
Mobil:720 416 181
Email:jan.chmelicek@email.cz
Web:www.janchmelicek.cz
LinkedIn:chmelicek
IČ:05406072

Doporučení
z první ruky

Jan je vysoce profesionální, dobře organizovaný a má strukturovaný přístup k problémům. Jeho Python kód je na vysoké úrovni.

Andy Done

co-founder Sproutl