Ing. Jiří Křivonožka

truhlář a výrobce nábytku na míru

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Vyrobíme pro vás vysněný nábytek z kvalitního masivu, který každým milimetrem splní vaše estetické nároky i praktické požadavky. Tvoříme židle, stoly, skříně či kuchyňský nábytek, ale rádi oceníme výzvy v podobě náročnějších, zakázkových kusů, jež vyžadují kreativitu a preciznost.

Na stránkách ateliernozka.cz najdete ukázky a orientační ceny příkladových kusů nábytku z masivního dubu. Na konkrétním rozsahu a nacenění prací se s vámi domluvím osobně.

Pracuji ve vlastním Ateliéru Nožka v Jizerských horách, kde žiju i tvořím ve vzájemné symbióze s partnerkou Aničkou, autorkou obrazů na dřevo, kreseb a grafiky.

Nábytek navrhuji a dodávám klientům po celém Česku.

Jak probíhá objednávka nábytku

Po vzájemném odsouhlasení ceny se setkáme nad návrhem nábytku, který převedu do podoby 3D modelu a nasdílím vám jej, abyste si ho mohli snadno prohlédnout i v telefonu. Následně doladíme vizuální detaily, upřesním rozpočet a zpravidla do 3 měsíců odevzdávám hotový nábytek. V případě potřeby zajistím i montáž.

Moje cesta k truhlařině

Jsem vystudovaný projektant pozemních staveb, ale od mládí mě to táhlo k řemeslu a práci v dílně. Obojí jsem si vyzkoušel a zamiloval při práci v rodinném Kamnářství Křivonožka nebo v malých dílnách sdílených s přáteli. Postupně jsem se s pomocí kurzů, videí a mentorů vyučil truhlařině i kamnařině a nyní zhruba čtvrtinu času věnuji stavbě kamen s rodinou a zbytek trávím ve své truhlářské dílně. Postupně jsme se s přítelkyní přestěhovali z Prahy do Jablonce nad Nisou a zabydleli se v Bratříkově, v domě obklopeném krásnou přírodou. Ten nám slouží jako ateliér, a my se tak rozhodli spojit tvůrčí síly pod společnou značku Ateliér Nožka.

V truhlářském řemesle se nadále vzdělávám a zdokonaluji i díky spolupráciJanem Šťastným (stastny.design), sdílením zkušeností s Ondrou Hrabalem (rezbarstvihrabal.cz), Pavlem Račickým (loutky-z-maringotky.webnode.cz) a dále sledováním kanálů pro řemeslníky (Dřevo z kouta, Ishitani furniture, kobeomsuk furniture) apod.

Používaný software

  • Bledner – 3D modelování nábytku, vizualizace
  • Sketchfab – online sdílení 3D modelů nábytku
  • Autodesk AutoCAD
  • Autodesk Revit Architecture – 3D modelování, vizualizace, správa BIM, technické
  • MS Office Excel – práce s databází, grafy, podmíněné formátování, iterace
  • SCIA Engineer
Ing. Jiří Křivonožka
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Jiří Křivonožka
Bratříkov 144 (Liberecký kraj)
468 21
Mobil:730 588 434
Email:jirka@krivonozka.cz
Web:www.ateliernozka.cz
Facebook:nozkaatelier
Účet:322952880/0300 (ČSOB)
IČ:07524412