Ing. Bc. Marek Malý

datový vědec se zaměřením na plánování experimentů metodou DOE

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR, Liberec

Jsem datový vědec, trenér datových modelů, A/B tester, analytik velkých i malých souborů dat a fanoušek objevování inovací prostřednictvím experimentů a statistického modelování.

S využitím bohatých zkušeností z výrobních podniků napříč průmyslovými obory v ČR i zahraničí a nejmodernějších metod experimentování DOE (Design of Experiments), analýzy dat (Data Science) a prediktivních modelů strojového učení (Machine Learning) vás dovedu k lepším výsledkům v oblasti vývoje, výzkumu nebo výrobního či marketingového procesu.

💥 Získejte více znalostí rychleji než konkurence. Experimentujte!

Aktuální nabídka služeb

  • Analýza dat
  • Prediktivní modelování
  • A/B testování
  • Statistické navrhování experimentů
  • Konzultace a školení metody DOE

Metoda DOE

Nabízím firmám i jednotlivcům komplexní analýzu jejich dat, ale mou hlavní vášní a zároveň specializací je metoda DOE, kterou můžete znát pod názvy statistické navrhování experimentů nebo plánování experimentů.

Je to vědecká a projektově orientovaná metoda pro optimalizaci procesů i vlastností produktů. Hodí se všude tam, kde je nutné optimalizovat více parametrů/faktorů najednou – což je téměř všude.

Jde o efektivnější metodu k alternativě vývoje pomocí metod „pokus/omyl“ nebo „postupného testování jednotlivých faktorů“.

Jedinou nevýhodu DOE představuje fakt, že není na první pohled intuitivní. Je totiž především efektivní a postavená na matematice a statistice, kvůli čemuž zatím nepronikla do mainstreamu.

Proto jsem tady já, abych vás provedl celým procesem od konzultace, návrhu experimentu, dohledem nad jeho provedením, sběrem dat a jejich vyhodnocením.

Metodě DOE se věnuji již od roku 2018 a průběžně se v ní zdokonaluji pomocí zahraniční odborné literatury, webinářů lídrů z oboru z anglicky mluvících zemí a online kurzů. Certifikát, na který jsem obzvlášť hrdý, je z kurzu od MIT, která je považovaná za jednu z nejlepších vzdělávacích institucí na světě.

Původním vzděláním jsem chemický technolog. Mám totiž vystudovaný obor Technologie organických látek a chemické speciality na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Tam jsem poté ještě získal specializaci v pedagogice ve studijním oboru Učitelství odborných předmětů.

Díky tomu dokážu vysvětlovat i složitější věci tak, aby je snadno pochopil úplně každý. Nejen děti, ale především zákazníci.

Vybrané reference

  • Teva Czech Industries – školení metody DOE na oddělení výzkumu a vývoje
  • Vinolok – návrh systému pro testování nových produktů a dekorací, výzkum a vývoj za využití strojového učení a analýzy dat
  • Zentiva – optimalizace výrobních procesů za využití datové analytiky
  • BioPappel – testování vzorků papíru
Ing. Bc. Marek Malý
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Ing. Bc. Marek Malý
Za Humny 393
Liberec
463 12
Mobil:720 504 585
Email:marek.maly@experimentador.cz
Web:experimentador.cz
LinkedIn:marekmaly
IČ:14125005

Doporučení
z první ruky

Děkuji Markovi za skvělé školení a spolupráci při zdokonalování metody Design of Experiments na oddělení výzkumu a vývoje Teva Czech Industries.

Ing. David Lukáš

vedoucí pilotního výzkumu a vývoje