Mgr. Martin Čepička

konzultant firemní komunikace a zakladatel Kreativní bubliny

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celá ČR, osobně především Brno a Jihomoravský kraj

Kvalitní komunikaci vnímám jako základ úspěšného fungování každého společenství. Ať už jde o rodinu, stát nebo firmu.

Od absolvování mediálních studií a sociologie se komunikaci věnuji profesně na plný úvazek. Šest let jsem pracoval v agenturním prostředí a po odchodu na volnou nohu funguji stejně dlouho samostatně.

Školím, konzultuji a tvořím obsah:

 • Komunikační audit – Obsahový marketing a PR spolupráci stavím na tématech a pochopení vašeho byznysu. Komunikaci chci mít co nejvíce podloženou daty. Vnesu systém do vaší stávající kompetence. Vyhodnotím přínos jednotlivých aktivit a navrhnu optimalizaci.
 • Vytvoření komunikační strategie – Společně si definujeme měřitelné cíle vaší externí i interní komunikace. Najdeme témata, která zajímají cílové skupiny, nastavíme publikační plán a rozdělíme si kompetence v rámci týmu. Celým procesem vás provedu. Vím, na co se ptát, abych vytvořil komunikační strategii na míru vašeho byznysu.
 • Zajištění pravidelné komunikace – Jakmile budu znát výchozí stav a mít připravenou komunikační strategii, můžeme se pustit do práce:
  • Public relations – Najdu na vašem podnikání to zajímavé, vytvořím z toho atraktivní výstup pro novináře, kteří tyto informace rádi předají svým čtenářům, vašim potenciálním zákazníkům nebo zaměstnancům.
  • Content marketing – Připravím pro vás kvalitní obsah, který prodá vaše produkty a zároveň posílí důvěru veřejnosti k vašemu brandu.
  • Employer branding – Vytvořím vám image atraktivního zaměstnavatele, který dokáže snadno najít nové zaměstnance a díky kvalitnímu HR a internímu PR udržet ty stávající.

V PR se pohybuji už od roku 2010, kdy jsem po absolvování mediálních studií nastoupil do marketingové agentury. Šest let poté přišel čas odejít na volnou nohu. Brzy se ale ukázalo, že klienti často potřebují komplexní servis, který jen jeden freelancer neobsáhne.

Proto jsme v roce 2017 s několika kolegy založili firmu Kreativní bublina. Učíme firmy efektivně komunikovat uvnitř i navenek, školíme marketing, navrhujeme a realizujeme fungující komunikační strategie, účinné postupy i kreativní nápady. Vyprávíme příběhy značek.

Vybrané reference:

 • TESCAN ORSAY HOLDING, český výrobce elektronových mikroskopů – zajištění externí komunikace českému výrobci elektronových mikroskopů, textace webu, správa sociálních sítí, konzultace interní komunikace
 • Thermona, největší český výrobce plynových kotlů – pravidelná PR komunikace s novináři, lobbying, zpracování publikace k výročí 30 let firmy
 • Holding Šmídl, logistický holding s více než 250 kamiony – pravidelná PR spolupráce, interní komunikace, copywriting firemního časopisu, ghostwriting
 • CROSS Zlín, dodavatel chytrých řešení pro silniční dopravu – copywriting propagačních materiálů, strategie komunikace, PR spolupráce
 • Marmon Foodservise Technologies, americký výrobce stravovacích zařízení – zpracování vizuální identity brněnské pobočky, zajištění technologických řešení pro optimalizaci interní komunikace, copywriting
 • IMI Norgren, světový lídr v oblasti technologií řízení pohybu a kapalin – zajištění náborových kampaní na sociálních sítích, dodání HR microsite na klíč, zajištění offline náborových kampaní
Mgr. Martin Čepička
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Mgr. Martin Čepička
Minská 8
Brno
616 00
Mobil:775 031 479
Email:martin@kreativnibublina.cz
Web:www.kreativnibublina.cz
LinkedIn:cepickam
IČ:06111106

Doporučení
z první ruky

S Martinem a marketingovou agenturou Kreativní bublina spolupracujeme již sedmým rokem. Naše spolupráce spočívá v komplexní realizaci firemního magazínu Umění pohybu, v komunikaci s novináři a zajišťování PR článků do vybraných médií. Na Martinovi oceňujeme především flexibilitu, kreativního ducha a výbornou znalost naší společnosti, což je obrovskou výhodou. Komunikuje se zaměstnanci napříč celým holdingem a přichází s novými nápady, abychom se společně posouvali dále. Martin se již prakticky stal plnohodnotným členem našeho interního marketingového týmu.

Martina Šmídlová

jednatelka Šmídl Holdingová Společnost a.s.