Bc. Martin Zahuta

designér a konzultant pro digitální produkty a informační systémy

Přetavím vaše strategické a obchodní cíle v intuitivní produkty pro vaše uživatele.

Od roku 2011 se zabývám návrhy, analýzami, implementací, poradenstvím a vzděláváním v oblasti digitálních a informačních produktů – typicky weby, aplikace, cloudové nástroje, objednávkové a pokladní systémy firem a e-shopů, generátory smluv, online katalogy apod.

Nejprve pochopím potřeby vašich uživatelů (analýza a výzkum), poté detailně popíšu a nakreslím, co a jak je nutné vyvinout (skici, wireframe, prototypy, diagramy aj.), na celý vývoj dohlédnu (technický dozor) a finální výstup otestuji a vyladím k dokonalosti (optimalizace).

Rozsáhlé zkušenosti s menšími i velkými projekty pro freelancery, firmy, e-shopy i korporace z Česka, USA a dalších zemí předávám formou poradenství a praktických školení.

 • Analýza a návrh webů a aplikací – Odborně zhodnotím stávající či plánované produkty, provedu uživatelský výzkum, navrhnu optimální řešení, otestuji je společně s uživateli a průběžně je vylepšuji.
 • Technický dozor a projektové řízení – Zhotovím technickou specifikaci pro váš vývojový tým, dohlédnu na použité postupy a kvalitu výstupů, pohlídám termíny a povedu projektovou dokumentaci.
 • Digitalizace – Připravím vaši firmu pro úspěšný vstup do online prostředí, zavedu cloudové nástroje, přizpůsobím interní procesy, zajistím integraci, automatizaci i školení zaměstnanců.
 • Poradenství a vzdělávání – Zkonzultuji váš plánovaný web, aplikaci či jiný produkt za účelem detekce nástrah a zhodnocení výnosnosti investice. Připravím školení či workshop na míru pro vaše pracovníky nebo klienty, které pomohou zdárně implementovat nový interní systém, sady nástrojů atd.

Vystudoval jsem obor Počítačová grafika a zpracování obrazu na Masarykově univerzitě v Brně a osvojil si základy softwarového inženýrství, programování a algoritmiky. Znalosti ve strategickém webdesignu, UX a UI si rozšiřuji na školeních, workshopech a v mentoring programech u největších špiček v oboru, jako jsou Jan Kvasnička či Honza Řezáč.

Spolupráce může probíhat jak externě, tak interně, tj. jako člen vašeho produktového nebo vývojového týmu. Pracuji pouze na dálku pro klienty z celého Česka i zahraničí, ale rád se s vámi setkám osobně v Ostravě.

Komunikuji česky i anglicky – získal jsem Certificate in Advanced English (CAE), úroveň C2.

Jak pracuji a proč zrovna takhle:

 1. Seznámení a vstupní evaluace – Během úvodního zasvěcení do vašeho podnikání mnohdy odhalím nedostatky, jejichž korekce vám ušetří čas i peníze. Často totiž nepotřebujete to, co si myslíte, že potřebujete.
 2. Uživatelský výzkum – Pusťte mě ke svým zákazníkům a uživatelům – chci si s nimi promluvit napřímo. Vy nejspíš nejste cílovka a vaši zákazníci mají jiné zájmy a potřeby než vy. Pojďme jim naslouchat.
 3. Testování a optimalizace – S pomocí analytiky, A/B testování, anket a statistik získáme potřebná data, která ukáží, co funguje a nefunguje, a podle toho vyladíme procesy.
 4. Technický dozor – Dohlédnu na implementaci řešení, zodpovím veškeré dotazy vašeho vývojového týmu a otestuji jejich výstupy.
 5. Vyhodnocení – aneb kruh se uzavírá. Analýzou chování uživatelů detekuji případné vady nově spuštěného řešení a navrhnu finální úpravy.

Moje výstupy:

Vytvářím nadčasové návrhy a na trendy příliš nehledím. Mé skici, wireframy, prototypy a grafické návrhy vynikají přehledností a funkčností. Důraz kladu na jasnou navigaci, čitelnost a použitelnost dle principů UX a UI designu.

 • skica
 • wireframe
 • klikatelný prototyp
 • grafický návrh
 • technická specifikace
 • flow diagram
 • sequence diagram
 • workshop
 • školení
 • konzultace

Profesní úspěchy a významní klienti:

 • shopVOX – Pro americkou platformu jsem dodal 463 obrazovek pokrývajících 100+ funkcí jejich SaaS aplikace.
 • EUCS (European Compensation Services) – Navrhuji interní informační systém a řídím jeho vývoj. Tisíce právních případů tak nyní můžeme řešit online díky integraci Slacku, Basecampu a Airtablu.
 • Poradna poškozeného – Realizace redesignu webu.
 • ADVALO – Jako produktový manažer pomáhám rozvíjet revoluční službu pro finanční poradce.
 • Shopsys – Realizace kariérního webu a webu magazínu EXEC.
 • Print My Threads – Návrh objednávkového nástroje pro americkou firmu, která vyvíjí systém pro tisk reklamních triček.

Ceník:

Moje základní hodinová sazba činí: 1 200 Kč / 50 USD / 50 EUR.

Bc. Martin Zahuta

Kontakty

Bc. Martin Zahuta
Na Prádle 3389/8b
Ostrava – Moravská Ostrava
702 00
Mobil:776 278 463
Email:martin@zahuta.cz
Web:www.zahuta.cz
LinkedIn:zahuta
Účet:1342850034/3030
IČ:03633187 (neplátce DPH)
DIČ:CZ9207275990

Doporučení
z první ruky

Martin! Jediný důvod, proč bych nedoporučila spolupráci s Martinem Zahutou je ten, že chci, aby měl stále kapacitu i pro mě. Vždycky jedná korektně, reaguje rychle a s porozuměním, zadání plní na 100 %, ale to není všechno. Hlavně má přidanou hodnotu v tom, že přemýšlí nad tím, co potřebujete, jaký je cíl a smysl spolupráce. Vnímá vaše potřeby a snaží se najít řešení, které je pro váš případ optimální. Martin se nesnaží zalíbit klientovi, ale nebojí se pohádat a oponovat. A to je důležité proto, aby císař (klient) nestál nahý před celým světem v nových šatech. Složité věci rozebere do šroubku a umí je vysvětlit i neprofíkům. Martin ví a umí. Spolupráci s Martinem Zahutou vřele doporučuji. Konkrétně pro nás Martin dělal automatizované řešení pro generování právních dokumentů. U nás hledal a navrhoval konkrétní řešení i použití konkrétních nástrojů na trhu. Pro náš případ to byl mj. Make, Airtable, PDFMonkey, Fakturoid, Slack, Gmail a banka a další. A Martin tohle všechno zná a propojí tak, aby vám to šlapalo.

Petra Stupková

advokátka & zakladatelka Legitas