Otakar Mikšánek

konstruktér a strojní projektant

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Od roku 2005 se jako konstruktér a strojní projektant věnuji realizaci technických nápadů a inovací – od návrhu produktu přes vývoj a konstrukci až po sériovou výrobu. V roce 2020 jsem založil firmu Your Engineering, kde jsme spojili know-how se zkušenými kolegy pro maximálně kvalitní a kreativní vývoj a konstrukci na míru. Našimi klienty jsou různí nadšenci, startupy ale i velké výrobní závody, firmy či organizace.

Ať už máte nápad načrtnutý na ubrousku z restaurace, nebo vám jen tak poletuje v hlavě, rádi se ho ujmeme a přetavíme v hotový produkt. Spojuje nás vášeň pro inovace, individuální přístup, ale i nadhled a odpovědnost – ekologickým či společensky prospěšným projektům nabízíme výhodnější podmínky spolupráce.

K vašim vysněným produktům můžeme dodat cokoliv dle vašich potřeb. Od kompletní výrobní dokumentace ke stanovení cen přes funkční prototyp pro přesvědčení vašeho investora až po zajištění sériové výroby doma či ve světě.

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu strojní a ještě před dokončením studií jsem nastartoval kariéru ve strojírenském odvětví.

Postupně jsem se z pozice rýsovače (Vítkovice Machinery Group) vypracoval na konstruktéra mechanických zařízení (Paul Wurth, Roper Engineering), posléze až na pozici vedoucího projektu (Primus laundry equipment). Následně jsem se opět stal konstruktérem, tentokrát však pro automobilový průmysl (Continental) a elektromobilitu (Vitesco Technologies). Ve finále jsem se rozhodl založit vlastní firmu Your Engineering a věnovat se realizaci vašich jedinečných nápadů a vizí.

Detailní informace o nabízených službách a mé firmě, stejně jako ukázky zhotovených výrobků, najdete na webu your-engineering.cz. Pro kariérní přehled, dovednosti či dokončené kurzy navštivte můj LinkedIn profil.

Přehled nabízených služeb:

  • Vývoj – zahrnuje návrh, vývoj, prototypování a testování pro maximálně funkční a ziskový produkt
  • Konstrukce – proměníme návrh v reálný výrobek s pomocí 3D modelování, výkresů či montáží, jejichž výstupem je kompletní dokumentace
  • FEM simulace a výpočty – odhalí slabiny a nedostatky ve fázi návrhu, čímž eliminujeme případná rizika a snížíme náklady na výrobu produktu
  • Renderování – vytvoříme fotorealistické snímky ideální pro efektivní prezentaci vašich nápadů
  • Výroba – ve spolupráci s prověřenými firmami aplikujeme klasické i moderní výrobní technologie vč. 3D tisku
  • Reverzní inženýring – neboli zpětná analýza existujícího systému či konkurenčního produktu pro sestrojení podobného výrobku
Otakar Mikšánek
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Otakar Mikšánek
Jaurisova 515/4
Praha 4
140 00

Doporučení
z první ruky

Po mnoho let se věnuji zdravému životnímu stylu a na trhu jsem si všimla nedostatku esteticky příjemných a funkčních zařízení pro hydroponické pěstování salátů a další zeleniny. Částky požadované jinými konstrukčními kancelářemi byly příliš vysoké, a některé projevovaly nedostatek zájmu o spolupráci. Naštěstí jsem objevila pana Mikšánka, zkušeného konstruktéra, který byl nejen velmi ochotný, ale také nabídl férovou cenu. Všechno to klaplo a za pár měsíců jsme si s rodinou začali užívat čerstvé saláty, které rostou přímo v našem obývacím pokoji díky našemu krásnému a funkčnímu zařízení.

Jitka Svačinková

kouč zdravého životního stylu