Petr Hejda

blockchain vývojář a školitel vývoje smart kontraktů

Status: k vašim službám Působnost: osobně jen Praha (u vás ve firmě nebo v Paralelní Polis), jinak bez omezení

Jako jeden z mála IT expertů se v Česku specializuji na vývoj smart kontraktů na míru i školení blockchain vývojářů, kteří tyto kontrakty tvoří:

  • Vývoj smart kontraktů na míru — Tzv. chytré kontrakty (neboli smart contracts) jsou programy, které běží v prostředí kryptoměnových sítí, typicky na platformě Ethereum. Umožňují automatizovat finanční a jiné transakce za splnění určitých podmínek a jsou jedním z klíčových pilířů nastupující Fintech a Web3 revoluce. Bez ohledu na to, jaká bude aktuální tržní cena Bitcoinu, Etherea a dalších kryptoměn, je prakticky jisté, že se stanou součástí globální finanční infrastruktury budoucnosti. Vývoj kontraktů naceňuji formou fixní odměny za předem daný výsledek.
  • Školení blockchain vývojářů — Své znalosti a zkušenosti v oblasti blockchainu předávám dál na školeních či workshopech a od mých klientů slýchám, že to dělám velmi srozumitelně. Možná je to díky předchozí 8leté praxi školení dobrovolníků v neziskovce AFS (workshopy na pořádání soustředění pro zahraniční studenty, komunikace se školami, zapojení nových dobrovolníků do organizace aj.). S vývojáři smart kontraktů, kteří prošli mými kurzy, dále komunikuji a někdy i spolupracuji, čímž podporuji jejich dalších růst. Mj. pro ně vydávám pravidelné tipy na LinkedIn.

Mám za sebou 10 let praxe vývoje webových aplikací, mj. pro známé značky jako Socialbakers či telemedicínský portál uLékaře.cz. Na proslulém vývojářském portálu StackOverflow s více než 18 milióny registrovaných uživatelů jsem celosvětově nejlépe hodnoceným expertem v řadě témat souvisejících s kryptem a technologiemi blockchainu jako např. Ethereum, Web 3, Smart Contracts, Blockchain, NFT, Cryptocurrency, Solidity a další — stačí se podívat na můj profil do části #1 Top Rated Answerer.

Z aktuálních referencí bych vypíchl pomoc s rozvojem blockchain expertů v STRVCleverance. Přednášel jsem také na PragueJS a vedl dva veřejné workshopy pro Cleverance. Můj produkční kód běží například ve smart kontraktech amerického startupu MetaLend, který poskytuje půjčky oproti zástavě NFT. Ukázky mého kódu jsou veřejně k vidění také na GitHubu.

Petr Hejda

Kontakty

Petr Hejda
Hybernská 1012/30
Praha 1
110 00
Email:mail@petrhejda.cz
Web:petrhejda.cz
LinkedIn:phejda
Datovka:v7ay5ec
Účet:674094904/2010 (Fio)
IČ:74094904 (plátce DPH)
DIČ:CZ9102013426