Petr Pospíšil

architekt a konzultant kybernetické bezpečnosti

Status: k vašim službám Působnost: na dálku celý svět; po domluvě osobně Praha, Brno a Ostrava

Jsem architekt kybernetické bezpečnosti, který zcela splňuje tuto roli dle vyhlášky 82/2018 Sb. o kybernetické bezpečnosti a je plně připraven i na nové změny v nadcházející legislativní úpravě NIS2, jež ji v roce 2024 nahradí.

Pomohu vám v těchto oblastech:

 • Bezpečnostní architektura (doporučení a návrh bezpečnostních procesů a technologií)
  • správa zranitelností
  • řešení bezpečnostních incidentů
  • školení a povědomí o kybernetické bezpečnosti
  • centrální správa uživatelských účtů
  • bezpečnost koncových zařízení
  • bezpečnostní monitoring a sběr logů
  • … a další témata

Dále také ve specializacích jako jsou:

 • penetrační testování (testování webové aplikace, interní sítě, phishing simulace a další)
 • zpravodajství o kybernetických hrozbách (CTI)
 • provoz bezpečnostních dohledových center (SOC)
 • cloudová bezpečnost v Azure
 • řízení rizik

Využívám přitom více než 7leté praxe a bohatých zkušeností z pozice penetračního testera, bezpečnostního analytika a manažera kyberbezpečnosti. Díky vysokoškolskému vzdělání v oblasti IT mám navíc žádoucí přesah do dalších oborů souvisejících s kyberbezpečností.

O mých znalostech svědčí i certifikáty CompTIA CASP+, GIAC Certified Detection Analyst (GCDA), GIAC Cyber Threat Intelligence (GCTI), CompTIA Advanced Security Practitioner (CASP), Splunk Certified Enterprise Admin, Certified Red Team Professional (CRTP) či Microsoft Certified: Security Operations Analyst Associate. V případě chybějící expertízy spolupracuji s dalšími odborníky nebo absolvuji potřebné odborné školení.

Působím také jako dobrovolník v Czechitas kde učím kyberbezpečnost. Jsem rovněž členem dvou expertních skupin, zaměřených na rozvoj kybernetické bezpečnosti v Evropské unii i na celém světěEU CyberNet a United Nations Development Programme.

Každý projekt naceňuji individuálně v rozsahu 1000–2000 Kč/hod. podle typu, délky a formy spolupráce. Cenově nejvýhodněji vás vyjde práce na dálku; v případě krátkodobějších projektů se nebráním ani fyzické přítomnosti u vás na pracovišti v Praze, Brně či Ostravě.

Certifikace

Petr Pospíšil certifikován jako CompTIA CASP+ Petr Pospíšil certifikován jako GIAC Certified Detection Analyst (GCDA) Petr Pospíšil certifikován jako GIAC Cyber Threat Intelligence (GCTI) Petr Pospíšil certifikován jako eLearnSecurity Certified Professional Penetration Tester Petr Pospíšil certifikován jako Microsoft Certified: Security Operations Analyst Ass

📞 Chcete se se mnou pobavit o možné spolupráci? Zarezervujte si 30minutovou online schůzku zdarma »

Petr Pospíšil
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Petr Pospíšil [ mapka ]
Locus Workspace
Slezská 857/45
Praha 3 - Vinohrady
130 00
Email:petr.pospisil@psecured.eu
Web:www.psecured.eu
LinkedIn:petr-pospisil111
IČ:21154856 (neplátce DPH)

Doporučení
z první ruky

Jako IT projektový manažer jsem měl to štěstí pracovat s Petrem Pospíšilem na našem ambiciózním projektu digitalizace zdravotních dat. Petr se ukázal jako klíčový člen týmu při vytváření a implementaci IT bezpečnostní strategie. Díky jeho hlubokým znalostem a schopnosti připravit strategii zabezpečení aplikací jsme dosáhli vysoké produktivity a zajistili kontinuitu dodávek a bezpečnost dat. Petr je nejen expert na IT bezpečnost, ale také skvělý týmový hráč, který umí efektivně komunikovat a spolupracovat s ostatními. Jeho přínos k úspěchu našeho projektu je zřejmý a s radostí ho doporučuji jako cenného profesionála v oblasti IT bezpečnosti.

Georgi Trajkovski

IT Project Manager / Senior Consultant