Bc. Petr Slaměník

konzultant PowerBI/Azure Synapse, datový analytik pro výrobní a obchodní firmy

Business intelligence a datová analytika pro výrobní a obchodní firmy.

Vítejte v digitálním věku! Jsem váš partner pro efektivní využití dat ve vaší firmě, aniž byste museli mít předchozí zkušenosti s datovou analytikou. Specializuji se zejména na Microsoft PowerBI, Azure Synapse, dále na jazyky Python, DAX, SQL a Spark.

Fotogalerie

Business intelligence a datová analytika pro klienta Ukázka prodejů | business intelligence a datová analytika Prodeje v grafech | business intelligence a datová analytika

Co vám mohu nabídnout:

 • Implementace a správa Power BI ve vaší organizaci – Pomohu se zaváděním do organizace, licencováním, sdílením reportů mezi uživatele, případně s úpravou stávajících reportů.
 • Automatizace reportingu – Zapomeňte na zdlouhavé exporty a ruční transformace v Excelu. PowerBI umožňuje okamžitý přístup k aktualizovaným reportům.
 • Finanční výkazy a finanční reporting – Specializuji se na podnikové finance. Transformuji účetní data do výkazu zisku a ztráty, rozvahy, cashflow, nebo vytvořím finanční reporting dle konkrétních potřeb organizace.
 • Tvorba komplexních analýz, které vám dají vhled do vaší firmy – PVM, RFM, identifikace nových zákazníků, retence stávajících zákazníků, optimalizace skladových zásob, porovnání plánu a skutečnosti z podnikového systému jsou jen některé ze scénářů, které Power BI umožňuje řešit. Ukázky těchto analýz jsou k nahlédnutí v odkaze níže.
 • Integrace datových zdrojů do Data Lake – Azure Synapse umožňuje efektivní integraci různých datových zdrojů do datových skladů. Spolupráce datových skladů v Azure Synapse s PowerBI poskytuje robustní a centralizované úložiště dat, které lze snadno využít pro vytváření komplexních analýz a reportů bez ohledu na objem dat.
 • Pipelines v Azure Synapse – Pipelines v Azure Synapse jsou nástrojem pro orchestraci a automatizaci toku dat. Tvoří základ pro efektivní manipulaci s daty od jejich získání až po analýzu a reportování. Pipelines umožňují definovat a řídit datové procesy od extrakce a transformace až po načítání dat do datových skladů (ETL).

Toto jsou některé činnosti, kterým se věnuji. Pokud máte konkrétní dotaz, tak mě neváhejte kontaktovat e-mailem nebo telefonicky pro více informací.

Vybrané reference a spolupráce:

 • Ambg, LTD s.r.o.
 • Optimovista
 • ML Moran
 • Anderson Willinger
 • Optiscont

Profesní historie

TablesHunters.cz (2016–dodnes)

Ukázkový dashboard na datech fiktivní obchodní firmy »

Bc. Petr Slaměník
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Bc. Petr Slaměník
Větrná 24
Rýmařov (Moravskoslezský kraj)
795 01
Mobil:773 773 709
Email:petr.slamenik@gmail.com
LinkedIn:petrslamenik
Účet:123 – 4568350247/0100 (Komerční banka)
IČ:05104700

Doporučení
z první ruky

Petr nám pomáhá zautomatizovat pravidelný finanční reporting v rámci portfolio firmy. Na základě informací z našeho ERP systému Helios vytváří datový model, který zobrazuje v PowerBI kombinaci skutečnosti z účetnictví a plánu na úrovni výkazu zisků a ztrát a rozvahy. Vážím si jeho přístupu k hledání nestandardních řešení a proaktivní komunikace. Pokud hledáte pomoc s uspořádáním firemních dat, jste na správném místě! 🚀

Tomáš Havlíček

ML Moran