Tomáš Mařas

kreslíř, malíř a příležitostný ilustrátor

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Jsem kreslíř, malíř a příležitostný ilustrátor.

Již více než 30 let se věnuji především malbě obrazů (olej, akryl, akvarel) a kresbě (tužka, fix, tuš nebo kombinovaná technika akvarelu a tužky, fixu či pastelu). Dokážu vytvořit i ilustrace ke knihám, publikacím nebo podnikovým materiálům.

Maluji, kreslím a ilustruji jak na zakázku, tak prostřednictvím volné tvorby. Některá díla jsou snová, možná trochu zadumaná (prázdné ulice, opuštěné vesnice nebo vzducholodě nad městem…), jiná více industriální a další pochmurná, smutná a snad i temná.

Ceny mých děl se odvíjí podle náročnosti, techniky a s tím související doby práce.

Nemám sice formální výtvarní vzdělání, ale uměleckou duši, nadšení i bohatou praxi ano.

Původní profesí jsem sklář se zaměřením na výrobu forem, nicméně už v 90. letech minulého století (ano, vím, jak to zní 🙂) jsem přispěl do časopisu Ikarie, navrhoval tetování pro tatérské salony, vytvářel kresby do propagačních materiálů firem, připravoval vizuály skleněných sad a maloval obrazy na zakázku.

Na začátku milénia jsem se více věnoval keramice a po roce 2008 se začal naplno věnovat redaktorské profesi, kterou se živím doposud. Posledních 15 let tvořím hlavně do šuplíku a pro radost, nyní cítím, že nastal čas, aby moje tvorba zase přinášela radost a uspokojení nejen mně.

Tak čím si uděláte radost?

Tomáš Mařas

Kontakty

Tomáš Mařas
Brigádnická 704/3a
Liberec
460 08
Mobil:608 925 544
Email:info@tomas-maras.cz
Web:www.tomas-maras.cz
Facebook:100070739244128
Instagram:tomas.maras.art
IČ:64658929 (neplátce DPH)