Ing. Tomáš Švehla

průmyslový designér a ilustrátor se zaměřením na technická a vědecká témata

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR

Vizualizuji příběhy, myšlenky, výrobky i srandu.

Jsem ilustrátor a průmyslový designér.

Věnuji se zejména digitální kresbě s důrazem na autentické ztvárnění techniky, ale moje paleta témat a stylů je velmi široká. Kreslím i obrázky v komiksové stylizaci, vtipné motivy pro potisk na reklamní předměty, obaly produktů či storyboardy pro reklamky.

Využívám přitom neutuchající vášeň pro kreslení (poprvé jsem čmáral už jako dítě dinosaury, auta a autosaury – a od té doby čmárat nepřestal), formálního vzdělání (strojní průmyslovka a obor Průmyslový design na VUT v Brně) a 7letého působení v roli designéra doplňků a příslušenství pro automobily.

Před odchodem na volnou nohu jsem dlouhé roky vymýšlel a kreslil nová řešení a vychytávky do interiérů aut, díky čemuž umím řešit design/tvar fyzických produktů, zapojit se už do koncepční fáze vývoje a kooperovat s konstruktéry.

Kromě zakázkové práce se věnuji i vlastním projektům. Na hithitový úspěch díla Vlaky jako malované míří do stanice kalendář navazuje projekt Jako malované.

Vzhledem k mému vzdělání i pracovním zkušenostem vás asi nepřekvapí, že inklinuji hlavně k techničtějším tématům (stylizovaná vozidla, vědecké ilustrace), ale rád vám nakreslím nebo nadesignuji i ryze netechnické náměty.

Nabízím:

  • Ilustrace – Od technických komplexních ilustrací přes storyboardy a obaly produktů až po odlehčené vtipné motivy.
  • Průmyslový design – Vymýšlím, navrhuji a kreslím produkty, formou různě propracovaných digitálních skic. Navržený produkt může být futuristická studie, podklady pro konstruktéry nebo odladěné tvarové řešení optimalizované pro výrobu.

Ceny:

Většinu projektů naceňuji individuálně podle obtížnosti a konkrétního postupu. Pro ilustrace vycházím z hodinové sazby 550 Kč, pro průmyslový design ze sazby 620 Kč.

Příklad nacenění:

  • Technická skicová ilustrace – 3.000 Kč
  • Komplexní barevná ilustrace formátu A3 (včetně skici a zapracování připomínek) – od 5.000 Kč
  • Storyboard šedý – 500 Kč
  • Storyboard barevný – od 800 Kč
Ing. Tomáš Švehla

Kontakty

Ing. Tomáš Švehla
Velkopavlovická 4067/1
Brno
628 00
Mobil:737 748 691
Email:tomas@svehla.art
Web:svehla.art
Facebook:svehla.art
Instagram:svehla.art
LinkedIn:svehlatomas
IČ:08363404

Doporučení
z první ruky

Nápaditá a profesionální designérská práce s originálním nápadem a neobyčejným vyjádřením.

Silvie Hulewicz