Doporučení z první ruky

Mgr. et Mgr. Umay Wolf — psycholožka, koučka a psychoterapeutka se zaměřením na řešení, Rodinné konstelace a Arteterapii


Zobrazuji č. 1-10 z celkem 31 doporučení

Milá Umay, 25. 4. 2010 jsem u Tebe byla na rodinných konstelacích. Protože jsem se dřív nedostala k tomu, abych mohla v klidu usednout a napsat, činím to až dnes. Chtěla jsem Ti ještě jednou poděkovat za úžasně vedené konstelace. Prošla jsem již různými kurzy a terapiemi a vždy jsem zvědavá, jak bude vypadat člověk, který je povede. Ve Tvém případě jsem byla velice mile překvapena a říkala jsem si, že to je odměnou za to, že jsem tak dlouho hledala někoho, kdo konstelace v blízkém okolí dělá. Cítím na sobě, že mi toto sezení pomohlo, spadla ze mne jakási tíže, ale vím, že ještě nejsem zdaleka u konce. Ještě jednou moc děkuji.

Alena Kateřina Kačenová
katerinakacenova@seznam.cz

Moje první účast na rodinných konstelacích pro mě byla velkým zážitkem. A velmi mě překvapilo, jak dobře můžou fungovat. Když si mě poprvé někdo vybral jako svého zástupce a já měla dělat a říkat to, co cítím, zprvu jsem se bála, že neucítím nic. Pak ale, jako bych zachytila jakousi energii. Cítili jsme ji všichni. I ostatní nováčci, nebo ti, do kterých bych na první pohled ani neřekla, že by je konstelace mohly zajímat. Vyzkoušela jsem si několik rolí. Chvílemi jsem téměř věřila tomu, že ti, kteří také tvořili součást konstelace, jsou skutečně mou rodinou. Téměř by se dalo říci, že jsem se na chvíli ocitla v kůži jiných lidí. Zároveň se nám podařilo prohlédnout si problémy z více stran. Každý klient, který si nechal konstelaci postavit, nám jen stručně pověděl o svém problému. A pak, nejenže se nám podařilo situaci vymodelovat tak, jak vzápětí sám připustil, že to v rodině skutečně mají, ale dokázali jsme tím i najít základ daného problému. Třeba i problému, o kterém klient věděl, ale neuvědomoval si dostatečně jeho váhu. Byla to pro mě velmi zajímavá zkušenost. Nejenže jsem se setkala se zajímavými lidmi a jejich příběhy, ale myslím, že jsem i lépe poznala sama sebe. Díky Umay!

Kateřina Pražáková
kataprazakova@seznam.cz

Sezení rodinných konstelací mi velmi pomohlo. Situaci v rodině teď vidím mnohem lépe. Také cítím, že mám více sebevědomí. Řešení problémů touto cestou mi přijde navíc i velmi zábavné. Je zajímavé se vžít nejen do svých pocitů, ale i do pocitů ostatních. Také mne mile překvapil přátelský přístup všech zúčastněných. Vzpomínka na rodinné konstelace mi usnadňuje rozhodování i v běžném životě. Rovněž metoda SRT ve mně zanechala pozitivní dojem. Už vím, jakou cestou bych měl v životě směřovat. Takže bych chtěl ještě jednou všem poděkovat za pěkný zážitek a zvláště pak Umay tobě, za vlídný, přátelský a profesionální přístup k věci.

Jan Novotný
vert.s@seznam.cz 722 605 157

Rodinné konstelace jsem absolvoval poprvé. Hned od samého začátku mě zaujala přívětivý přístup všech zúčastněných. Pokud se někdo s něčím podobným doposud ještě nesetkal, stejně jako já: Zprvu se může objevit nejistota, ale zároveň i otevřený prostor pro hledání odpovědí. Myslím si, že při konstelacích nejde o to, aby člověk dostal přímou odpověď, ale aby měl možnost si něco uvědomit, přemýšlet o čemkoliv, a dokázal tak v sobě otevřít nový pohled na danou situaci. V rodinných konstelacích jsem měl možnost být jako zúčastněný a zároveň v roli klienta. V životě každý z nás hraje určité role (rodič, dítě, kamarád, přítel aj. a nijak se nad tím nepozastavujeme. V rodinných konstelacích jde o to, moci roli prožít. Roli, ve které máme pocit, že jsme se ztratili a dostáváme se do oblasti citů a najednou se úplně ztratíme z pocitu běžného uvažování. Tady je určitě ten zlom, kde konečně je možné vidět situaci jinak. Každý účastník si odnese jiný pohled, ale rozhodně takový, kdy si třeba řekne: "vždyť ale i já mám podobný problém, a stejně tak i já se nad tím mohu zamyslet a nejen zamyslet..." Myslím si, že rodinné konstelace se mohou stát cestou poznání. Krásné na tom je, že nic při nich není násilné, vše je spontánní. Je možné se formou společné cesty účastníků dostat k jádru věci a forma "hry" v každém z nás jistě zanechala veliký zážitek, ale nejen ten. Otevřely se právě i nové dveře... Určitě mohu doporučit, protože žijeme v době, kdy si člověk víc a víc uvědomuje, že ve svém životě potřebuje pevné místo, ale to musí najít jen a jen sám v sobě.

Lukáš Hilman
luk.hil@centrum.cz

Ve dnech 2. a 20. 6. 2010 jsem se zúčastnila stavění konstelací u paní magistry Umay. Musím se s vámi podělit o dojmy, neboť to, co jsem zažila, bylo ohromně silné. Přestože pro sebe jsem konstelaci nestavěla (byla jsem postavena jen jako zástupce určité osoby), projevily se u mne hluboké emoce, jež vytryskly z mého nitra a které mi pomohly uvědomit si některé aspekty mého chování v rodině. Zejména se na sebe podívat zvenčí, z jiného úhlu, uvědomit si chyby, které dělám, s vědomím, že je mohu napravit. Konstelace hodnotím velmi kladně, protože byly provedeny na profesionální úrovni. Každá z konstelací byla zdárně uzavřena a bylo nalezeno její řešení. Doporučuji navštívit tyto konstelace všem, kteří potřebují pomoci s nějakým svým problémem v rodině, v práci nebo se zdravím.

Ing. Marie Brožová
www.broline.cz bro.line@worldonline.cz

Milá Umay, po delším odkládání a hledání „toho, který ví“ a nebyl vzdálen 100 km jsem narazil i na tvé stránky a po decentním přistrčení od mé partnerky jsem se rozhoupal k návštěvě Tvých konstelací v nejbližším možném termínu v Hradci Králové. Měl jsem strach, přiznávám, fakt jsem se musel přinutit. Jít do naprosto neznámého… Ze začátku nervozita, očekávání, první stavění bylo dost těžké, to jsem si „zahrál“ první housle, fakt dost hustý, vzhledem k časové tísni maximálně zvládnuté. Ze svého stavění jsem měl opravdu obavy, kam se to nasměruje, nechala jsi to vyhnít, což bylo v danou chvíli to nejlepší. Další, poslední náhled toho večera jsi také zvládla s přehledem. S tak málo lidmi se nedá postavit složitější vzorec systému. Dle mého názoru jsme dostali všichni maximum, co se z daných situací dalo vytěžit, celý večer jsi to měla pod kontrolou. Už vím, kam se obrátit příště. Díky, přijdu zase.

Milan Vaňous
otesanek@otesanek.net 604 473 074

Chtěla bych Vám moc poděkovat za terapii minulý týden. Život se mi otočil k lepšímu, až mě to chvílemi děsí a mám obavy, aby se to nepokazilo. Děkuji Vám, po dlouhé době se cítím dobře.

Jana Marešová
janamaresova88@gmail.com

Děkuji Vám za terapii, kterou jsem u Vás absolvovala. Byla to moje první zkušenost s něčím takovým a musím říct, že velmi zajímavá. Terapie dotekem rozrezonovala mé tělo ještě na dlouhou dobu a přesně jak jste řekla, došlo ihned k čištění. Otevřela jste mi nové dveře… zatím ještě úplně nevím kam, ale důležité je, že otevřela. Víc a víc si uvědomuji, jak málo lásky v mém životě bylo a stále ještě bohužel je. A pochopila jsem, že pokud nebudu mít ráda sama sebe, nemůžu mít dostatečně ráda ani ostatní. Vím, že mám před sebou hodně dlouhou cestu a vím, že musím hodně věcí ve svém životě změnit. Ještě jednou Vám mnohokrát děkuji a moc si vážím Vaší práce, která pro mne byla velkým přínosem.

Jana Kopecká
jana.kopecka@hartl.cz

Milá Umay, odjížděla jsem od Tebe s tím, že Tě mám velmi ráda… a to Ti chci napsat jako první. Zavládl ve mně klid a další dny jsem pociťovala jako by mi někdo „urval koule“ (žádná agrese, emotivní projevy nevole… jen velmi klidné projevy). Cítím v sobě něhu. Otevřela jsi kus mého já, mou ženu. Já to nedokážu popsat, ale to není vůbec důležité… Sedávám na louce, koukám se do blba, jak to cítím… cítím větší potřebu být s přírodou, dotýkat se země, cítit její energii. Cítím svobodu. Uvědomuji si víc věcí, jakoby podstatu, se kterou můžu dále pracovat. Z celého srdce Ti Umay děkuji, že jsi mi „urvala koule“ :)

Adéla Falcmanová
falcmanova.a@kr-ustecky.cz

Milá Umay, to, co jsem prožila o víkendu (Dotek srdcem), mě hluboce zasáhlo a změnilo. Zároveň se pro mě definitivně uzavřela cesta klasické terapie jako způsobu léčení a do budoucna chci hledat možnosti, jak pracovat se svými klienty účinně. Opět jsem dostala lekci o NE/posuzování, ještě pořád musím na sobě v tomto ohledu pracovat. Jsem vděčná za role, v jakých jsem stála a mohla si skrze ně ošetřit svoje vlastní bolesti a prožít uzdravení a naplnění. Spojení s láskou, světlem, nadějí, radostí… spojení se Zdrojem. V Hovorech s bohem II se říká: „Jakmile najdete vnitřní klid, žádná vnější okolnost nemůže ovlivnit stav vaší mysli.“ A toho lze touto cestou čištění a skrze konstelace zažít.