Václav Kugler

keramik a hrnčíř se zaměřením na zakázkovou výrobu a autorskou tvorbu

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR a zahraničí

♥️ Dopřejte sobě a svým blízkým keramiku, která má srdce a duši.

Keramickému řemeslu se věnuji přes 12 let. Založil jsem značku Keramika srdcem, v rámci které vám se svými kolegy vyrobíme kvalitní a přitom cenově dostupnou keramiku na zakázku.

Dlouholeté zkušenosti využívám také ve své autorské tvorbě. Vyrábím jen tu nejkvalitnější a nejodolnější keramiku, která vydrží po generace. Keramiku pálím dřevem po vzoru našich předků, vyvíjím glazury i vlastní hlíny. Nádobí navrhuji tak, aby reflektovalo můj přístup k životu a sloužilo potřebám těch, kteří mají rádi krásné věci.

Také nabízím poradenství a mentoring pro keramiky, vedu kurzy a workshopy, navrhuji a vyrábím keramické stroje a nástroje nekompromisní kvality. O mém pohledu na keramiku a její svět píši keramický blog. Stojím za sdílenou hrnčířskou dílnou CoWork dílna, jsem předsedou spolku Keramikum a společně s dalšími nadšenci tak podporuji rozvoj keramiky v Čechách.

Keramika je pro mne divotvorný mix fyziky a chemie propojený s uměleckým záměrem a řemeslem.

Zakázková výroba kvalitní ruční keramiky

Toužíte po originální keramice pro podporu svého brandu? Chcete své zákazníky potěšit dárky z precizní keramiky? Na vaše přání vám rádi vyrobíme jakékoliv keramické nádobí, menší i větší série, technologiemi, které si sami vyberete. Dbáme na to, aby keramika od nás byla nejen krásná, ale i funkční. Záleží nám na každém detailu.

Příklady realizací:

 • In August Company – Vyrábíme krásné nádobí pro krásný brand.
 • Bracco – Tvoříme keramické dárkové předměty, které pálíme v plynové peci. Díky ní umíme vyrobit kvalitní keramické nádobí za rozumné ceny.
 • Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze – Navrhli jsme a vyrobili desítky dárkových souprav jako pozornost dárcům, kteří podpořili rekonstrukci paternosteru.
 • Kláštorná – Vyrobili jsme stylové kameninové lahve u příležitosti znovuotevření vrtu minerální vody Kláštorná.

Orientační ceny ručních keramických výrobků v sérii nad 100 kusů:

 • keramický hrnek – 260 Kč + DPH za kus
 • keramický talíř malý – 280 Kč + DPH za kus
 • keramický talíř velký – 360 Kč + DPH za kus
 • keramická snídaňová miska – 330 Kč + DPH za kus

Orientační ceny individuálních dřevem pálených kusů:

 • keramický hrnek – 500 Kč bez DPH za kus
 • keramická konvice – 1.300 Kč bez DPH za kus
 • keramický talíř – 800 Kč bez DPH za kus
 • kvasná nádoba na kimchi – 1.800 Kč bez DPH za kus

Autorská tvorba keramického nádobí

Vyrábím jen tu nejkvalitnější a odolnou keramiku, kterou je možné dědit z generace na generaci. Dosavadním vrcholem mé tvorby jsou jídelní a nápojové servisy ZirkonTemmoku — jakési iPhony a Tesly ve světě keramiky.

Keramiku pálím dřevem na maximální možné teploty, což dodává výrobkům nejen tvrdost a odolnou glazuru, ale i nezaměnitelný měkký, teplý a zemitý výraz. Každý kus je originál, který odolá i myčce, mikrovlnce a dalším nástrahám moderního světa.

🎁 Udělejte si radost v mém e-shopu »

Václav Kugler
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Václav Kugler [ mapka ]
Za poříčskou branou 7
Praha 8
146 00
Mobil:608 658 320
Email:vaclav@keramikasrdcem.cz
Web:keramikasrdcem.cz
Facebook:keramikasrdcem
Instagram:vaclavkugler
IČ:03391833

Doporučení
z první ruky

Od Vaška máme několik nádherných čajových misek, dvě naprosto skvělé konvice na čaj pro velkou rodinu, obdivuju jeho talíře, ramen misky na nudle, hrnce kvašáky. Skvělé je, že všechno tohle nádobí je plně funkční, vyzkoušené, testované dopředu, následně upravené, aby se z talířů dobře jedlo, aby kvašení fungovalo… je kladený důraz na užitnost i vzhled. To je z Vaškova nádobí strašně moc znát.

Lenka Kubínová