Václav Kugler

keramik a hrnčíř se zaměřením na zakázkovou výrobu a autorskou tvorbu

Status: k vašim službám Působnost: celá ČR a zahraničí

♥️ Dopřejte sobě a svým blízkým keramiku, která má srdce a duši.

Keramickému řemeslu se věnuji přes 12 let. Založil jsem značku Keramika srdcem, v rámci které vám se svými kolegy vyrobíme kvalitní a přitom cenově dostupnou keramiku na zakázku.

Dlouholeté zkušenosti využívám také ve své autorské tvorbě. Vyrábím jen tu nejkvalitnější a nejodolnější keramiku, která vydrží po generace. Keramiku pálím dřevem po vzoru našich předků, vyvíjím glazury i vlastní hlíny. Nádobí navrhuji tak, aby reflektovalo můj přístup k životu a sloužilo potřebám těch, kteří mají rádi krásné věci.

Také nabízím poradenství a mentoring pro keramiky, vedu kurzy a workshopy, navrhuji a vyrábím keramické stroje a nástroje nekompromisní kvality. O mém pohledu na keramiku a její svět píši keramický blog. Stojím za sdílenou hrnčířskou dílnou CoWork dílna, jsem předsedou spolku Keramikum a společně s dalšími nadšenci tak podporuji rozvoj keramiky v Čechách.

Keramika je pro mne divotvorný mix fyziky a chemie propojený s uměleckým záměrem a řemeslem.

Zakázková výroba kvalitní ruční keramiky

Toužíte po originální keramice pro podporu svého brandu? Chcete své zákazníky potěšit dárky z precizní keramiky? Na vaše přání vám rádi vyrobíme jakékoliv keramické nádobí, menší i větší série, technologiemi, které si sami vyberete. Dbáme na to, aby keramika od nás byla nejen krásná, ale i funkční. Záleží nám na každém detailu.

Příklady realizací:

 • In August Company – Vyrábíme krásné nádobí pro krásný brand.
 • Bracco – Tvoříme keramické dárkové předměty, které pálíme v plynové peci. Díky ní umíme vyrobit kvalitní keramické nádobí za rozumné ceny.
 • Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze – Navrhli jsme a vyrobili desítky dárkových souprav jako pozornost dárcům, kteří podpořili rekonstrukci paternosteru.
 • Kláštorná – Vyrobili jsme stylové kameninové lahve u příležitosti znovuotevření vrtu minerální vody Kláštorná.

Orientační ceny ručních keramických výrobků v sérii nad 100 kusů:

 • keramický hrnek – 260 Kč + DPH za kus
 • keramický talíř malý – 280 Kč + DPH za kus
 • keramický talíř velký – 360 Kč + DPH za kus
 • keramická snídaňová miska – 330 Kč + DPH za kus

Orientační ceny individuálních dřevem pálených kusů:

 • keramický hrnek – 500 Kč bez DPH za kus
 • keramická konvice – 1.300 Kč bez DPH za kus
 • keramický talíř – 800 Kč bez DPH za kus
 • kvasná nádoba na kimchi – 1.800 Kč bez DPH za kus

Autorská tvorba keramického nádobí

Vyrábím jen tu nejkvalitnější a odolnou keramiku, kterou je možné dědit z generace na generaci. Dosavadním vrcholem mé tvorby jsou jídelní a nápojové servisy ZirkonTemmoku — jakési iPhony a Tesly ve světě keramiky.

Keramiku pálím dřevem na maximální možné teploty, což dodává výrobkům nejen tvrdost a odolnou glazuru, ale i nezaměnitelný měkký, teplý a zemitý výraz. Každý kus je originál, který odolá i myčce, mikrovlnce a dalším nástrahám moderního světa.

🎁 Udělejte si radost v mém e-shopu »

Václav Kugler
Logo či doplňková grafika

Kontakty

Václav Kugler [ mapka ]
Za poříčskou branou 7
Praha 8
146 00
Mobil:608 658 320
Email:vaclav@keramikasrdcem.cz
Web:keramikasrdcem.cz
Facebook:keramikasrdcem
Instagram:vaclavkugler
IČ:03391833

Doporučení
z první ruky

Měli jsme to štěstí ponořit se do světa keramiky s vášnivým keramikem Václavem, kterého jsme poznali v roce 2019. Vystudoval strojírenství a mimo jiné pracoval jako manažer různých projektů a také jako fundraiser neziskové organizace. Poté, co řadu let pracoval jako přední odborník ve svém oboru, se rozhodl vydat jiným směrem a objevil krásu tvorby keramiky. Začal se učit řemeslu a brzy začal experimentovat. Nikdy se nespokojil se standardními postupy, kombinuje tradiční a inovativní techniky s různými materiály a různými druhy výpalu. Václav nejen vede workshopy, ale také založil Keramikum s myšlenkou budovat komunitu keramiků, chránit a pečovat o řemeslo a propojovat keramiky a řemeslníky z celé země.

In August Company