Doporučení z první ruky

Ing. arch. Vít Lopatovský — architekt


Zobrazuji všech 7 doporučení

Na pana Ing. arch. Lopatovského jsem dostal kontakt od člena architektonické rady při schvalování projektu rodinného domu. Předložil jsem mu takřka hotový projekt. Nestandardní tvar pozemku, rozměry dané. Opravdu nelehké zadání. Ten mi po několika konzultacích dle mého požadavku upravil a tzv. architektonicky doladil, upravil vnitřní dispozici, navrhl design interiéru a hlavně architektonicky uhladil dům včetně prosklení. Oceňuji profesionální, příjemné jednání, což je dnes velmi důležité. Řečené slovo platí.

Marek Šnejdar
Mladá Boleslav

Spolupráce s Vámi byla pro nás jako investora revitalizace panelového domu na sídlišti Broumovská v Liberci od prvního okamžiku velmi přínosná. Díky tomu, že jste ve svém architektonickém řešení fasády zvolil nadčasovou kombinaci odstínů šedé barvy – vždyť je to přece panelák – a vhodně ji oživil zvýrazňujícími barevnými prvky s různou strukturou omítek, působí náš dům kompozičně i barevně velmi harmonicky. Uvítali jsme, že jste zadání na řešení obvodového pláště budovy pojal komplexně. Moderní vzhled domu koresponduje s Vaším návrhem konstrukce hlavního vstupu do domu podsvíceným LED páskou, zábradlí i s řešením vchodu ze severní strany objektu. Mimořádně oceňujeme Váš zájem o celý průběh stavby, zejména přínosnou spolupráci s naším technickým dozorem i angažovanost při jednání s dodavatelem díla.

Jana Vokatá
předsedkyně výboru SV Vlnařská 835

S panem Ing. arch. Lopatovským jsme řešili projekt party house/ zahradního domku. Není nic, co bych mu mohla vytknout. Vše bylo po celou dobu v naprostém pořádku, nejen profesní přístup, ale i příjemné lidské vystupování. Je to mladý, svědomitý a milý člověk, který dodržuje termíny, plní požadavky svých klientů a zároveň nabídne další kontakty se samotnou stavbou související. Spolupráci mohu jen doporučit. S manželem jsme byli velice spokojeni a přeji Vám, ať se stále daří. Děkuji.

Jana Zahradová

Rekonstrukce fasády RD Liberec Dolní Hanychov. Architektonická studie. Průběžně konzultovány všechny možnosti a změny s důrazem na spokojenost zákazníka. Funkčnost a efektivita. Řešení stavby s ohledem na stavební náročnost a pořizovací náklady. Komplexnost a propracovanost. Kompletně zpracovaná dokumentace dle požadavku objednatele v několika variantách. Varianty připraveny v různé finanční náročnosti. Spolehlivost a důvěra. Práce provedena v daném termínu. Líbil se mi požadavek na zpětnou vazbu informací po realizaci.

Milan Šmerda
vedoucí výroby – VHS, Ještědská stavební společnost spol. s r. o.

Pana architekta jsem oslovil s rekonstrukcí netypického objektu, kterému je potřeba vdechnout nový život. Sám jsem si nebyl jist, kam budovu směřovat a díky prvotním skicám, návrhům a konzultacím s panem Lopatovským jsem si byl schopen brzy utřídit názory a následně vybírat z již navrhovaných variant. Každá varianta, kterou jsem dostal, mě něčím zaujala, společně nás posunula dále a také kromě estetických věcí musím ocenit i míru promyšlenosti technických řešení. Studie je úspěšně za námi, nyní se těším na fázi realizace, která bude určitě náročná a tak jsem rád, že mi v tom oporou bude nadále pan Lopatovský.

Ondřej Žalud
Vratislavice nad Nisou

Pana Lopatovského jsem oslovila na základě doporučení bez předchozí zkušenosti. Zkušenost s jiným architektem jsme měli, ale nepříliš dobrou ve smyslu nadřazeného, autoritativního jednání, kdy jsme s manželem měli pocit, že budeme bydlet ve vysněném domě pana architekta a ne v domě podle našich představ. S panem Lopatovským to bylo zcela jiné. Poslechl si nás, naše zadání, často ještě nesourodé myšlenky a přání a přišel s prvním návrhem toho, jak co navnímal a jak by náš dům mohl vypadat. Řekla bych, že v převážné většině naprosto přesně pochopil, co se nám líbí a my jsme se doslovně kochali tím, jak by mohl náš dům vypadat. Přesně jsme si řekli, proč co chceme a diskutovali nad tím, zda to půjde, zda je to cenově reálné a jaké jsou možnosti. Každou místnost jsme takto kousek po kousku postavili s tím, že to byly naše představy s pohledem odborníka a puncem funkcionality a praktičnosti. V praxi to bylo ale ještě lepší. Protože jsme stavěli poprvé, vše pro nás bylo nové. Byli jsme naivní a s řemeslníky jsme pracovali jako kdyby se na ně dalo spolehnout. Již na začátku nám bylo jasné, že je třeba vést perfektní agendu každého detailu, který se objeví, který se musí změnit, přizpůsobit, ověřit, prokonzultovat... Zcela upřímně bychom toto při našem vytížení těžko zvládali a každý den jsem žasla, že mi buď přišla zpráva či mail či mi p. architekt volal s termíny, připomínkami a doporučeními. Nejlépe bych pana architekta popsala jako odborného osobního asistenta/vedoucího stavby (mimo stavební dozor), který velice přesně věděl, co je třeba, jak dlouho to již čeká, koho popohnat. Pana architekta Lopatovského bych si vybrala znovu a ráda.

Iva a Kenneth Clark Crookston
Mladá Boleslav

S panem inženýrem byla již od prvního setkání velmi dobrá spolupráce. Vždy dodržel smluvené termíny schůzek, bylo na něj spolehnutí. S návrhem byla celá rodina velmi spokojená a ocenili jsme i jeho dobře míněné rady. Pokud bychom jeho práci měli klasifikovat jako ve škole, dáváme jedničku.

Milena Kotasová
Český Dub