Psycholožka Zuzana Ježková píše v článku pro Freelo o tom, jaké chyby běžně děláme při dokončování projektů a jaký vliv to má na naši práci a duševní pohodu. Mezi jinými zmiňuje např. efekt Zeigarnikové, kdy nedokončené úlohy neustále zaměstnávají naše nevědomí a narušují tím další soustředění. V textu se soustředí na 3 opakované chyby:
„Ať už si pomůžete kanbanem, nebo jen použijete selský rozum, je jasné, že klíčové je pracovat v jednomu okamžiku pouze na jednom úkolu. To znamená, že musíte poznat, co je ten správný úkol, který váš projekt posune k cíli nejrychleji. Je tedy potřeba dobře pracovat s prioritami a nenechat se strhnout pouhou výhružkou blížícího se termínu.“
Osobní produktivitě a nastavování priorit se ve svých příspěvcích pravidelně věnuje taky náš dlouholetý člen Daniel Gamrot. Před dvěma týdny jsme vydávali záznam jeho přednášky z kurzu Od UČO k IČO, kde Dan stručně přiblížil vlastní přístup a doporučení právě k tomuto tématu:
Zajímají vás lifehacky? Zakladatel Melvilu Tomáš Baránek na svém blogu a v newsletteru sdílí skvělé vychytávky, tipy na gadgety, které sám testuje, i řadu praktických doporučení z oblasti zdraví, produktivity a osobního růstu.
Co rozhodně stojí za pozornost je taky Tomův uzavřený Klub Lifehacků s bonusovým obsahem. Za měsíční nebo roční poplatek v něm totiž získáte přístup nejen do komunity podobně nastavených lidí, ale taky na pravidelné Q&A cally. K těm si Tomáš coby hosty často zve i odborníky z různých oblastí, se kterými můžete diskutovat a řešit vlastní témata. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že poměr cena/výkon je rozhodně špičkový.
Máte nějakou svou ranní rutinu, která vám pomáhá začít den? Dan Tržil v nedávné epizodě svého podcastu Proti Proudu představil a otestoval rutiny úspěšných profesionálů, jako je profesor neurobiologie Andrew Huberman nebo fotbalista Cristiano Ronaldo — od včasného vstávání po plánování celého dne.
Tento týden jsme (think-)tankovali plnou!
Dvě setkání think-tanku Na volné noze na téma AI v práci v Praze a Brně pokryla nejrůznější praktické i kariérní aspekty technologie umělé inteligence v souvislosti s prací na volné noze.
Bylo to našlapané do poslední minuty, zejména díky našim vzácným hostům: Jirka Benedikt, Eva Žáčková, Pavel Minář, Katka Švidrnochová a Roman Věžník naprosto excelovali v každém ohledu.
Jak vypadá práce lektora, jehož školící den stojí 50-60 tisíc korun? Dan Gamrot, uznávaný expert na osobní produktivitu a time-management, otevřeně o cenotvorbě, vzdělávání, i dopadu AI na budoucnost práce — v nové epizodě podcastu Na volné noze s Robertem Vlachem.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
U příležitosti 20. výročí Na volné noze jsme pro vás uvolnili 4 naše mistrovské videokurzy za nižší cenu 1.490 Kč:
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.