Pokud raději pracujete ve Windows než na Macu a chcete si výhledově koupit nový notebook, nejnovější řada HP EliteBooků 800 G7 představuje skvělou volbu pro takřka jakékoli podnikání na volné noze.
EliteBooky nabízejí za rozumnou cenu spoustu muziky — ultra-tenké hliníkové šasi, baterii na celodenní práci, vynikající podsvícenou klávesnici, snímač otisků, rychlý NVMe SSD disk či Windows 10 Pro se zabudovaným BitLocker šifrováním. V nabídce jsou modely s 13.3", 14" i 15.6"-palcovým matným displejem a výkonné AMD Ryzen a Intel Core procesory.
Naše zkušenost s předchozí generací EliteBooků i novým modelem EliteBook 855 G7 Ryzen 7 je skvělá, stejně jako recenze.
Našly by se i drobné mouchy: Problém s pocením HP baterek se dá preventovat jedním nastavením v BIOSu a vzácně se také stává, že EliteBook má v rámečku nepatrně křivě namontovaný displej (zkontrolujte hned po vybalení). Rozumné je také zvážit přikoupení HP Care Packu s celosvětovou technickou podporou na místě do jednoho pracovního dne.
(Poznámka: Toto není reklama, placená ani neplacená spolupráce, ale tip na základě dlouhodobé zkušenosti s EliteBooky v našem týmu.)
Pusťte si spekulativní rozhovor s Milošem Čermákem o tom, jak může vypadat naše budouc(t)nost! Miloš píše o technologiích už od 80. let a aktuálně se jako lektor i publicista nejvíce věnuje tématu umělé inteligence. Jako kmotr našeho podcastu a ostravského QQ podcast studia, kde natáčíme, je zároveň prvním vracejícím se hostem, kterého jsme pozvali na dlouhý rozhovor podruhé.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
Pokud se s nástroji umělé inteligence teprve seznamujete a chtěli byste své znalosti prohloubit, koukněte na termíny školení, které pořádají Miloš Čermák a Senta Čermáková v rámci svého projektu Inspiruj se. Jejich nejoblíbenější, cenově přístupné školení AI Masterclass se koná pravidelně v Praze, ale 15. října bude např. i v Ostravě.
Miloš mj. píše o AI newsletter a často o používání AI mluví v rozhovorech — nedávno třeba s Danem Tržilem či loni v našem podcastu Na volné noze, na který už tento měsíc navážeme novou epizodou!
Jak využít AI v praxi? Patrick Zandl sdílí na svém webu praktické články, jak pracovat s umělou inteligencí a nástroji jako ChatGPT nebo Claude — nedávno např. připravil text k tomu, jak pomocí AI nastudovat téma a připravit lepší článek nebo návod na programování s AI, když sami programovat neumíte.
„Programování má oproti mnoha jiným tvůrčím postupům zásadní nevýhodu: něco o tom musíte vědět. Pokud si otevřete vývojové prostředí, musíte tušit, jak za sebe skládat příkazy a dokud to neuděláte správně, nic nefunguje. To ale AI mění,“ píše Patrick v úvodu.
Ani letos Jiří Benedikt nevynechal a sdílí svoje kompletní produktivní workflow. V nabitém videu (má přes 5 hodin) popisuje 100+ vychytávek, aplikací a tipů — od pracovních po osobní věci. Jednou z novinek pro tento rok je, že hned v úvodu Jirka ukazuje svých Top5 nástrojů, které používá.
Miloš Čermák ve výborném rozhovoru v podcastu Proti Proudu mluvil o své vášní pro psaní i jak mu umělá inteligence šetří čas. Spolu s Danem Tržilem otevřel taky téma dlouhověkosti a popsal rutinní cvičení, která mu pomáhají udržet balanc v osobním i profesním životě.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.