HP EliteBook — Skvělá volba

16. listopadu 2020

Pokud raději pracujete ve Windows než na Macu a chcete si výhledově koupit nový notebook, nejnovější řada HP EliteBooků 800 G7 představuje skvělou volbu pro takřka jakékoli podnikání na volné noze.

EliteBooky nabízejí za rozumnou cenu spoustu muziky — ultra-tenké hliníkové šasi, baterii na celodenní práci, vynikající podsvícenou klávesnici, snímač otisků, rychlý NVMe SSD disk či Windows 10 Pro se zabudovaným BitLocker šifrováním. V nabídce jsou modely s 13.3", 14" i 15.6"-palcovým matným displejem a výkonné AMD Ryzen a Intel Core procesory.

Naše zkušenost s předchozí generací EliteBooků i novým modelem EliteBook 855 G7 Ryzen 7 je skvělá, stejně jako recenze.

Našly by se i drobné mouchy: Problém s pocením HP baterek se dá preventovat jedním nastavením v BIOSu a vzácně se také stává, že EliteBook má v rámečku nepatrně křivě namontovaný displej (zkontrolujte hned po vybalení). Rozumné je také zvážit přikoupení HP Care Packu s celosvětovou technickou podporou na místě do jednoho pracovního dne.

(Poznámka: Toto není reklama, placená ani neplacená spolupráce, ale tip na základě dlouhodobé zkušenosti s EliteBooky v našem týmu.)

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn

Podobné novinky

Plán dne: Nautilus Omnibus

Věřili byste, že něco tak jednoduchého a všudypřítomného jako seznam úkolů lze ještě podstatně vylepšit? Právě to se povedlo Tomovi Baránkovi, který nově zpřístupnil svůj plánovací nástroj ve veřejné webové betaverzi zdarma jako Nautilus Omnibus.

Webová aplikace si ukládá data jen lokálně ve vašem prohlížeči a umí vizualizovat zadaný denní checklist či to-do list formou jakéhosi šneka. Na něm pak vidíte, jestli stíháte, a pokud ne, můžete ještě úkoly průběžně upravovat.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Praktická kniha o AI

Pokud hledáte návodnou knihu, která by vás uvedla do praktického používání AI nástrojů (zejména LLM jako ChatGPT) v pracovním životě, koukněte na novinku Co-intelligence. Napsal ji Ethan Mollick, který přednáší o podnikání a inovacích na Pensylvánské univerzitě v USA.

Mollick na rozdíl od jiných autorů nepřehání a neslibuje zázraky. Naopak, popisuje střízlivě stinné i světlé stránky současné technologie a strategie, na kterých můžete stavět v nejbližších letech.

Poznámka: Tip na knihu nám poslal Miloš Čermák, se kterým jsme natočili rozsáhlý rozhovor mj. právě o umělé inteligenci.

#19 Eva Pavlíková

Eva Pavlíková vedla několik let úspěšný projekt Česko.digital, který propojuje profesionály a stát, aby mu pomáhali s digitalizací a zaváděním inovací. Kromě toho se věnuje rozvoji českého úřednictva v organizaci Byro a studuje teologii. Eva miluje otužování a tak jsme se šli před natáčením rozhovoru vykoupat do ledové lednové Ostravice.

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

AI generátor videí Sora

Kam se budou vyvíjet AI nástroje? Generátor videí Sora od OpenAI ukazuje další možnosti umělé inteligence, když dokáže na základě jednoduchých promptů vytvořit komplexní, reálně vypadající až minutové FullHD záběry.

Služba je zatím v testovací fázi, v oficiální ukázce už se ale můžete podívat na její výstupy včetně textových zadání, podle kterých vznikly.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

25 top freelancerů o AI

Otto Bohuš zkompletoval svůj velký rozhovor s předními českými profesionály. Třetí a poslední část je zaměřená na umělou inteligenci:

  1. Napiš VERZÁLKAMI jediné slovo, které vystihuje tvůj pocit z nástupu umělé inteligence. Poté ho krátce vysvětli.
  2. Jaký máš nejpřekvapivější „aha efekt“ ze své dosavadní práce s novými AI nástroji? O co přesně šlo?
  3. Představ si, že máš k dispozici neomezený nástroj zcela podle svých přání. Co by uměl a jak by se tím proměnila tvá práce?

Předchozí dvě části:

Mezi oslovenými jsou mj. Petra Dolejšová, Filip Dřímalka, Madla Čevelová, Broňa Sobotka, Robert Vlach, Michaela Weikertová, Jindra Fáborský, Bohdana Goliášová, Pavel Minář, Hana Jadavan, Jan Řezáč, Lucie Čambálová, Ladislav Zibura, Tomáš Baránek a další.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí