Kniha — Astronautův průvodce

11. září 2019

Astronautův průvodce životem na Zemi je hodně osobní a poutavý příběh o cestě za profesním snem patrně nejznámějšího astronauta současnosti Chrise Hadfielda. V dětství, kdy se rozhodl, že jednou poletí do vesmíru, přitom bylo prakticky nemožné, aby se jako Kanaďan do amerického vesmírného programu vůbec dostal.

Jeho kniha je o náročné přípravě na život ve vesmíru a kariéře astronauta, která možná paradoxně, jak napovídá název, téměř celá probíhá na Zemi. Stejně tak vypráví o ohromném odhodlání, ale taky o tom, jak nezbytné a v tomhle případě životně důležité jsou dobře nastavené procesy. Ve vesmíru Chris nakonec strávil zhruba půl roku, poprvé vzlétl v raketoplánu Atlantis v roce 1995, naposledy ruským Sojuzem o 17 let později. Během tohoto posledního pobytu se mimochodem zasloužil o velkou popularizaci vesmírného programu přes sociální sítě mj. taky díky hudebnímu videu, když na ISS nahrál coby poctu Davidu Bowiemu jeho slavnou Space Oddity.

Pokud jste tuhle verzi ještě neslyšeli, rozhodně si ji pusťte. K dnešku má video na YouTube přes 40 milionů zhlédnutí. Kniha vyšla i v audio podobě, kterou načetl sám Chris Hadfield. Českou verzi pak výborně namluvil herec Ladislav Frej — obě stojí za to.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn

Podobné novinky

Wisepreneurs z Austrálie

Robert Vlach byl hostem australského podcastu Wisepreneurs pro seniorní freelancery, který skvěle moderuje Nigel Rawlins. Svižně sestříhaný rozhovor obsáhl spoustu důležitých témat včetně dlouhověkosti v podnikání, cenotvorby a vyjednávání s klienty:

Časotvorba

Je to venku — Tomáš Vachuda dokončil a právě vydal svou dlouho připravovanou knihu Časotvorba o hospodaření s časem! K dispozici je zatím jako ekniha za 399 Kč.

S Tomášem jsme o připravované knize loni natočili i dlouhý rozhovor pro náš podcast:

Melvil Papers

Nakladatelství Jan Melvil Publishing rozjíždí po Vyšší Melvilí další přínosný projekt — vlastní podcast Melvil Papers, který nabídne nejzajímavější informace z knih, rozhovory s autory a zákulisí nakladatelského světa.

první epizoda rozebírá důležité téma: Jak snížit chronický stres a žít ve větší pohodě. Podcastem provází spoluzakladatel Vít Šebor a redaktorka Zuzana Kačerová.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Top knihy Jirky Benedikta

Jiří Benedikt dal dohromady pestrý přehled TOP knih, které doporučuje ke čtení — vždy s krátkým komentářem, proč daný titul z jeho pohledu stojí za to. Ve výběru najdete třeba knihy o AI, time managementu, kritickém myšlení i práci na volné noze.

„Tyhle knihy jsou ty nejlepší, které znám. A to jak k tématům, které školím, tak k věcem, co mě prostě jen zajímají,“ píše Jirka.

Sdílejte a diskutujte: Facebook Twitter LinkedIn Trvalý odkaz

Superhuman podcast

Robert Vlach byl v prosinci na knižním turné v bulharské Sofii a u té příležitosti byl i hostem nejsledovanějšího tamního podcastu. Moderátor Superhuman podcastu Georgi Nenov s Robertem v angličtině probral témata jako psaní, podnikání, cenotvorba, vyjednávání, oblíbené knihy a další. Přejeme příjemný poslech na Spotify či YouTube:

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí