Oceňovatel malých i velkých podniků

13. listopadu 2020

Jiří Oukropec nemá úplně obvyklou profesi, věnuje se totiž zpracování znaleckých posudků. Především oceňuje malé i velké podniky, vyčísluje škody a ušlé zisky, oceňuje nemovitosti, ochranné známky nebo třeba software:„Pro tento obor mě nadchl profesor na VŠE, který nás vyučoval předmět Základy oceňování podniku. Kvůli němu jsem pak začal obor studovat i na magisterském studiu a ještě při něm navázal úzkou spolupráci se znaleckým ústavem Bohemia Experts, pro nějž zpracovávám znalecké posudky dodnes.“

Jak Jiří říká, měl štěstí v tom, že už v mladém věku dostal příležitost samostatně oceňovat velké společnosti: „Byl jsem takříkajíc hozen do vody, což mě ohromně posouvalo po odborné a vzdělávací stránce.“

V oboru má přes pět let praxe a mezi jeden z důležitých předpokladů jmenuje potřebu naučit se pracovat s vlastním stresem, protože jde po psychické stránce o velmi náročné povolání: „Můj obor se stále vyvíjí, proto je nezbytné se neustále vzdělávat. Metodiky oceňování se zkvalitňují, zákony se mění. Nejvíce však vzdělává samotná praxe, do níž spadá obhajoba postupů zpracovatele znaleckého posudku před soudem či znaleckými posudky s odlišnými závěry. Je nezbytné ustát svoji pozici a zpracovávat znalecké posudky v takové kvalitě, aby byly úspěšně obhajitelné. Tyto konfrontace jsou tak nejsilnějším motorem.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter)

Podobné novinky

Profesní cesta architektky Evy Jiřičné

V rámci pořadu Osudy vyšla na webu Českého rozhlasu před časem velmi pěkná 5dílná podcastová série se světově uznávanou architektkou Evou Jiřičnou. V jednotlivých epizodách postupně popisuje svůj životní příběh — vzpomíná na dětství, na dobu, kdy se profesně postavila na vlastní nohy, i první zakázky, které formovaly její profesní cestu.

„Co na architektuře miluji dodneška snad nejvíc, je spolupráce s těmi, co tu architekturu staví.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

19. výročí Na volné noze

Dnes slaví Na volné noze přesně 19 let 🎂

Chcete nám něco pěkného vzkázat? Pište do komentářů na Facebook, LinkedIn, Instagram nebo Twitter.

Chcete podpořit své podnikání i naši činnost? Přidejte se a staňte se součástí největší komunity nezávislých profesionálů v Česku — od roku 2005

Chcete lépe rozumět trhu práce na volné noze? Zapojte se do našeho průzkumu.

Díky ❣

Freelancers: Next Generation

Robert Vlach byl hostem uznávaného britského podcastu Freelancers: Next Gen, který moderuje Matt Dowling z Freelancer Clubu. Výsledkem je výborné interview se širokým tematickým záběrem, od podnikatelské osvěty a legislativy (Mattovo téma) po přetváření zvýšené poptávky v lepší podmínky zakázek, prevenci stagnace v cenotvorbě na volné noze a další. Poslouchat můžete na Spotify:

Miloš Čermák na Wired

Publicista a překladatel Darek Šmíd připravil pro český Wired hodně povedený profilový článek Miloše Čermáka — takové okno do života jednoho nezávislého profesionála. Stručnou formou přibližuje denní rituály, pohled na AI nebo nástroje, které Miloš při každodenní práci využívá.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

4. výročí Freelancing.eu

Naše sesterská komunita Freelancing.eu dnes slaví 4. narozeniny. Pokud rádi sledujete anglické novinky o podnikání nejen v Evropě, tady si můžete přečíst výroční shrnutí.

Přihlásit si můžete taky náš anglický newsletter — stojí za odběr!

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí