Písmodílna v Ostravě

14. srpna 2020

Renáta Gebauerová je grafická designérka a taky lektorka krasopisu, která v Ostravě založila vlastní Písmodílnu: „Kreslení mě vždycky bavilo a nejvíc se mi v tom věnovala asi babička, která mimo jiné učila výtvarku na škole. Mám za to, že talent mám tedy po ní.“

Ke kaligrafii ji dovedl vánoční dárek, kniha Krásné písmo, podle které začala trénovat a jak Renáta sama říká, docela jí to chytlo: „Objevila jsem to, co teď objevují mnozí jiní, kteří na kurzy chodí, nejen zisk nějaké dovednosti výtvarné, což jsem k tvorbě grafické potřebovala, ale i relax a zklidnění, což v dnešní uspěchané době všichni potřebujeme.“

Grafickému designu a kaligrafii se dnes věnuje už přes 20 let a za tu dobu uspořádala přes 170 kurzů pro více než 1000 účastníků: „Využití krasopisu je velmi široké. Začněme přáníčky, plakáty, alby, kronikami, rodokmeny, pak samozřejmě svatební tiskoviny, cedule v obchodech a restauracích, až po navrhování loga a grafické tiskoviny obecně. Psát se dá téměř na všechno. Psala jsem třeba i na rám elektrokola nebo tu a tam se u mne zastaví pán, který staví rybářské pruty na míru a chce jméno klienta nebo značku prutu na prut krásně napsat. To se fakt potím, protože má prut průměr pár milimetrů a ještě je do kulata. Klientky mých kurzů dovednost využívají třeba na tetování nebo zdobení perníčků. Je to opravdu oblast bez hranic a myslím, že je to proto, že je písmo součástí života každého z nás.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter)

Podobné novinky

Profesní cesta architektky Evy Jiřičné

V rámci pořadu Osudy vyšla na webu Českého rozhlasu před časem velmi pěkná 5dílná podcastová série se světově uznávanou architektkou Evou Jiřičnou. V jednotlivých epizodách postupně popisuje svůj životní příběh — vzpomíná na dětství, na dobu, kdy se profesně postavila na vlastní nohy, i první zakázky, které formovaly její profesní cestu.

„Co na architektuře miluji dodneška snad nejvíc, je spolupráce s těmi, co tu architekturu staví.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

19. výročí Na volné noze

Dnes slaví Na volné noze přesně 19 let 🎂

Chcete nám něco pěkného vzkázat? Pište do komentářů na Facebook, LinkedIn, Instagram nebo Twitter.

Chcete podpořit své podnikání i naši činnost? Přidejte se a staňte se součástí největší komunity nezávislých profesionálů v Česku — od roku 2005

Chcete lépe rozumět trhu práce na volné noze? Zapojte se do našeho průzkumu.

Díky ❣

Freelancers: Next Generation

Robert Vlach byl hostem uznávaného britského podcastu Freelancers: Next Gen, který moderuje Matt Dowling z Freelancer Clubu. Výsledkem je výborné interview se širokým tematickým záběrem, od podnikatelské osvěty a legislativy (Mattovo téma) po přetváření zvýšené poptávky v lepší podmínky zakázek, prevenci stagnace v cenotvorbě na volné noze a další. Poslouchat můžete na Spotify:

Miloš Čermák na Wired

Publicista a překladatel Darek Šmíd připravil pro český Wired hodně povedený profilový článek Miloše Čermáka — takové okno do života jednoho nezávislého profesionála. Stručnou formou přibližuje denní rituály, pohled na AI nebo nástroje, které Miloš při každodenní práci využívá.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

4. výročí Freelancing.eu

Naše sesterská komunita Freelancing.eu dnes slaví 4. narozeniny. Pokud rádi sledujete anglické novinky o podnikání nejen v Evropě, tady si můžete přečíst výroční shrnutí.

Přihlásit si můžete taky náš anglický newsletter — stojí za odběr!

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí