Průvodce úzkostí a panikou

9. března 2020

Často uváděnou nevýhodou podnikání je nejistota, přerůstající někdy až v obavy nebo dokonce úzkosti. Nejeden freelancer či podnikatel si něčím takovým prošel, ale málo se o tom mluví. Proto je skvělé, že Tomáš Baránek sepsal průvodce, jak se s úzkostí či panikou poprat, i když je člověk úzkostnější než ostatní.

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter)

Podobné novinky

Rozhovor s Lenkou Paprok

Profesionální sloganistka a názvotvůrkyně Lenka Paprok, která mj. napsala enormně čtený článek Názvověda pro náš blog, byla nedávno hostem Českého rozhlasu.

V nebývale otevřeném rozhovoru s Kateřinou Huberovou mluvila Lenka nejen o své práci na volné noze, ale vůbec poprvé také o tom, jaké je to být jedním z vyléčených adolescentních onkologických pacientů. Od Lenčiny diagnózy uplynulo 19 let a dnes se aktivně angažuje v organizacích zaměřených na jejich podporu.

Čas na cvičení

Starší, ale stále aktuální článek, kde Nick Maggiulli píše o tom, jak přemýšlet o čase ve vztahu k ekonomickým aktivitám, jako je investování nebo podnikání, a penězům optikou udržení dlouhodobého zdraví.

Maggiulli vysvětluje, že i relativně malá časová investice do pravidelného cvičení (např. čtyři hodiny týdně) může přinést značné výhody a přidat roky zdravého života – tedy např. i více času na investování.

„Neexistuje samozřejmě žádný ‚správný' způsob cvičení, stejně jako neexistuje ‚správný' způsob budování bohatství. Lidé se stali silnými (a bohatými) různými způsoby, takže hádat se o konkrétních věcech mi přijde většinou zbytečné. Doufám však, že když vás seznámím s určitými detaily, budete dále experimentovat a najdete to, co vám vyhovuje.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

Zdraví v podnikání

Jak v podnikání pečovat o tělo a mysl? Jakub Zadražil a Martin Šafařík se tomuto tématu nedávno věnovali v podcastu DoToho! Rozebrali mj. proč je lepší jít do řízeného diskomfortu než maximalizovat komfort, jak efektivně odpočívat nebo jak udržet rovnováhu mezi prací, vztahy, rozvojem a zdravím.

I když zmiňují primárně práci ve firmách, doporučení a myšlenky, které sdílí, jsou přenositelné pro podnikatele a freelancery obecně.

„Když v práci unavím hlavu na maximum, tělo přežívá. A pak se doma vykydnu na gauč? Chápu, že je to to nejlehčí řešení, ale zas je tam ta dualita: vyberu si komfort, ale pak to tělo, ke kterému se takhle dlouhodobě chovám, bude nekomfortní.“

Sdílejte a diskutujte: LinkedIn Facebook X (Twitter) Trvalý odkaz

#20 Milan Sedláček

Milan Sedláček je přední český (nebo spíš moravský) expert na oblast vinařství, vinohradnictví a výroby vína. Je autorem online encyklopedie Znalec vín a dalších publikací. Vedl úspěšné vinařské podniky, zaučoval someliéry a dnes jako konzultant pomáhá budovat nová vinařství. K natáčení našeho rozhovoru přivezl 22 lahví vína na degustaci. Zbývá jen popřát příjemný poslech a na zdraví!

Sledujte na našem podcastu a YouTube:

Wisepreneurs z Austrálie

Robert Vlach byl hostem australského podcastu Wisepreneurs pro seniorní freelancery, který skvěle moderuje Nigel Rawlins. Svižně sestříhaný rozhovor obsáhl spoustu důležitých témat včetně dlouhověkosti v podnikání, cenotvorby a vyjednávání s klienty:

Odběr newsletteru

Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

i

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

Newsletter

Nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze.
Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:

Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.

200+ top zdrojů, které sledujeme za vás
Pro freelancery i ostatní podnikatele
Široký záběr ve správném kontextu
Exkluzivní obsah a úvod v každém vydání
Od roku 2009 nepřetržitě každý měsíc
Žádný spam a 100% soukromí