Výborný tip Tomáše Baránka z rozhovoru z minulého týdne: Jednodušší dohledávání vědeckých studií, publikací a dalších zdrojů je jedním z prvních hmatatelných přínosů umělé inteligence pro freelancery pracující hlavou.
Člověka, který není vědec, přivede hledání studií v Google Scholar spíš k frustraci a otázkám než k dobrým odpovědím. A právě zde přicházejí na pomoc AI nástroje jako Elicit či Consensus. Oba umožňují uživatelům prohledávat mnoho milionů vědeckých publikací pomocí dotazů v přirozeném jazyce (zejména angličtině) a prezentují nejlepší výsledky s přehlednými souhrny a citacemi. K dokonalosti mají ještě daleko, ale za uložení do záložek ve vašem prohlížeči rozhodně stojí.
Proč budou mít freelanceři v éře AI navrch a jak pokračuje Honzův startup Elin.ai, který se zaměřuje na ochranu duševního zdraví v online prostředí? Samostatně vydáváme další segment z našeho dlouhého podcastu, kde Robert Vlach debatuje s AI expertem Janem Romportlem.
Nezávislý IT publicista Daniel Dočekal byl hostem Procenta Miloše Čermáka. Výsledkem je poutavé povídání o sociálních sítích, technologiích a AI očima průkopníka, kterého internetové technologie živí od 90. let:
Samostatně vydáváme segment z našeho dlouhého podcastu s AI expertem Janem Romportlem — umělá inteligence vs. ekonomika, politika a budoucnost práce.
Dobře napsaný mail si každý rád přečte
Číst dálLifehacker a nakladatel Tomáš Baránek byl hostem nového Brocastu. Byla řeč o zdraví, lifehackingu, osobním rozvoji, technologiích a samozřejmě o knihách z Melvilu.
Celý rozhovor je na Spotify i YouTube:
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.