Výborný tip Tomáše Baránka z rozhovoru z minulého týdne: Jednodušší dohledávání vědeckých studií, publikací a dalších zdrojů je jedním z prvních hmatatelných přínosů umělé inteligence pro freelancery pracující hlavou.
Člověka, který není vědec, přivede hledání studií v Google Scholar spíš k frustraci a otázkám než k dobrým odpovědím. A právě zde přicházejí na pomoc AI nástroje jako Elicit či Consensus. Oba umožňují uživatelům prohledávat mnoho milionů vědeckých publikací pomocí dotazů v přirozeném jazyce (zejména angličtině) a prezentují nejlepší výsledky s přehlednými souhrny a citacemi. K dokonalosti mají ještě daleko, ale za uložení do záložek ve vašem prohlížeči rozhodně stojí.
Zajímají vás lifehacky? Zakladatel Melvilu Tomáš Baránek na svém blogu a v newsletteru sdílí skvělé vychytávky, tipy na gadgety, které sám testuje, i řadu praktických doporučení z oblasti zdraví, produktivity a osobního růstu.
Co rozhodně stojí za pozornost je taky Tomův uzavřený Klub Lifehacků s bonusovým obsahem. Za měsíční nebo roční poplatek v něm totiž získáte přístup nejen do komunity podobně nastavených lidí, ale taky na pravidelné Q&A cally. K těm si Tomáš coby hosty často zve i odborníky z různých oblastí, se kterými můžete diskutovat a řešit vlastní témata. Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že poměr cena/výkon je rozhodně špičkový.
Tento týden jsme (think-)tankovali plnou!
Dvě setkání think-tanku Na volné noze na téma AI v práci v Praze a Brně pokryla nejrůznější praktické i kariérní aspekty technologie umělé inteligence v souvislosti s prací na volné noze.
Bylo to našlapané do poslední minuty, zejména díky našim vzácným hostům: Jirka Benedikt, Eva Žáčková, Pavel Minář, Katka Švidrnochová a Roman Věžník naprosto excelovali v každém ohledu.
Dušan Janovský je jeden z nejrespektovanějších českých expertů na vyhledávání a internetové technologie. Na volné noze působí jako spolutvůrce a konzultant vyhledávání Seznamu a je autorem legendární stránky Jak psát web i dalších užitečných webů. V našem rozhovoru jsme s Dušanem probrali zásadní otázku dneška: Končí éra klasického webu? A jak umělá inteligence mění způsob, jakým hledáme informace? Došlo ale i na jeho vášeň pro cestování – a věřte, že i tady má co vyprávět.
Sledujte na našem podcastu a YouTube:
Jste z okolí Ostravy a zajímáte se o AI, nebo se tam chystáte na našlapanou konferenci Černá AI?
Jeden z hlavních přednášejících, Miloš Čermák, bude mít o den dříve 20.5. od 12 do 15 hod. v Impact Hubu Ostrava školení AI Masterclass a rád by vás na něj coby členy naší komunity pozval. Při uvedení kódu NAVOLNENOZE30 se můžete přihlásit s 30% slevou.
Lifehacker a nakladatel Tomáš Baránek byl hostem nového Brocastu. Byla řeč o zdraví, lifehackingu, osobním rozvoji, technologiích a samozřejmě o knihách z Melvilu.
Celý rozhovor je na Spotify i YouTube:
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.