Nepracujete někdy až přespříliš? Psychoterapeut a náš člen Tomáš Rektor mluvil před pár dny v rozhovoru pro DVTV o workoholismu a vyhoření:
„Riziko nečekaného kolapsu nebo onemocnění je u workoholiků výrazně vyšší. A druhá věc, jsou to strašně špatní týmoví hráči.“
„Chtěl jsem vstát z postele, vtom jsem si ale uvědomil, co všechno ten den musím zvládnout, a nedokázal jsem se najednou postavit, nemohl jsem ani zvednout ruku. Tělo mi dávalo najevo, že je něco špatně.“
Náš člen, expert na sociální sítě a e-mail marketing David Artur Fiedler zažil krátce po škole vyhoření — své zkušenosti dnes sdílí mj. v rámci osvětového projektu Nevyhasni, který založil společně s kolegy. Davidovu osobní cestu zachycuje článek na Aktuálně.
Kvalitní spánek je základ. A lifehacker Tomáš Baránek z Jan Melvil Publishing teď přesně na tohle téma vydává svůj očekávaný videokurz Spěte sladce. Know-how sdílí v celkem 18 videích a pro potřeby kurzu sestavil i unikátní spánkový deník, ke kterému na webu píše:
„Čím více se o spánku v průběhu kurzu dozvíte, tím více ovlivňujících faktorů na sobě budete zkoumat. Výsledkem bude váš vlastní dokument plný konkrétních dat, ze kterých snadno vyčtete, co vám dělá dobře, čeho se vyvarovat a jak svůj spánek hacknout.“
V předprodeji si můžete kurz koupit s výraznou slevou.
Tady je naše Otázka týdne:
Jak často si dopřáváš cvičení, sport nebo jiný zdravý pohyb?
Otázku jsme vybrali z našeho průzkumu Jak se ti daří na volné noze?
Zapojte se a podívejte se, jak na ni odpověděli kolegové na LinkedIn a na Facebooku (rozklikněte si komentáře).
Miloš Čermák sdílel před třemi roky úspěšný článek, kde sepsal 53 věcí, které v životě považuje za důležité. Teď, u příležitosti svých 56. narozenin, na text navazuje — novou sérií cenných postřehů, faktů a rad pro život i práci.
„Víc se dozvíte od lidí, kteří v něčem neuspěli. Ale musíte se umět jich na to zeptat. Když se nám něco nepovede, vždycky přemýšlíme o tom, co jsme udělali špatně a co šlo udělat líp. Své neúspěchy velmi detailně analyzujeme, protože doufáme, že se nestaly naší vinou. O svých úspěších moc nepřemýšlíme, protože je přičítáme své skvělosti a genialitě.“
Profesionální sloganistka a názvotvůrkyně Lenka Paprok, která mj. napsala enormně čtený článek Názvověda pro náš blog, byla nedávno hostem Českého rozhlasu.
V nebývale otevřeném rozhovoru s Kateřinou Huberovou mluvila Lenka nejen o své práci na volné noze, ale vůbec poprvé také o tom, jaké je to být jedním z vyléčených adolescentních onkologických pacientů. Od Lenčiny diagnózy uplynulo 19 let a dnes se aktivně angažuje v organizacích zaměřených na jejich podporu.
Odebírejte nejdůležitější novinky ze světa podnikání na volné noze. Každý měsíc zdarma ve vašem emailu:
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.
Ochrana soukromí: Váš email bude zachován v tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnut. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu na konci každé zprávy.